[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]


  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Географічний форум » Теоретичні питання географії » Географія виборів » Виборча географія
Виборча географія
YustДата: Среда, 04.08.2010, 12:51 | Повідомлення # 1
Сержант
Група: Друзі
Повідомлень: 37
Нагороди: 0  +
Репутація: 1  ±
Статус: Оффлайн
Виборча географія. Наука, що вивчає політико-територіальну структуру суспільства. Будь-яке суспільство диференційоване в просторі. Електорат, його політичні переваги, нарізка виборчих округів, самі вибори є предметом вивчення виборчої географії.
 
wiktorДата: Среда, 04.08.2010, 13:41 | Повідомлення # 2
Полковник
Група: Адміністратори
Повідомлень: 62
Нагороди: 1  +
Репутація: 6  ±
Статус: Оффлайн
Наскільки я знаю "виборчу географію" або "географію виборів" ще називають електоральною географією.
 
YustДата: Среда, 04.08.2010, 18:43 | Повідомлення # 3
Сержант
Група: Друзі
Повідомлень: 37
Нагороди: 0  +
Репутація: 1  ±
Статус: Оффлайн
Маніпулювання формуванням виборчих округів (джеррімендерінг). Термін джеррімендерінг означає збочення волі виборців за допомогою маніпулювання мережею нарізки округів для голосування. Зацікавлена політична партія за допомогою джеррімендерінгу може отримати більшість голосів не за рахунок свого впливу й популярності, а за рахунок хитромудрої нарізки округів. Якщо знати конкретне розміщення різних соціальних груп, тобто політичну організацію суспільства, то є всі необхідні дані для того, щоб нарізувати мережу округів у своїх інтересах: скоротити вплив одних груп на результати виборів для надання переваг іншим. Так, автори мережі округів можуть, наприклад, згрупувати виборців, що голосують за іншу партію, у межах одного округу, щоб їхній кандидат саме в цьому окрузі отримав "надмірну" кількість голосів, а в інших округах відповідна партія програла. Або розосередити "чужий" електорат по багатьох виборчих округах так, щоб у жодному з них його чисельність не була б достатньою для обрання своїх кандидатів. Термін джеррімендерінг отримав свою назву на честь губернатора штату Массачусетс (США) Джері, який у 1812 р. для перемоги своєї партії на півночі Бостона нарізав виборчий округ у вигляді серпа. У подальші десятиліття число таких порушень почало збільшуватися швидкими темпами, проте рішучі заходи проти джеррімендерінга були прийняті тільки через 160 р. У 1961 р. позов до Верховного суду подали виборці штату Теннессі, які стверджували, що їхнє представництво було понижене через неправильну нарізку округів. Дійсно, з 1901 р., коли була створена сітка округів, що ще діяла до 1961 р., відбулися істотні зміни в розселенні. У результаті один голос у сільській місцевості (протягом цього періоду спостерігалася значна міграція із сільських районів у міста) виявився набагато "сильнішим" за голос у містах. У 1970-і рр. ситуація кардинально змінилася. Громадськість і уряд почали здійснювати жорсткий контроль за мережею округів. У 1980-і рр. вимоги перегляду мережі округів перед черговими виборами й приведення їх у відповідність із даними переписів стали обов'язковими.

Додано (04.08.2010, 19:43)
---------------------------------------------

Quote (wiktor)
Наскільки я знаю "виборчу географію" або "географію виборів" ще називають електоральною географією.

Майже, але трохи ширше. Так мені здається.

 
wiktorДата: Среда, 04.08.2010, 22:37 | Повідомлення # 4
Полковник
Група: Адміністратори
Повідомлень: 62
Нагороди: 1  +
Репутація: 6  ±
Статус: Оффлайн
Нічого собі. В принципі я знаю, що на багатьох виборах використовують різні махінації. Але щоб використовувати територіальний розподіл соціальних груп населення... Все-таки цей губернатор Джері був розумним чоловіком, хоч і зловживав своєю посадою.
 
