Головна » Статті » Методичні матеріали » Методичні матеріали для школи [ Додати статтю ]

Географічна гра «Що? Де? Коли? »

   Географічна гра «Що? Де? Коли? »
Використано матеріали сайту: http://lyceum37.seun.ru
Організація гри.

У грі беруть участь всі учні класу, які розділені на команди. У центрі класу знаходиться стіл з рулеткою, навколо нього 6 стільців.
Рулетка є звичайним коло, поділений на сектори, які зафарбовані в різні кольори. У центрі обертається стрілка. На кожному конверті з питанням стоїть цифра, що відповідає номеру сектору та індекс (1А, 2Б, 3В і т. д.), що відповідає будь-якій команді класу.
Правила гри:
1. За порушення дисципліни, підказку, вигуки і т.п. журі має право зняти з команди від 1 до 3 очок.
2. За стіл сідають 6 членів однієї команди.
3. За правильну повну відповідь команді присуджується два очки.
4. Якщо команда не змогла відповісти на запитання, то 1 очко присуджується тій команді, в якій перебуває учень, який придумав питання.
5. За найцікавіше запитання журі присуджує 3 очки.
6. Якщо команда відповіла на запитання частково, то на розсуд журі кількість очок можна розділити між відповідала командою і командою, що поставила питання.
7. Якщо питання належить команді (це видно по індексу на конверті), яка в даний момент грає, то вона відповідає на наступне питання по ходу годинникової стрілки.
Гра починається з короткого рапорту капітанів: «Команда знавців присутній у повному складі і готова грати».
Потім ведучий вітає хлопців з черговою зустріччю, бажає перемоги найдостойнішим і запрошує до столу команду учасників.
Розкручується рулетка, ведучий бере конверт, на який показує стрілка, і зачитує питання. Після хвилини розмови, один із знавців відповідає. Журі коментує відповідь і оголошує результат, потім запрошує до столу чергову команду. У висновку журі оголошує загальний результат зустрічі і набрані командами очки. Журі також називає і коментує найбільш цікаве питання, вітає його автора і команду-переможницю. Зустріч закінчена.
Питання до гри.

1. Шановні знавці! Який з Південних материків зовсім не шукали, але несподівано виявили? А які з них довго і наполегливо шукали, але знайшли дуже не скоро?
Відповідь: Південну Америку, Австралію і Антарктиду.
2. Шановні знавці! Свої льодовики мають всі Південні материки крім якого?
Відповідь: Австралії.
3. Шановні знавці! Кочівники Сахари кажуть: «У пустелі більше людей загинуло від повеней, ніж від жари». Чи можете ви дати пояснення цьому факту?
Відповідь: У пустелі переважає характер злив випадання опадів. На короткий час по руслах, сухим протягом майже всього року (їх місцева назва - вади), спрямовуються потужні потоки води, застигає зненацька деяких мандрівників.
4. В одному з австралійських штатів була організована геолого-розвідувальна експедиція для пошуків золота і дорогоцінних металів. Її шлях почався в місті Аліс-Спрінгс, а кінцевим пунктом маршруту була точка з координатами 200ю.ш. і 1300в.д. З якими труднощами довелося зіткнутися учасникам експедиції?
Відповідь: Жаркий сухий клімат, відсутність придатної для пиття води.
5. Шановні знавці! При складанні списку рослин для Королівського ботанічного саду придворний ботанік був страшенно неуважний і в розділі «Австралія» допустив кілька помилок, при цьому забувши внести до нього саме широко поширене австралійське дерево. Виправте в списку помилки і допишіть назву цього дерева: зонтична акація, казуар, фінікова пальма, пляшкове дерево, гевея, фікус, пірамідальна сосна.
Відповідь: Зонтична акація, казуар, пляшкове дерево, фікус, пірамідальна сосна. Забуте дерево - евкаліпт.
6. Шановні знавці! Учені виявили в гірських породах, що складають Антарктиду, скам'янілі залишки папоротей, дерева і навіть динозаврів. Як ви думаєте, чим це можна пояснити і яке природне явище може бути причиною їхньої загибелі?
Відповідь: Антарктида була частиною стародавнього материка Гондвани. Похолодання клімату після розколу Гондвани та утворення материка на південь.
7. Шановні знавці! Чому в амазонськой сельві мешкає тільки один представник копитних - тапір? Яку природну зону, навпаки можна назвати «царством копитних»?
Відповідь: Відсутність відкритих просторів. Зона саван і редколесий.
8. Іспанські конкістадори в Південній Америці вважали за краще селитися в основному в горах а не на узбережжі. Поясніть чому.

Відповідь: В порівнянні з узбережжям, в горах більш сприятливий клімат. Там менш спекотно (наприклад, у столиці Колумбії Боготі, розташованої на висоті 2700м над рівнем моря, середньорічна температура становить 14-160C) і в залежності від географічної широти вологі або суші, ніж на узбережжі.
Учитель Князєва Н.К.

Фото:
Джерело: http://www.uroki.net
Категорія: Методичні матеріали для школи | Додав: wiktor (15.01.2010)
Переглядів: 10335 | Теги: гра, школа, що-де-коли, географія | Рейтинг: 1.7/3
Матеріали по темі:
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar