Головна » 2010 » Июнь » 13 » Доступне Прикарпаття
09:14
Доступне Прикарпаття
  Виконавці проекту «Відкритий туризм: доступність відпочинку на Івано-Франківщині для людей з особливими потребами», що впроваджується за підтримки Фонду Східна Європа, днями завершили виконання основних заходів, що були заплановані в рамках проекту, зокрема, в трьох музеях Івано-Франківщини проведені роботи щодо забезпечення безбар’єрного доступу до приміщень:

- музею Наталії Кобринської в м. Болехів (облаштовані під’їзні шляхи до музею);
- музею-садиби М. Угрина-Безгрішного в м. Рогатин – філіал Івано-Франківського обласного художнього музею (збудовано два пандуси);
- музею «Природа землі Галицької» в м. Галич Галицького національного природного парку (встановлено пандус).

Усі об’єкти обладнані кнопками виклику персоналу, а також позначені спеціальним маркуванням, що сигналізує про обслуговування людей з обмеженими можливостями.

Окрім того, в рамках проекту було:
- проведено аналіз нормативно-правового поля щодо забезпечення доступності об'єктів та закладів для людей з обмеженими можливостями;
- видано методичні рекомендації щодо облаштування об’єктів туристичної інфраструктури для осіб з обмеженими можливостями (jтримати видання можна безкоштовно, звернувшись в РТІЦ за адресою вул. Галицька,4а, м. Івано-Франківськ, тел. 0342 502474);
- здійснено моніторинг об'єктів туристичної інфраструктури і туристичних атракцій в Івано-Франківській області на предмет доступності для людей з особливими потребами.
- інформацію про перевірені об’єкти розміщено в окремому розділі про «Доступне Прикарпаття» на сайті Регіонального туристично-інформаційного центру з метою поширення інформації про можливості безбар'єрного відпочинку на території Івано-Франківської області – www.inva-tour.if.ua.

Проект «Відкритий туризм: доступність відпочинку на Івано-Франківщині для людей з особливими потребами» започатковує засади розвитку туризму для осіб з особливими потребами в Івано-Франківській області.
Партнери проекту: Товариство молодих інвалідів «Братерство», Благодійна громадська фундація ім. Короля Юрія та головне управління з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв’язків та інвестицій ОДА.

Підтримка проекту К09 - 0067 здійснена Фондом Східна Європа та компанією Telenor Group в Україні в рамках спільної програми «Світ без обмежень: вільний доступ для людей з особливими потребами». Реалізація програми стала можливою завдяки фінансовій підтримці компанії Telenor Group та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Точка зору, відображена у цьому документі, може не збігатися з точкою зору донорів програми.

Для довідки:
Наприкінці 2008 «доступний туризм» став однією з найкращих економічних можливостей туристичної індустрії, що швидко та динамічно розвивається. Попит на нього постійно зростає. Доступний туризм – це набір послуг та зручностей для окремих осіб з особливими потребами, до яких відносяться люди із інвалідністю, люди старшого (похилого) віку, вагітні жінки, батьки із дітьми, люди із тимчасовим порушенням здоров’я і втратою дієздатності; туристи із візками. Всі ці категорії осіб потребують деяких особливих пристосувань під час подорожі. Доступний туризм дозволяє всім (незалежно від їхнього віку, статті та фізичного здоров’я) отримувати задоволення від подорожі.

Згідно даних ООН 10% світового населення – неповносправні. За даними U.S. Census Bureau, оприлюдненими в грудні 2008 року, понад 54 мільйонів громадян США, або близько 19% усього населення країни, мають особливі потреби. У Європі таке населення становить близько 50 мільйонів осіб. 63% з них – старше 45 років. Орієнтовно 30% людей старше 50 років мають фізичні обмеження. В Україні кількість осіб із обмеженими можливостями становить близько 7%. Існує значний розрив між реальним попитом та мізерною пропозицією в сфері туристичних послуг. 70% людей з інвалідністю можуть подорожувати, але не роблять цього у зв’язку із відсутністю доступних закладів розміщення туристів, ресторанів, музеїв, парків тощо.

Джерело: http://paralleli.if.ua
Фото:
Джерело:
Категорія: Інші новини | Переглядів: 1421 | Додав: wiktor | Теги: розвиток туризму, проблеми інвалідів, Прикарпаття | Рейтинг: 0.0/0
Матеріали по темі:


Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar