Головна » Статті » Цікавинки » Цікаві об'єкти Антарктиди [ Додати статтю ]

У категорії матеріалів: 5
Показано матеріалів: 1-5

Сортувати по: Дате · Названию · Рейтингу · Комментариям · Просмотрам
   Острів Десепсьон, один з Південних Шетландських островів, має форму підкови. Розташована навколо неправильної форми гряда відкриває прохід до  моря в своїй південній частині. Це древній вулкан, чий центральний конус обрушився і утворив кальдеру, яку займає тепер кратерне озеро, що  сполучених з морем.  Південні Шетландські острови мають здебільшого вулканічне походження; їх виникнення пов'язане з поглинанням океанічної кори уздовж їх північно-західного кордону; природа протоки Брансфілд теж вулканічна, але сформована вона розсовуванням морського дна поміж вулканічних островів. Острови Пінгвін і Бріджмен також є молодими вулканами, але на відміну від острова Десепсьон вони не діють.
    У 1819 році звістка про відкриття Південних Шетландських островів швидко досягла мисливців за тюленями, що працювали в Південній Джорджії, і вони не забарилися скористатися новими, більш прибутковими берегами півдня. Протягом двох сезонів, 1819-1820 і 1820-1821 років, промисел йшов настільки активно, що південний морський котик був практично повністю знищений та подальший вилов  став просто невигідними. Було, однак, відкрито острів Десепсьон і його унікальні властивості, що визначили його роль у подальшому дослідженні та використанні Антарктики.
Категорія:Цікаві об'єкти Антарктиди | Переглядів:4304 | Додав: wiktor | Дата: 18.01.2010 | Коментарі (0)
   Острів був відкритий французьким мореплавцем Жан-Батіст Шарль Буве де Лозіе 1 січня 1739, коли він шукав міфічний тропічний рай, описаний іншим французом Полміером де Гонневіллем на початку XVI століття. Буве не зміг висадитися через постійні тумани і хвороби на кораблі,  йому довелося відступити. Він назвав своє відкриття мисом обрізання, вважаючи, що знайшов край південного континенту. Він, однак, записав широти і довготи острова і після повернення до Франції зміг повідомити, що відкрив зовсім не тропічний рай. Кілька інших дослідників і серед них такі відомі мореплавці, як капітан Джеймс Кук і Джеймс Кларк Росс, марно шукали згодом цей острів. Головною причиною їх невдачі було те, що вони шукали його зовсім не в тому місці, оскільки Буве, як і інші мореплавці його часу, не мав у своєму розпорядженні приладів, що дозволяють досить точно визначати географічні координати. Ще не був створений надійний хронометр - необхідний інструмент для визначення довготи, а пошук цього крихітного острова, чия площа всього 57 кв.км., а висота 935 м, потребує точної навігації.
Категорія:Цікаві об'єкти Антарктиди | Переглядів:5394 | Додав: wiktor | Дата: 18.01.2010 | Коментарі (0)
     Капітан Джеймс Кук під час своєї другої подорожі, у 1772-1775 роках, став першою людиною, що проникла у високі широти Антарктики, але йому так і не вдалося побачити континент; всі здійснювані ним спроби проплисти далі на південь зривалися паковою кригою. І тільки в 1840 році капітан Джеймс Кларк Росс, що був  на той час найдосвідченішим арктичним мореплавцем Британії, вирушив на південь і успішно прорвався через пояс паків льоду у води, тепер відомі як море Росса. Він відкрив острів Росса, а на схід від нього гряду, яку назвав Бар'єром Вікторії і про яку писав: "... у нас був такий самий шанс подолати цю масу, якби ми намагалися проплисти крізь скелі Дувра".
Категорія:Цікаві об'єкти Антарктиди | Переглядів:7401 | Додав: wiktor | Дата: 18.01.2010 | Коментарі (0)
     Льодовик Ламберта в Східній Антарктиді, ймовірно, є найбільшим у світі льодовиком. Його ширина досягає 64 км. там, де він перетинає гори Принс-Чарльз, а довжина - близько 700 км. Він збирає лід приблизно з п'ятої частини льодовикового щита Східної Антарктиди; якщо зробити розрахунок, то вийде, що приблизно 12% запасів прісної води на Землі проходить через льодовик Ламберта. Цю вражаючу цифру так само важко збагнути, як і  велич антарктичного льодовика. Популярний образ альпійського або гімалайського льодовика, що стікає по схилу мов крижана річка, строго кажучи, неприпустимий  до льодовика Ламберта через його колосальні розміри. Зйомка з космосу - найкращий спосіб побачити досить велику його частину, щоб зрозуміти, що це дійсно льодовик.
Категорія:Цікаві об'єкти Антарктиди | Переглядів:7490 | Додав: wiktor | Дата: 18.01.2010 | Коментарі (0)
    Джеймс Кларк Росс і Френсіс Крозіер на своїх кораблях "Еребус" і "Терор" 9 січня 1841 подолали Паковий лід і опинилися на відкритій воді моря Росса. Трьома днями пізніше вони побачили величне гірське пасмо, чиї вершини піднімалися до 2500 м, яку Росс назвав хребтом Адміралті. Кораблі продовжували плисти на південь, дотримуючись лінії гір, і 28 січня 1841 мандрівники були вражені виглядом, за словами Роберта Мак Корміка, корабельного лікаря "Еребус", "приголомшливого вулкана в надзвичайно активному стані". Вулкан був названий  Еребус, а менший, що потух конус на схід - гора Терор.
Категорія:Цікаві об'єкти Антарктиди | Переглядів:7364 | Додав: wiktor | Дата: 18.01.2010 | Коментарі (0)