Головна » Статті » Теорія географії » Краєзнавство і туризм [ Додати статтю ]

Визначення результатів змагань з пішохідного туризму
суддівські штрафи, туристичні змагання, визначення результатів


Визначення  результатів змагань з пішохідного туризму

 







  1. Визначення результатів
  2. Протести
  3. Суддівство змагань
  4. Штрафи

 

Перелік рекомендованих літературних джерел

  1. Ганнопільський А.Г. Уроки туризму // Краєзнавство і туризм – 1999 р.
  2. Левчук Л.І. Спортивний туризм: Змагання з техніки пішохідного туризму. Методичні рекомендації – Луцьк, 2005.
  3. Левчук Л.І. Спортивний туризм: Правила змагань, штрафи – Луцьк, 2005.

 

1. Команди (учасники), що не подолали один чи декілька елементів дистанції, займають місця за тими, хто пройшов більш повно дистанцію, і далі в залежності від загальної кількості подоланих елементів та показаного результату. При цьому до результату команди додається штраф, що визначається в залежності від складності елементу дистанції з якого знята команда і дорівнює його подвійній бальній оцінці при визначені одного бала в 30 секунд.

Якщо всі визначені показники команд (учасників) однакові, вони займають одне вище місце, а наступні одержують на одне місце більше, ніж кількість учасників (команд) в протоколі до неї.

Особисті результати визначаються окремо для чоловіків та жінок.

При рівності числа залікових учасників більш високі місця займають команди з більшою кількістю  учасників, які пройшли повну дистанцію, а далі – команди з меншою кількістю учасників незалежно від статті.

Загальний результат команди (учасника) по всіх дистанціях змагань (багатоденні змагання) можуть визначатись згідно Положення таким чином: а) за сумою відносних результатів виступів команд; за сумою абсолютних результатів ( з точністю до 1 секунди); або за сумою місць. У випадку рівності суми місць перевага надається, хто зайняв краще місце на дистанції що має більшу вагу. Кращі місця займають команди, що мають більше дистанцій з більш повним проходженням.

Учасникам і командам, що подолали дистанцію із зняттям з етапів. спеціальних завдань, або проходила в неповному складі зараховується результат та визначається місце, але не зараховується визнання спортивного розряду з причини неповного проходження дистанції.

Команда, що виступала в неповному складі, не може зайняти місце вище команд, що виступили в більш повному складі.

 

2. Протести подаються представником команди головному секретарю змагань у письмовому виді, де обов’язково вказуються ті пункти Правил, які протестуючий вважає порушеними. Протести щодо порушення Правил і Положення подаються не пізніше ніж за годину до початку змагань.

Протести на дії учасників, суддів, обслуговуючого персоналу, що привели до порушення Умов змагань і впливають на результат команди подаються не пізніше ніж через 30 хвилин після фінішу команди.

Протест що стосується результату виступу команди подається не пізніше однієї години після опублікування попередніх результатів.

Протест повинен бути розглянутий до затвердження технічних результатів змагань, але не пізніше 24-х годин від часу його подання.

Суддівська колегія вислуховує обидві сторони протесту, але при неявці однієї з них, рішення може бути прийняте і в її відсутності.

Остаточне рішення приймає головний суддя або журі.

Рішення повинно бути оформлене протоколом і повідомлене заявнику.

Рішення ГСК, пов’язані з питанням безпеки, включаючи припинення, перенесення або відміну змагань, не можуть бути приводом для протесту.

 

3. Час що витрачає команда на подолання дистанції, частини дистанції, елемента дистанції оцінюється і фіксується бригадами суддів, що розташовуються на елементах дистанції,  в місцях старту і фінішу і тд.

В місцях початку і закінчення дистанції (старт, фініш) на частинах дистанції ведуться протоколи реєстрації часу старту і фінішу команд, за якими визначається біговий час команди. Проходження кожного елемента дистанції контролюється бригадою суддів. Бригаду очолює старший суддя.

На елементах дистанції ведуться такі документи: а) суддівські картки елементу дистанції; б) протокол результатів проходження елементів дистанції. В Протокол вносяться такі дані: поточний час початку і закінчення роботи команди, «біговий» час, штрафний час, час відсидки, в разі необхідності результат, інші відомості (зняття з етапу, команда в неповному складі та інше).

Інформаційна картка команди. що супроводжує команду на дистанції є інформаційним суддівським документом, що підтверджує найменування команди, інформацію про графік руху, час відсидки, кількість штрафного часу, відмітки проходження контрольних точок та інше.

На дистанції змагань використовують наступний комплект протоколів:

©      протокол жеребкування;

©      протокол старту;

©      протокол фінішу;

©      протокол елемента дистанції;

©      протокол розрахунку рангу змагань;

©      протокол розгляду протестів.

 

4. Усі порушення на етапах дистанцій змагань з пішохідного туризму  по важливості та штрафних балах, що накладаються на команду можна розбити на групи:

1)      дрібні порушення що оцінюються в 1, 3 бали (30 та  90 с відповідно);

2)      порушення середньої ваги що оцінюються як правило в 6 балів (180 с);

3)      суттєві порушення - оцінюються в 10 балів (300 с);

4)      грубі порушення що ставлять під загрозу життя та здоров’я учасників команди і тягнуть за собою зняття учасника чи команди з етапу змагань.

До порушень що караються в 1 бал (30 с) відносять: втрату спорядження (карти, рукавиць, карабінів та ін.); відсутність контрольних вузлів; заступ чи наступ на контрольну  чи обмежувальну лінію; неправильне застосування жердини, альпенштока; не закручена муфта карабіну; втрата рівноваги на маршруті спуску; торкання «потерпілим» рельєфу.

Порушення що караються штрафом в 3  бали (90 с): не зав’язаний вузол, неправильне застосування вузла; порушення під час страховки (рука торкається страховочного  карабіну, страховка однією рукою); провисання перильної вірьовки нижче колін,  довжина натягнутої самостраховки перевищує відстань витягнутої руки; на підйомі схоплюючий вузол у руках учасника; перекручування страховочної (транспортної, супроводжуючої) вірьовки; страхуючий учасник без рукавиці; рух по перилах натягнутих через допоміжний пристрій; спуск по перилах без рукавиць; перехват перильної вірьовки під час руху;

Штраф в 6 балів (180 с): два учасники на перилах, крюку; короткочасна відсутність каски; два учасника на ділянці маршруту; відсутність або припинення страховки; неправильна організація страховки; зрив з провисанням на командній страховці; відсутність супроводжуючої вірьовки;

Порушення що караються в 10 балів (300 с): втрата основної вірьовки; вимушене порушення умов; учасник не пройшов етап; використання опори за обмежувальною лінією; зрив із зависанням на суддівській вірьовці; намокання учасника (при русі по колоді, переправі маятником); неправильне обладнання транспортних засобів ( при транспортуванні «потерпілого».

Зняття команди чи учасника з етапу відбувається: у разі порушення командою Правил Положення про змагання, при перевищені контрольного часу; рух учасника за обмежувальною лінією; при русі учасника без каски в зоні етапу.

Фото:
Джерело:
Категорія: Краєзнавство і туризм | Додав: wiktor (02.08.2010)
Переглядів: 4312 | Теги: суддівські штрафи, туристичні змагання, визначення результатів | Рейтинг: 0.0/0
Матеріали по темі:
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar