Головна » 2010 » Июнь » 10 » Місяць і Землю омолодили на 120 мільйонів років
09:10
Місяць і Землю омолодили на 120 мільйонів років
  Вчені висунули гіпотезу, згідно з якою Земля і Місяць могли утворитися на 120 мільйонів років пізніше, ніж вважалося. Стаття дослідників опублікована в журналі Earth and Planetary Science Letters. Коротко робота описана в прес-релізі університету Копенгагена.

Планети Сонячної системи утворювалися з газопилового диска (його також називають протопланетним), що обертається навколо новонародженої зірки. Поступово матерія диска збивалася у відносно великі об'єкти, які стикалися один з одним і врешті-решт сформували вісім планет (до недавнього часу їх було дев'ять, але в 2006 році Плутон позбавили статусу планети, а в 2008 році визнали плутоідом). Більшість астрономів вважають, що Земля і Місяць утворилися при зіткненні двох об'єктів розміром приблизно з Венеру або з Марс через 30 мільйонів років після формування Сонячної системи.

Автори нової роботи вирішили перевірити це припущення, проаналізувавши кількість певних хімічних елементів в земних ядрі і мантії. Конкретно вчених цікавив ізотоп вольфраму-182. Вважається, що більша його частина утворилася при радіоактивному розпаді гафнію-182. Весь гафній перетворився на вольфрам за 50-60 мільйонів років. Так як вольфрам "вважає за краще" утворювати зв'язку з металами, а гафній переважно взаємодіє з силікатами кори, після свого утворення перший повинен був поступово мігрувати до центру Землі, де знаходиться металеве ядро.

При зіткненні двох планет, які дали Місяць і Землю, вони нагрілися приблизно до 7000 градусів Цельсія - при такій температурі, що є їхньою речовини повинні були розплавитися (або навіть випаруватися) і перемішатися. Залежно від того, встиг чи ні весь вольфрам-182 спуститися в ядро, його перемішування з іншими елементами повинно було відбуватися по-різному. Відповідно, різним повинно було виявитися і спостережуване зараз дослідниками розподіл вольфраму.

Оцінивши кількість вольфраму в земній корі, дослідники підставили отримане значення в розроблену ними модель перемішування речовин при зіткненні і з'ясували, що до моменту зустрічі двох планет весь гафній вже перетворився на вольфрам. За оцінками дослідників, зіткнення повинно було відбутися не через 30 мільйонів років після формування Сонячної системи, а приблизно через 150 мільйонів років.

Нещодавно вчені-геологи провели роботу, яка також допомагає прояснити, які процеси відбувалися на самих ранніх стадіях формування Землі. Дослідникам вдалося виявити найстаріший з відомих фрагмент земної кори. Його вік становить близько 4,3 мільярда років.

Джерело: http://www.lenta.ru
Фото:
Джерело:
Категорія: Інші новини | Переглядів: 2308 | Додав: wiktor | Теги: вік Землі, утворення планети, планети Сонячної системи | Рейтинг: 0.0/0
Матеріали по темі:


Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar