Головна » Статті » Цікавинки » Цікаві об'єкти Європи | [ Додати статтю ] |
Вердонська ущелина в Альпах
Вердонська ущелина знаходиться у верхній течії річки Вердон в Альпах Верхнього Провансу, на південному сході Франції. Вердон, врешті-решт, впадає в річку Дюранс, яка зливається з Роною під Авіньйоном. До ущелини можна доїхати по автостраді з Марселя (близько 129 км) або з Тулона (близько 97 км).
Біля північно-східного краю Альп, в горах Провансу бере свій початок річка Вердон, що живиться снігами з навколишніх гір. Вона тече на південь у напрямку до узбережжя приблизно 48 км, перш ніж повернути на захід, де ще через 48 км. зливається з річкою Дюранс, що впадає в Рону під Авіньйоном. Прямуючи на Захід, вона вступає в Вердонську ущелину, де швидко набирає швидкість і мчить до каньйону. Береги відразу стають крутіше, і в багатьох місцях стіни ущелини піднімаються практично вертикально. Окремі найбільш великі й високі кручі користуються популярністю серед скелелазів.
Довжина ущелини всього 19 км, але на цьому невеликій відстані вона встигає досягти глибини 701 м (від краю до рівня води), так що це і найдовша, і найглибша ущелина Франції. В окремих місцях вона до того ж дуже вузька: стіни каньйону поділяє не більше 198 м. Незважаючи на обривисті схили ущелини, найбільш безстрашні дослідники можуть пройти по стежці досить далеко в глиб каньйону. Ця стежка дарує можливість милуватися чудовими видами ущелини, до того ж тут нависають голі скелі і бурхлива стремнина річки під ногами - наочне нагадування про міць природи. Той, хто не хоче ризикувати, може все ж насолодитися видами ущелини з траси Корніш Сублім, прокладеної близько до краю ущелини; дорога на іншому боці каньйону притулилася до самого краю обриву. По обох дорогах відзначені місця, з яких відкривається самий мальовничий вид на суворі вапняні скелі, що контрастують з соковитою зеленню більш пологих лісистих схилів. Ущелина прорізана кількома потужними вапняними пластами, і в навколишніх вапняних горах багато печер. Важко уявити, що вапняк формується в морських глибинах і містить в собі останки незлічені більйонів безхребетних тварин, з чиїх вапняних раковин переважно він і складається. Але саме про це і свідчить ущелина: у міру того, як поступово піднімався вапняк (в результаті того ж геологічного процесу, який підняв Альпи), річка отримувала можливість все далі розмивати свою основу, утворюючи каньйон. Кількість печер у цій місцевості підказує, що цей процес доповнювався хімічним руйнуванням вапняку, але свідчень того, що ущелина виникла із системи підземних печер, у яких обрушився звід, до теперішнього часу не знайдено.
Переглядів: 4131
| Теги: | |
Матеріали по темі: |