Головна » Статті » Цікавинки » Цікаві об'єкти Європи | [ Додати статтю ] |
Болото Камарг на середземному побережжі Франції
Камарг лежить в гирлі Рони, на Середземноморському узбережжі Франції, у протоки Сент-Марі. Найближчий міжнародний аеропорт знаходиться в Марселі, на східному кордоні Камарг. Густа мережа автомобільних і залізниць і каналів з'єднує Марсель з лежачими на захід великими містами - Арлем, Авіньйоном і Монпельє.
Камарг - величезне (близько 1466 кв.км.) прибережне болото, один з найбільш значних в Європі зразків подібного типу місцевості. Колись, за часів античної Греції і Римської імперії, Середземноморське узбережжя прикрашала строката мозаїка боліт, що зберігалася, здебільшого, незайманою аж до XIX століття. Потім почалося осушення великих територій з метою отримати придатні для сільського господарства землі і викоренити малярію, ліквідувавши сприятливі для розмноження москітів умови; в результаті від боліт мало що збереглося. Камарг, проте, являє собою один з регіонів, що збереглися в більш-менш первозданному вигляді, хоча діяльність людини (наприклад, з видобутку солі) і змінила краєвид у порівнянні з тим, що радував наших предків. У 1970 році цей регіон отримав статус "Рамсар", а потім, в 1977 році, тут був заснований біосферний заповідник.
Камарг - це складний лабіринт пляжів, піщаних дюн, очеретяних заростей, лиманів, прибережних лісів і пасовищ, а також соляних котлів. Така різноманітність природних умов в поєднанні з вигідним географічним положенням робить Камарг важливою точкою на шляху багатьох видів перелітних птахів - тут їх зареєстровано більше 300 видів. Мільйони качок, гусей та інших болотних птахів прилітають у ці місця кожен рік з Північної Європи і навіть з далекого Сибіру. Є серед них короткочасні гості, що готуються до подальшого подорожі, інші ж тут гніздяться і виводять потомство. Серед останніх примітні морський зуйок, тонкодзьоба чайка, червононосий нирок, ходуличник, авдотка і шилоклювка, а також лугова тіркушка, які ніде більше у Франції не гніздяться. Збережені зарості очерету прісноводного забезпечують ідеальне місце для гнізд бугая, малого бугая, рудої чаплі, жовтої чаплі, малої білої чаплі, єгипетської чаплі, різноманітних славок і величного болотного луня, якого можна побачити над самим очеретом. Саме близькість придатних для гніздування місць до джерел живлення робить Камарг таким привабливим для птахів. Качки проводять більшу частину дня у відносній безпеці на водах численних дрібних лиманів. Рано-вранці та пізно ввечері вони можуть перелітати в пошуках їжі на яке-небудь прилегле болото. Багато хто з цих боліт є приватною власністю, де їх власники дозволяють полювання, в результаті чого чисельність зимуючих на Камарго птахів скоротилася за останні десять років майже вдвічі. Незвично високий рівень засоленості грунту, який створюється соляними покладами, робить цю місцевість особливо комфортною для соляного рачка артемії, що є важливою поживою деяких видів птахів, особливо рожевого фламінго. Ці разюче красиві птиці уособлюють собою успішне ведення справ в Камарг. З 1944 року число пар рожевих фламінго, що гніздяться тут незмінно зростала, одночасно підвищувалася і значення цього регіону як місця їх зимівлі: у 1991 році тут було зареєстровано 24000 особин. Привабливість Камарго для цих птахів полягає в наявності безпечного гніздування в соляних басейнах, в безпосередній близькості від місць, багатих їжею. Крім колосального числа птахів, якими Камарг заслужено знаменитий, він також примітний місцевою породою великої рогатої худоби і, більшою мірою, табунами напівдиких білих коней, передбачувано прямих нащадків первісних коней.
Переглядів: 5205
| Теги: | |
Матеріали по темі: |