YustДата: Четверг, 05.08.2010, 07:52 | Повідомлення # 5
Сержант
Група: Друзі
Повідомлень: 37
Нагороди: 0  +
Репутація: 1  ±
Статус: Оффлайн
Правила справедливого формування виборчих округів. Завдання формування (нарізки) округів для голосування зводиться до нібито простої процедури: використовуючи дані про конкретне розміщення людей, країну треба розділити на округи, щоб у кожному з них проживала однакова кількість виборців, які б вибирали одного депутата від кожного округу. Проте, нарізка округів - це не суто технічне питання. Суспільство володіє певною територіальною структурою й складається не просто з окремих громадян, а з різних за людністю та площею територіальних спільнот. Межі виборчих округів повинні обов'язково це враховувати. Тому нарізка виборчих округів перетворюється на складне завдання, від вирішення якої залежать політичні результати виборів. Нарізка округів для голосування може вирішальним чином вплинути на результат виборів і політичну ситуацію в країні. Правила нарізки округів покликані протистояти спробам проведення меж округів, які ущемляють інтереси громадян. Правило рівності, обов'язкове при нарізці округів, припускає обов'язкову їхню однаковість за чисельністю населення, незалежно від того, яка його частина володіє виборчим правом. Це означає, що всі громадяни країни повинні мати рівну можливість бути представленими в найвищому державному органі. Правило компактності вимагає, щоб округи мали цілісну територію й не складалися з несуміжних частин. Наприклад, у США забороняється об'єднувати в один округ території, розділені водним простором без моста через нього, або міські райони, що не є сусідами один з одним. Подібні "розірвані" округи, що складаються з декількох несуміжних частин, застосовуються, щоб для одного з кандидатів створити округ тільки з таких ареалів, де його шанси на перемогу особливо високі. Індикатором порушень прав громадян є округи зі звивистими й химерними межами, які виходять при дуже ретельному врахуванні розміщення різних соціальних або етнічних груп. Межі округів повинні в максимальному ступені відповідати межам адміністративно - територіального поділу, оскільки вони в значній мірі відображають територіальну організацію суспільства. Як правило, забороняється порушувати межі крупних адміністративно-територіальних одиниць - республік у складі федерації, штатів, областей. Перш ніж приступити до нарізки округів для голосування, необхідно визначити, скільки округів треба виділити адміністративно-територіальним одиницям, межі яких заборонено порушувати. Потім переходять до нарізки округів усередині кожної з них. До найважливіших політичних критеріїв відноситься вимога мінімізації змін, що вносяться, і спадкоємності мереж округів після їхнього перегляду перед кожними новими виборами відповідно до останніх даних про чисельність населення. Це дозволить вибраним раніше депутатам користуватися підтримкою свого колишнього електорату. Не дивлячись на строгі правила, практика показує, що за бажання й наявності якісної статистики з територіальної організації суспільства можна маніпулювати нарізкою округів при повному дотриманні формальних правил.
 
wiktorДата: Воскресенье, 08.08.2010, 23:12 | Повідомлення # 6
Полковник
Група: Адміністратори
Повідомлень: 62
Нагороди: 1  +
Репутація: 6  ±
Статус: Оффлайн
А в Україні ці правила нарізки виборчих округів не порушувались (не порушуються)?
 
YustДата: Понедельник, 09.08.2010, 07:28 | Повідомлення # 7
Сержант
Група: Друзі
Повідомлень: 37
Нагороди: 0  +
Репутація: 1  ±
Статус: Оффлайн
Quote (wiktor)
А в Україні ці правила нарізки виборчих округів не порушувались (не порушуються)?

В Україні на минулих виборах у ВР та місцеві ради це не мало значення, бо партійні списки. Ось при мажоритарці - так.

 
Географічний форум » Теоретичні питання географії » Географія виборів » Виборча географія
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Наші спонсори Игры ПК    Психоантропология