Головна » Статті » Методичні матеріали » Олімпіади [ Додати статтю ]

Рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з географії у 2009/2010 н.р.
  Рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з географії у 2009/2010 н.р.(ХОНМІБО)

Методичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії у 2009/2010 н.р.
Відповідно до наказу ГУОН № 508 від 28.09.2009 року 28 листопада 2009 року проводиться ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з географії для учнів 7 – 11 класів.
Початок роботи о 10 годині.
На виконання завдань відводиться 3 години.
Звертаємо вашу увагу на те, що тексти завдань будуть розміщені тільки на інтернет - сайті ХОНМІБО у день проведення олімпіади.
Під час виконання завдань олімпіади не допускається використання підручників, довідників, атласів, інших навчальних посібників. Згаданою літературою учням варто скористатися під час підготовки до олімпіади.
З метою створення рівних умов для виконання завдань, кожен учень на початок олімпіади повинен при собі мати: ручку (2 шт.), олівець простий, олівці кольорові, гумку, лінійку, калькулятор, транспортир.
Для учнів 7, 10 та 11 класів необхідна контурна карту світу, для учнів 8,9 – контурна карта України.
Метою проведення Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії є стимулювання творчого самовдосконалення учнів, зацікавлення їх у якісному і поглибленому вивченні географії, виявлення та розвиток обдарованих учнів, підвищення інтересу до географії, реалізація компетентнісного підходу, формування команди для участі у обласній, Всеукраїнській та в Міжнародній олімпіаді з географії, яка пройде у вересні 2010 року в Індонезії.
Відповідно до даної мети у 2009/20010 навчальному році був розроблений комплект олімпіадних завдань для кожного класу. Їх зміст охоплює матеріал шкільної програми (2001 р., 2005р., 2006р.) за попередні роки навчання та матеріал тем, які учні мали опанувати до терміну проведення олімпіади (таблиця 1).
Таблиця 1
Клас
Тема

7
Загальні закономірності природи Землі. Океани. Африка.

8
Україна та її географічні дослідження. Рельєф. Тектонічні структури. Геологічна будова. Мінерально- сировинні ресурси.

9
Україна на карті світу. Населення України. Загальна характеристика господарства України. Економічний потенціал України

10
Загальна економіко-географічна характеристика світу

11
Програмовий матеріал 6-10 класу


Зміст завдань орієнтований також на здатність учня логічно мислити і на наявність самостійно здобутих географічних знань. Звертаємо увагу, завдання будуть містить інформацію про Індонезію.

Структура олімпіадних завдань
Олімпіадні завдання з географії на ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади подані за блоками: тестовий, теоретичний, практичний (таблиця 2).
Таблиця 2
Вид завдання
Кількість завдань Максимальна кількість
за одне завдання
Загальна сума балів

Тестовий блок 10 1
10

Теоретичний блок 2 12
24

Завдання у контурній карті 10 16
Задача

6

Особливості оцінювання та виконання олімпіадних завдань
Завдання тестового блоку оцінюються 1 балом за кожну правильну відповідь. Кожне тестове питання містить тільки одну правильну відповідь. Бал за завдання не нараховуватиметься у випадках, коли: відповідь буде неправильною або буде відсутня; відповідь буде обведена олівцем, а не авторучкою; на одне запитання дано дві відповіді або більше; відповідь міститиме будь-які виправлення (у тому числі – коректором).
Завдання теоретичного блоку оцінюються за 12-бальною шкалою відповідно до критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів з географії (Наказ МОН України 05.05.2008р. №371 «Про затвердження критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти»). Тому відповідь на теоретичне питання має:
1. бути структурованою;
2. відтворювати зміст основного питання;
3. бути самостійною, відображати власне оціночне ставлення до даного питання через синтез й аналіз набутих географічних знань;
4. супроводжуватися доцільними малюнками, схемами, таблицями, діаграмами;
5. бути повною і розгорнутою, мати власну думку та приклади;
6. бути географічною.
Кожен блок оцінюється до 2 балів.
Рекомендуємо при перевірці теоретичного блоку членам журі виставляти бали по цій схемі для більш об’єктивного обґрунтування оцінки.
При оцінюванні роботи в контурній карті необхідно враховувати правильність (відповідність завданню), повноту, точність нанесення географічних об’єктів, картографічну грамотність, охайність.

Оцінювання задачі практичного блоку доцільно здійснювати, використовуючи такі критерії:
0 балів – завдання не розв’язувалося взагалі. Відповідь відсутня;
1 бал – виконання задачі розпочато (зроблено стислий запис умови задачі);
2 бали – записана відповідь, розв’язання відсутнє;
3 бали – зроблена спроба розв’язання задачі, виконано кілька правильних логічних кроків на шляху розв’язання задачі;
4 бали – розв’язання доведено до кінця, але допущена незначна логічна помилка (що призвела до неточної відповіді);
5 балів – задача розв’язана правильно, але містить деякі неточності у записах або малюнках, що не вплинуло на кінцевий результат;
6 балів – задача розв’язана правильно, супроводжуються докладним поясненням, містить необхідні обґрунтування, малюнки, схеми тощо.
Вважаємо за доцільне нагадати про те, що:
участь учнів в олімпіаді добровільна. Вони мають право брати участь у змаганнях за клас (курс), не молодший, ніж клас (курс) їх навчання. За бажанням учні мають право брати участь у змаганнях за клас (курс) старший на 1-2, ніж клас(курс ) їх навчання;
зошити для олімпіадних робіт мають бути проштамповані єдиним штампом;
члени журі в олімпіадних роботах виставляють кількість балів за кожне завдання й підраховують загальну кількість балів та записують їх у кінці роботи. Поруч кожен член журі ставить своє прізвище та підпис;
зашифровка робіт проводиться головою журі перед перевіркою робіт.
Саввіч О.М.
Категорія: Олімпіади | Додав: wiktor (15.01.2010)
Переглядів: 6154 | Теги: рекомендації, 2009/2010 н.р., географія, олімпіада | Рейтинг: 0.0/0
Матеріали по темі:
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar