Головна » Статті » Цікавинки » Цікаві географічні факти [ Додати статтю ]

Технічне приладдя географа















  1. Компас - інструмент для орієнтування по сторонах світу. Використовується в походах, подорожах, в картографії для складання планів місцевості. Є кілька різновидів. Найпоширеніший-компас Андріанова.
  2. Нівелір - геодезичний інструмент для визначення відносної висоти місцевості для складання топографічних карт.
  3. Батометр - інструмент для визначення ступеня прозорості озерної та морської води. Використовується в гідрології та океанології
  4. Анемометр - метеорологічний прилад, який використовується для визначення сили і швидкості вітру.
  5. Флюгер - метеорологічний інструмент, який використовується для визначення напрямку вітру.
  6. Термометр - метеорологічний прилад, який використовується для визначення температури повітря, води і грунту.
  7. Термограф - самописний термометр, що працює в автоматичному режимі.
  8. Сейсмограф - самописний прилад, який використовується для визначення сили та амплітуди землетруси.
  9. Барометр - метеорологічний прилад, який використовується для визначення атмосферного тиску. Є два типи барометра: ртутний і анероїд.
  10. Гігрометр - метеорологічний прилад, який використовується для визначення вологості повітря. Найпоширеніший гігрометр-психрометр.
  11. Гігрограф - самописний гігрометр, що працює в автоматичному режимі.
  12. Снігомірна рейка - метеорологічний інструмент, який використовується для визначення висоти сніжного покриву.
  13. Водомірна  рейка - гідрологічний інструмент, який використовується для визначення рівня води в річках і дрібних озерах.
  14. Лот - водомірний трос на кораблі. До винаходу ехолота використовувався для заміру морських глибин.
  15. Ехолот - прилад для визначення абсолютної глибини в морях, океанах і глибоких озерах. Використовується в океаенологіі.
  16. Планшет - топографічний інструмент для ручного креслення плану місцевості. Є електронні (графічні) планшети для креслення плану місцевості в автоматичному режимі. Використовується в картографії.
  17. Курвіметр - топографічний прилад для визначення довжини вигнутих ліній (дороги, ріки).
  18. Палетки - топографічний інструмент для визначення площі геометричних фігур на карті і плані місцевості.
  19. Гіротеодоліт - геодезичний прилад для визначення відстані до шуканого об'єкта. Використовується для складання топографічних карт і планів місцевості. Сучасні теодоліти-це складні оптико-електронні прилади з комп'ютерною начинкою.
  20. Лакмусовий смужка - хімічний засіб для визначення кислотності грунту. Використовується в грунтознавстві.
  21. Аерофотоаппарат - прилад для дистанційної зйомки з літаків і вертольотів ділянок місцевості Землі. Використовується в геодезії та картографії для складання топографічних карт. Останнім часом почали застосовуватися цифрові аерофотоаппарати. Найнадійніші АФА-АФА з оптикою німецької фірми "Карл Цейсс".
  22. Акваланг - автономний засіб для забезпечення людини киснем під водою. Використовується в океанології.
  23. Батискаф - міні-підводний човен на один-два чоловіки. Використовується в океанології.
  24. Батисфера - засіб у формі кулі з розташованими всередині людьми в складі не більше трьох осіб для вивчення океану на великих глибинах. Опускається на тросі з надводного корабля.
  25. Океанографічне судно - науково-дослідний корабель для вивчення природи Світового океану. Два найбільш відомих в історії океанографічних судна - це англійський "Челленджер" (70-і рр.. XIX ст.) Та радянський "Витязь" (50-70-ті рр.. XX ст.).
  26. Опадомір - метеорологічний інструмент для визначення висоти водяного стовпа.
  27. Метеорологічна ракета - засіб у формі ракети з встановленими на ній різними приладами і датчиками для вивчення шарів земної атмосфери.
  28. Метеорологічний зонд - засіб у формі повітряної кулі зі встановленими на ньому різними приладами і датчиками для вивчення шарів земної атмосфери.
  29. Геологічний молоток - спеціального типу молоток для відколювання зразків гірських порід та мінералів. Застосовується в комплексних географічних експедиціях, а також у геоморфології.
  30. Мікроскоп - збільшує прилад для розгляду зразків природних тіл (рослини, тварини, водні розчини, гірські породи та мінерали). Широко застосовується в біогеографії (ботаніка та зоологія).
  31. Лупа - найпростіший збільшує інструмент. Застосовується в походах, експедиціях та камеральних дослідженнях.
  32. Бур - обертається навколо своєї осі інструмент ручного і машинного типу для підняття нагору матеріалу земних надр. Застосовується як у похідних так і в стаціонарних умовах, наприклад, Кольська свехглубокая свердловина (більше 12 тис. м).
  33. Всюдихід - саморушний машина для перевезення людей і вантажів в екстремальних природно-кліматичних умовах (немає доріг, складний рельєф і несприятливий клімат), наприклад в Антарктиді, Сахарі або на Крайній Півночі Росії.
  34. Географоінформаційна система (ГІС) - комп'ютеризований комплекс взаємопов'язаних засобів отримання, зберігання, переробки, відбору даних і видачі географічної інформації в текстовому, і в цифровому картографічному форматах (текст, карти, малюнки, креслення, графіки, діаграми, схеми, таблиці, статистика, слайди , фотографії, відеофільми). Широко застосовується в картографії.
  35. Бінокль - оптико-механічний прилад для наближення віддалених об'єктів. Широко застосовується в експедиціях і походах.
  36. Крокомір - геодезичний інструмент для підрахунку числа кроків, які ви зробили за день і пройденого вами відстані.
  37. Далекоміри - сучасні електронно-оптичні прилади, що використовуються для визначення дальності до будь-якого предмета на місцевості. Похибка вимірювань близько одного міліметра. Залежно від моделі приладу, далекоміри можуть виконувати обчислення обсягів і площ приміщень, а так само мати різний набір сервісних функцій. Принцип роботи лазерного далекоміра заснований на вимірюванні різниці фаз відбитого від предмету, до якого вимірюється відстань, лазерного імпульсу і випромінювання. Лазерна рулетка - це компактний прилад. Він простий у використанні; має протиударний, пиле-і вологозахисний корпус для роботи в будь-яких умовах. Лазерні далекоміри допомагають виробляти виміри в незручних місцях і з кутів приміщень. Прилад може оснащуватися великою кількістю додаткових аксесуарів та супутніх товарів, таких як алюмінієві штативи, відбивачі, інтерфейсні кабелі, оптичний візир і т.д. Максимальна дальність визначення відстані індивідуальна для кожної моделі лазерного далекоміра.
  38. Бусоль - інструмент для вимірювання магнітного азимута напрямів на місцевості. Застосовують при геодезичних роботах, у маркшейдерії.
  39. Мензул - польовий креслярський столик, що складається з планшета, штатива і скріплюється їх підставки. Застосовується при складанні планів місцевостей.
  40. Кіпрегель - геодезичний інструмент для прочерчіванія напрямів і визначення відстаней і перевищень при мензульной зйомці.
  41. Планіметр - математичний прилад для визначення площ плоских фігур, а також знаходження числового значення інтегралів певного виду. Застосовується в топографії. Є як механічні, так і електронні планіметри.
  42. Хімічні реактиви - використовуються для вивчення хімічних властивостей гірських порід і мінералів, грунту і води. Широко застосовуються в галузях фізичної географії.
  43. Телур - прилад, який зображає рух Землі і планет навколо Сонця і добове обертання Землі навколо своєї осі. Застосовується в географічному навчальному процесі.
  44. Альтиметр (барометр-висотомір) - прилад для визначення абсолютної висоти місцевості, а заодно і атмосферного тиску. Застосовується в походах і експедиціях.
  45. Глобус - об'ємна (тривимірна) модель Землі.
  46. Карта - плоска (двомірна) модель Землі.
  47. Екліметр - портативний геодезичний прилад для вимірювання кутів нахилу на місцевості. Використовується при складанні топографічних карт.
Фото:
Джерело: http://geoinf.jino-net.ru
Категорія: Цікаві географічні факти | Додав: wiktor (12.04.2010)
Переглядів: 12174 | Теги: теодоліт, бусоль, екліметр, Компас, географічні пристрої | Рейтинг: 4.5/4
Матеріали по темі:
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar