Головна » Статті » Теорія географії » Краєзнавство і туризм [ Додати статтю ]

Правові основи організації туристичних подорожей
Правові основи, організація туристичних подорожей


Правові основи
організації туристичних подорожей з учнівською та студентською молоддю

 






  1. Правові документи при організації подорожей.
  2. Повноваження адміністрації навчальних закладів, та інших закладів освіти, що організовують подорожі з учнівською та студентською молоддю.
  3. Вимоги щодо формування туристських груп учнівської та студентської молоді.
  4. Обов’язки та права керівника та заступника керівника туристської групи, подорожі.
  5. Обов’язки та права учасника туристської подорожі

 

Учасники  та організатори туристських подорожей з учнівською та студентською молоддю керуються Законом України «Про освіту», «Про туризм», іншими законодавчими та підзаконними актами України.

Походи та експедиції в залежності від території проведені в залежності від території поділяються на місцеві та дальні. До місцевих належить  походи, подорожі в межах області, в якій проживають учні та студенти. Всі інші походи вважаються дальніми.

Для проведення дальніх походів, а також місцевих терміном більше 4 днів туристські групи учнівської та студентської молоді повинні отримати позитивний висновок маршутно-кваліфікаційної комісії навчальних закладів (в відділі освіти області). Для місцевих екскурсій до 4 днів, та екскурсій до 24 годин, висновок такої комісії не потрібний.

Туристські групи що використовують автомобільні дороги та вулиці, судноплавні водні шляхи, території заповідників, заказників, національних парків, прикордонну зону тощо, зобов’язані діяти у відповідності до вимог, що визначають порядок користування цими шляхами та пересування на зазначених територіях.

Під час проведення туристських подорожей з учнівською, студентською молоддю забороняється безпідставний поділ групи на підгрупи. Підставами для мотивованого поділу можуть бути: потреба проведення розвідки окремих  ділянок маршруту; організація базового табору; проведення радіальних виходів на маршруті з поверненням до початкового пункту виходу; запобіганню виникненню, чи ліквідації наслідків аварійної ситуації, птреба надання допомоги іншим туристським групам або окремим громадянам.

Адміністрація навчальних закладів та інших організацій освіти, що проводять туристські подорожі з учнівською та студентською молоддю зобов’язана видати наказ про проведення туристської подорожі, в якому: визначити мету, район, терміни та складність проведення подорожі; призначити керівника та заступника (заступників, помічників), обумовити відповідальність керівника подорожі за збереження життя та здоров’я учасників на весь час подорожі; визначити основні заходи безпеки подорожі; затвердити персональний склад учасників, маршрут та план подорожі тощо.

При проведені автобусних екскурсій з учнівською молоддю склад керівників екскурсійної групи комплектується згідно з вимогами Правил надання пасажирського автомобільного транспорту, затверджених Постановою КМ України від 18.07.97р. №176.

Для участі у спелеопоходах допускаються учасники І категорії складнсті: у гризонтальних необводнених печерах - з 13 років, у вертикальних – з 14 років; ІІ категорії складності – з 15 років; ІІІ категорії складності – з 16 років. Проходження печер, у яких передбачається застосування апаратів для автономного дихання, дозволяється учасникам походів старше 18 років.

Тимчасовий поділ туристської групи учнів або студентів, які  здійснюють спелеопохід будь-якої складності, на підгрупи допускається тільки при роботі в одній печері. У цьому випадку кожна підгрупа повинна очолюватись керівником або його заступником і мати комплект життєзабезпечення, розрахований на непередбачені обставини в печері, не менш ніж на 2 доби.

Керівник, його заступник (заступники), а також старший керівник туристської групи учнівської і студентської молоді несуть, відповідно до чинного законодавства, відповідальність за життя та здоров’я учасників подорожі, а також за виконання плану заходів, правил протипожежної безпеки, охорони природи, пам’яток історії і культури тощо.

При підготовці та проведенні будь-яких туристських подорожей з учнівською та студентською молоддю керівники та заступники зобов’язані:

-                 забезпечити підбір учасників подорожі відповідного віку та туристського досвіду;

-                 ознайомити учасників подорожі з Правилами проведення туристських подорожей з учнівською і студентською молоддю України;

-                 провести інструктаж  з техніки безпеки з обов’язковою реєстрацією в журналі відповідної форми згідно з Положення про організацію охорони праці та порядок розслідування від нещасних випадків у навчально-виховних закладах, затвердженим наказом Міністерства освіти України від 30 листопада 1993 року;

-                 отримати необхідну документацію та дозволи на проведення туристської подорожі;

-                 при потребі розв’язати питання страхування учасників туристської подорожі;

-                 провести при потребі збори батьків учасників туристської подорожі (для дітей віком до 18 років);

-                 забезпечити під час подорожі додержання учасниками належного громадського порядку, санітарно-гігієнічних норм, виконання Правил дорожнього руху, пожежної безпеки, використання туристського спорядження, а також інших правил безпеки життєдіяльності.

До початку подорожі, розробити план та графік подорожі, визначити контрольні пункти та терміни їх проходження, ознайомити з цими матеріалами учасників подорожі;

-                         одержати, в разі потреби, дозвіл на відвідування району з обмеженим доступом (заповідники, прикордонні зони тощо);

-                         організувати підготовку та підбір продуктів харчування, кошторису витрат, з’ясувати можливості поповнення запасів продуктів на маршруті.

У разі нещасного випадку керівник подорожі зобов’язаний: терміново організувати надання першої медичної допомоги та його доставку до найближчого лікувального закладу; викликати при потребі пошуково-рятувальну службу, повідомити про випадок що стався керівника навчального закладу, або закладу що проводить подорож; організовує, при потребі, оперативну допомогу іншій групі, що перебуває в даному районі і потребує допомоги.

Фото:
Джерело:
Категорія: Краєзнавство і туризм | Додав: wiktor (02.08.2010)
Переглядів: 6463 | Теги: організація туристичних подорожей, Правові основи | Рейтинг: 4.0/2
Матеріали по темі:
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar