Головна » Статті » Реферати, курсові, дипломні » Загальний каталог [ Додати статтю ]

Рекреаційний потенціал Австрії
   Рекреаційний потенціал Австрії
"Гірський край у швидкого Дунаю" - така перша строфа національного гімну Австрійської республіки, яка, напевно, найбільш точно передає саму характерну рису цієї країни.
Справді, достатньо поглянути на фізичну карту Австрії, щоб побачити головне - гори і Дунай. Чотири п'ятих площі країни (83849 км2) пофарбовані в коричневий колір, і лише одна п'ята - в зелений. За густішій коричневим забарвленням видно, що найвищі гори Австрії знаходяться на заході країни, ближче до кордону з Швейцарією. На схід коричневий колір стає білястим - гори поступово знижуються і близько Дунаю переходять у рівнину - Угорської низовина, по якій і тече Дунай, утворюючи на карті країни разом зі своїми головними притоками розкидисту блакитну гілку.
Автори книг з Австрії завжди утруднялася підібрати порівняння для опису конфігурації країни. Географи знаходили, що Австрія має "форму клина, витягнутого в широтному напрямку", письменники порівнювали її обриси з людським серцем. Але точніше і образніше, мабуть, визначили контури своєї країни селяни: вони говорять, що Австрія своїми контурами нагадує виноградне гроно. Причому придунайська низовина наче зелений лист лози поверх цієї грона.
Перші поселення людей з'явилися на території сучасної Австрії в доісторичні часи. Розташована в самому центрі Європи, Австрія за всіх часів виявлялася на шляху мігрували племен. Зі звичайної прикордонної провінції за часів Риму і марки при Бабенберг і Габсбургах вона стала сильним багатонаціональною державою, розпад якого відбувся тільки після Першої Світової війни, коли Австро-Угорщина з імперії перетворилася на Австрійську республіку. Аншлюс і Другу Світову війну австрійці досі переживають як важку травму. У 1996 р. країна відсвяткувала "1000-річчя з дня народження Австрії" на підставі лише документа, в якому вжито термін "Ostarrichi". Австрія дала світові багато геніальних і дуже відомих людей, серед яких (крім Адольфа Гітлера, Арнольда Шварценеггера і Томаса Мустера) фізик Вольфганг Паулі, медик Конрад Лоренц, письменник Стефан Цвейг, художник Егон Шиле, архітектор Отто Вагнер, філософ Зигмунд Фрейд і ціла плеяда геніальних музикантів і композиторів: Йоганнес Брамс, Франц Йозеф Гайдн, Вольфганг Амадей Моцарт, Франц Шуберт і Йоганн Штраус. В архітектурі представлені майже всі напрямки: романське (яскравий приклад - місто Зальцбург), готична (наприклад, Собор Св. Стефана у Відні), ренесанс (наприклад, Ландхаус), бароко (Шенборн), бідермейер, неокласицизм і модерн.
Австрія займає перше місце серед європейських країн з прибутку, одержуваної щорічно від туризму (6,3% ВНП). Всупереч загальноприйнятій думці, Австрія не є країною виключно зимового спорту. В Австрії дуже багато об'єктів не просто національного, а й світової спадщини. Оскільки в моїй групі крім мене про Австрію пише ще одна людина, то ми з ним поділили країну на 2 частини: західну (Зальцбург, Форарльберг, Тіроль і Східний Тіроль) і східну, власне мою, що включає Верхню і Нижню Австрію, Каринтію, Бургенланд і Штирію . І, звичайно, ж ще Відень - один з найкрасивіших міст не тільки Європи, а й усього світу. Відень (за часів Риму - Віндобона) має форму кола, яке вони перетнули річкою Дунай (ще з римських часів місто розширюється концентричними колами). Його центральна частина - "внутрішнє місто" (Innere Stadt); Ринг є ланцюжком бульварів, що утворюють кільце. Саме на цьому кільці і розташовані найкрасивіші пам'ятки міста, пам'ятники, на відвідування яких можна витратити години, а можливо і місяці. За Рингом слід Гюртель - ще одне кільце.
Про красу і своєрідність Відня розказано в десятках книг, вона оспівана в народних піснях і в "Віденський вальс", їй присвячені оперети ... Але нікому ще не вдалося дати повний портрет цієї європейської столиці. Відень дуже багатолика.
Майже в центрі "внутрішнього міста" коштує знаменитий Собор Св. Стефана (Stephansdom). Величезний стародавній храм до цих пір залишається одним з найвищих будівель міста. Цей собор така ж святиня для австрійських католиків, як для італійських Собор Св. Петра. Це символ Відня. Собор, який минулого року відсвяткував своє 850-річчя (він ровесник Москви), вважається однією з чудес старої європейської архітектури. Загальна довжина Собору складає 107,2 м, висота церковного нефа - 38,9 м. Будівництво Собору тривало кілька століть, кожен з яких залишив свої сліди в його архітектурі. Він перебудовувався три рази (перша церква була побудована в 1147 р., але від неї майже нічого не збереглося, в 1263 р. відбулося освячення друге, романської церкви): сучасна готична церква будувалася 150 років. На стінах Собору дуже багато різних скульптурних творів (леви, дракони, василіск, "людина, що витягає колючку" та ін.) Інтер'єр Собору дає уявлення про різних стильових напрямках - покоління художників працювали над його прикрасою. Центральний вівтар зображує страту Святого Стефана, праворуч від входу знаходиться готичний вівтар із зображенням Петчской мадонни. Справжнім шедевром Собору є кафедра, висічена в 1514-1515 рр.., Поручні сходів прикрашають зображення жаб і ящірок. У верхній частині - чотири батька католицької церкви; шедевром є і гробниця Фрідріха III з червоного мармуру, яку прикрашають 240 (!) Фігур. Північна вежа Штефансдому - обитель "Пуммерін" - самого великого дзвону Австрії (його вага - 21383 кг, діаметр - 314 см), який дзвонить тільки 31 грудня.
На площі Ам-Хоф знаходиться римський табір стародавньої Віндобона (тут відкриті древні розкопки). У XVII ст. на честь Богородиці тут спорудили колону Маріензойле (Mariensaeule). Колона являє собою цікаве видовище: Мадонна спирається на не дуже симпатичних тварин, які символізують чотири Божі кари. Хоча вона і зневажає ногами малопривабливих звіряток, вираз її обличчя говорить про те, що вона їх все-таки побоюється.
Ще одна дуже відома пам'ятка Відня - імператорський палац Хофбург (Hofburg). Це величезна біла будівля з вежами з обох сторін. У центрі - орел, що символізує династію Габсбургів. Палац вражає насамперед розмірами свого внутрішнього двору. Хофбург - це цілий архітектурний ансамбль, що будувався з XIII ст. Тут знаходяться Бургкапелла (готична споруда з самого початку, але завершене в епоху бароко), Міхаелеркірхе (Michaelerkirche) (строгий за стилем ансамбль; величчю своїм зобов'язаний поєднанню білих і золотих тонів; на заалтарном прикрасі зображення людських тіл, що виходять з хмар; чудовий великий орган, срібні труби якого забезпечують плавний перехід від білого кольору до золота, яке переважає в інтер'єрі церкви) і Лоосхаус (Looshaus), прозваний "будинком без брів" і чий вигляд свого часу дуже дратував імператора Франца-Йосипа. Півколо Міхаелерплатц прикрашений з обох сторін двома імпозантними фонтанами: один символізує панування Австрії на море, а інший - володарювання подвиги Геракла. У палаці зберігається корона Священної Римської імперії (962 р.), багато прикрашена дорогоцінними каменями (смарагди, сапфіри, діаманти і рубіни). Зараз в палаці Хофбург розташовуються Національна бібліотека, колекція зброї і музичних інструментів, а також імператорська скарбниця палацу.
У XVII ст. був побудований Бельведер - архітектурний ансамбль, що складається з двох замків, прототипом яких був Версаль. Цей замок вважається одним з найкрасивіших зразків бароко в світі. Верхній Бельведер - будівля пісочного кольору, черепична дах дивно темно-зеленого кольору. Вхід до палацу представляє із себе гармонійне поєднання заліза і скла. По обидва боки дверей - два сфінкса, а в стороні скульптурна композиція з голих чоловіків, що утримують двох коней, що є алегорією приборкане пристрасті. На даху десятки статуй, що стоять попарно. У Бельведері знаходяться три музеї з мистецтва Австрії і всього світу, у Верхньому Бельведері зберігається один з найбільш знаменитих картин у світі - "Поцілунок" Густава Клімта.
Ринг означає "кільце", але насправді цей бульвар має форму підкови, що виходить на Дунай. У забудові бульвару брало участь багато архітекторів, що прагнули перевершити один одного в оригінальності. У результаті виник конгломерат різних стилів, колись розкритикований як "стильова мішанина". На Ринзі багато цікавих будівель. Серед них неоготичний Ратхаус (Rathaus) - Ратуша: її центральна вежа увінчана "залізним Ратушним чоловічком", який став одним із символів Відня. Перед ратушею - парк, прикрашений фонтанами і скульптурами видатних австрійців. Перед будівлею Парламенту - статуя Афіни Паллади. Самий знаменитий театр Відня - Бургтеатр - також розташований на Ринзі: пишний інтер'єр театру прикрашений фресками. Ринг славиться і своїми парками, найпопулярніший з яких - Штадтпарк (Stadtpark), а найстаріший парк - Бурггартен (Burggarten) - є як би продовженням Хофбурга, його головна прикраса - пам'ятник Моцарту. Принад і Фолькгартен (Volksgarten), в центрі якого храм Тезея, копія грецького храму.
Не можна не згадати і про палац Шенбрунн (Schoenbrunn), який використовувався як літня імператорська резиденція. Завдяки своїм історичним значенням, красу околиць і прекрасній архітектурі, вважається однією з головних визначних пам'яток Відня. Замок містить 1441 кімнату, внутрішнє оздоблення витримано в стилі рококо (переважно білі поверхні з орнаментами з 14-каратного листового золота), частиною цього інтер'єру є також богемські кришталеві люстри і кахельні печі. Подібно Петергофу та Версалю, цей ансамбль об'єднує архітектуру і природу, величний замок і гарний парк.
Опис об'єктів культурної спадщини у Відні можна закінчити, мабуть, Церквою Св. Карла (Karlskirche) - гордістю віденської архітектури. Це шедевр бароко. Овальний купол, висота якого перевищує 70 м, з'єднує всі частини будови. Дві дзвіниці, що стоять з боків від паперті, зроблені за зразком Траянской колони, але в стилі австрійського бароко. Над вівтарем височіють засклені церковні хори, які дивно нагадують театральний інтер'єр, і навіть головний вівтар має схожість з театральною сценою. Ця церква - прекрасний зразок раннього бароко. Як ковдра з клаптиків складається з різних шматків, так і Карлськірхе поєднує в собі колони Траяна, грецька фронтон і азіатські даху.
У Відні багато й інших менш відомих пам'яток, величезна кількість музеїв - все це приваблює туристів з усього світу сюди.
Відень - звичайно, найкрасивіше місто Австрії, але в Австрії є багато й інших визначних пам'яток.
Карінтія - сама південна провінція Австрії, в ній налічується виключно велика кількість озер і ставків (близько 1300) і збереглися навіть великі ліси. Вода і клімат Карінтії, схожий на середземноморський, створили їй репутацію австрійської Рів'єри. Каринтія відрізняється красою пейзажів: гори, що оточують Каринтію, додають їй схожість з гігантським природним амфітеатром.
Клагенфурт - столиця Каринтія; на плані місто виглядає, як квадрат, пересічений перпендикулярами вулиць. Це великий і жвавий центр історичний центр, багатий красивими будівлями. Клагенфурт дісталося багату архітектурну спадщину, місто надихнув на творчість багатьох відомих архітекторів. На Новій площі міста стоїть знаменитий фонтан Ліндвурма, споруджений в 1584 р. як прикраса великого резервуару води. Фонтан зображує вогнедишного крилатого дракона і його переможця - Геркулеса. Цей фонтан часто зображають на сувенірах як символ Клагенфурта і Карінтії.
Недалеко від міста Санкт-Файт знаходиться Церква Марія-Заале - основний об'єкт паломництва в Каринтію. Збудована в XV ст., Служила також фортецею під час вторгнення угорців і турків. Тому вона оточена стіною і має два парні вежі, складені з вулканічного каменю. Багате внутрішнє оздоблення, красиві органи; особливо знаменита статуя Мадонни (1425 р.), заради якої сюди стікаються паломники.
Штирія - цю провінцію називають "зеленою", тому що вона багата лісами. Столиця провінції - місто Грац - це самий південний, самий східний, самий романський з міст Австрії, а також незвичайне. В Граці зберігся найбільший у Європі архітектурний ансамбль середньовіччя. На жаль, багато будівель зазнали змін в епоху Відродження. Лише невеликі фрагменти збереглися від фортеці Шлосберг (Schlossberg), колись висівшейся над містом. Вона була зруйнована в 1809 р. Але там збереглися Дзвінична (Glockenturm) (1588 р., тут висить найбільша у Штирії дзвін, збереглася також і середньовічна камера катувань) і Годинна (Uhrturm) вежі, остання піднімається трохи вище міських дахів і її зображення присутній на всіх листівках, присвячених Грацу.
Уздовж кордону з Угорщиною існує так звана Дорога замків (Schloss Kornberg). Тут розташована ціла низка замків, що належали протягом восьми століть феодалам Штирії і Бургенланда. У Санкт-Катрайн відкривається чудовий краєвид на висоті 1000 м: зелені луки, безліч квітів влітку і красива біла церковця. У містечку Пеллау зберігся дуже красивий архітектурний ансамбль, до якого входить замок XII ст., Потім він був перебудований у стилі бароко. У колишній їдальні - чудові фрески в стилі бароко. Поруч знаходиться абатське церква початку XVIII ст. з дуже багатим інтер'єром.
Бургенланд - "край фортець". Фортеці-бурги і тепер ще височать на скелястих пагорбах, як похмурі і повільно старіючі варти. Найбільша фортеця Форхтенштайн, на крутому пагорбі посеред великої долини, - це дуже красива будівля з елементами неокласицизму і бароко, що робить його схожим на дорогоцінному тістечко в стилі бароко.
Архітектурні пам'ятки столиці цієї землі міста Айзенштадта в центрі міста відносяться до другої половини XVII ст. - Тут переважають будинки городян з барочними фасадами і склепінням періоду готики. Хоча там можна побачити і свідчення більш далекого минулого: наприклад, сторожова вежа та кілька фрагментів середньовічної кріпосної стіни. У 15 км від Айзенштадта на березі озера розташований Руст - чарівне маленьке містечко з численними старовинними будинками в стилі бароко, ренесанс, красивими порталами. Неодноразово Руст визнавався красивим містом Бургенланда, він нагороджений премією у Рік європейської культурної спадщини (1975 р.). Дуже прикрашають містечко ратуша і особливо Церква Фішеркірхе (Fischerkirche), в якій дуже багатий інтер'єр, тут збереглися середньовічні фрески і залишки готичних вітражів.
Нижня Австрія - найбільша провінція Австрії за площею. Місто Баден відомий останнім часом як місце зустрічей на вищому рівні, хоча недалеко від нього знаходиться знаменитий Віденський ліс. Крім того місто за часів великої популярності мінеральних джерел було дуже відомим курортом: лікувальні властивості сірчаних ванн Бадена були добре відомі всій Європі. Історична спадщина цього міста привертає сюди іноземних туристів: саме тут Моцарт написав "Чарівну флейту", а Бетховен знамениту 9-ту симфонію. Крім того справжнє задоволення для туристів представляє долина Вахау: безліч сіл і невеликих містечок на фоні чудових краєвидів, утворених виноградниками, таять багатства архітектури, успадковані від минулого. Ця придунайська долина зобов'язана своїм процвітанням виноробства.
Земля Верхня Австрія чудова. Абатства в стилі бароко (Санкт-Флоріан і Вільхерінг) і незрівнянна долина у верхній течії Дунаю, кришталево чисті озера в горах Зальцкаммергут, взимку покритих снігом, зелені луки і непрохідні ліси. Цей район для тих, хто любить піші прогулянки і красиві природні пейзажі. Крім того тут безліч лижних курортів.
У місті Лінці (адміністративному центрі цієї землі) найбільш відомий замок, який одного разу був навіть імператорської резиденцією. Зараз у замку знаходиться музей, в якому виставлені колекції старожитностей, живопис, зброю, ремісничі вироби й церковне начиння. Варто згадати і Церква Св. Мартина - найдавнішу діючу церкву Австрії (799 р.), в ній зберігся розпис початку XV ст. Санто де Лукки, на якій зображено обличчя рятівника. У 15 км від Лінца в містечку Санкт-Флоріан розташоване саме відоме абатство Австрії - Абатство каноніків-августинців. У церкві абатства встановлено чудовий орган: 4 клавіатури, 103 регістра і 7343 труби, а інтер'єр церкви багато оформлений у стилі бароко. У монастирській бібліотеці зберігається велика кількість раритетів. Недалеко звідси розташовується Абатство Вільхерінг - найкрасивіше абатство Австрії в стилі рококо з неймовірно багатим інтер'єром, злегка перенасиченим прикрасами. Над містом Кремзмюнстер височіє Бенедиктинському Абатство (IX ст.), Яке зберегло свій сільський вигляд. В архітектурі абатства присутні елементи бароко (гарні скульптури). Музей в абатстві є головною визначною пам'яткою завдяки що зберігається тут знаменитої чаші ТАСС - рідкісне твір мистецтва: чаша зроблена з міді і покрита золотом і сріблом.
В 4 км від міста Маутхаузен в 1939-1945 рр..
А шкода.
Список літератури
"Австрия", Париж-Люксембург-Москва: 1997, 320 стр.
"Добро пожаловать в Австрию", Вена: 1997, 96 стр. - вып. 6
Путеводитель по Вене и Зальцбургу, Вена: 1997, 80 стр.
Степанов Л.Л. "Австрия", М: Мысль, 1966. - 72 стр.
Фото:
Джерело: http://www.bestreferat.ru
Категорія: Загальний каталог | Додав: wiktor (14.01.2010)
Переглядів: 4005 | Теги: Австрія, потенціал, рекреація, реферат | Рейтинг: 5.0/1
Матеріали по темі:
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar