Головна » Статті » Реферати, курсові, дипломні » Загальний каталог [ Додати статтю ]

Особливості будови льодовика
   Будова льодовика
Льодовик - це маса природного наземного льоду переважно атмосферного походження, що володіє самостійним рухом в результаті деформацій, що викликаються дією сили тяжіння.
Снігова межа / снігова лінія - це висотний рівень, вище якого накопичення твердих атмосферних опадів переважає над їх таненням і випаровуванням. Це важливий прикордонний рівень, що визначає існування льодовиків. Висота снігового кордону визначається: циркуляцією атмосфери, що обумовлює кількість опадів у даному районі; радіаційними умовами, температурою повітря, що визначають частку твердих опадів і інтенсивність танення снігу і льоду; абсолютною і відносною висотою гірських споруд, розчленованості рельєфу і орієнтування гірських хребтів щодо направлення вологі повітряних потоків . Розрізняють декілька різновидів сніговий кордону: кліматична (теоретична, "уровень365"), сезонна, місцева (справжня), Орографічна, фірновая лінія.
Основні характеристики льодовиків: площа, довжина, висотне положення, товщина, об'єм, маса льодовика, характеристики поверхні і ложа, температурний режим.
Головні частини льодовика.
Кожен льодовик складається з областей харчування і витрат, розділених кордоном харчування. У першому з них області харчування (фірновая область, фірновий басейн) накопичення твердих атмосферних опадів (акумуляція) більше їх витрати на танення, випаровування, винос снігу вітром. У другій - області витрати (область абляції, льодовиковий мова) витрата льоду більше приходу.
Акумуляція на льодовиках складається з твердих опадів, що випадають з атмосфери у вигляді снігу, крупи, граду, крижаного дощу; наростаючих опадів, що утворюються на поверхні снігу і льоду у вигляді паморозі та ожеледиці; Метельова навеванія снігу і сходу лавин з вищерозміщених схилів. Головним джерелом акумуляції снігу на льодовиках є тверді атмосферні опади, пов'язані в основному з циклонічною діяльністю.
Абляція - зменшення маси льодовика шляхом танення, випаровування, обвалів льоду, здування снігу вітром, відколу айсбергів (для льодовиків високих широт Арктики і Антарктики). Головна роль у абляції гірських льодовиків належить танення снігу і льоду під впливом сонячної радіації та тепла атмосферного повітря. Роль випаровування невелика. Цей вид абляції називають поверхневої абляція. Розрізняють ще внутрішню і подледніковую абляції, обумовлені геотермічних теплом, теплом води, що проникає в товщу льодовика і під льодовик по тріщинах і льодовиковим колодязів, а також теплом, що виділяється в результаті руху льодовика і тертя його про ложі. Роль внутрішньої і подледніковой абляція звичайно багато менше, ніж поверхневої.
Співвідношення приходу і витрати маси снігу і льоду на льодовику за певний час називається балансом маси льодовика. Наростання маси снігу і льоду від попередньої річної поверхні до максимуму в кінці зими - зимовий баланс маси, а зменшення маси від максимуму до кінця періоду танення - річний баланс маси.
Річний баланс маси - алгебраїчна сума річної акумуляції та річної абляції.
Рух льодовика - вязкопластіческое протягом та / або блокової (брилові) ковзання по льоду ложу і внутріледніковим розривів і сколів, з області живлення до кінця льодовика.
Швидкість залежить від потужності льоду, нахилу ложа, температури, часу і наявності води в льодовику. У процесі руху льоду в льодовиках виникають напруги, як розтягування, так і стиснення, пов'язані із змінами ухилу ложа, звуженням або розширенням русла крижаного потоку, змінами умов на ложі, прискоренням руху льоду. Результатом розтягуючих напруг є тріщини, а стискаючих напруг - складки, які замикають тріщини.
Льодовиковий комплекс - сукупність закономірно розташованих льодовикових форм рельєфу і льодовикових відкладень, що утворилися в кінцевий частині льодовика.
Список літератури
Л.Д. Долгушин, Г.Б. Осипова. "Льодовики". Москва, "Думка", 1989
А. Ф. Трешніков "Географічний енциклопедичний словник. Поняття і терміни". Москва, "Радянська енциклопедія" 1988.
Для підготовки даної роботи були використані матеріали з сайту http://geo.metodist.ru/
Фото:
Джерело: http://www.bestreferat.ru
Категорія: Загальний каталог | Додав: wiktor (14.01.2010)
Переглядів: 3291 | Теги: Льодовик, структура, Будова, реферат | Рейтинг: 5.0/1
Матеріали по темі:
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar