Головна » Статті » Цікавинки » Цікаві об'єкти Антарктиди [ Додати статтю ]

Острів Буве
    Найзагубленіший острів на Землі - це Буве в Антарктиці. Радість відкриття у будь-якого його дослідника виявиться б  зовсім недовгою, тому що ця земля сувора і негостинна. Острів є діючим вулканом, що оточений крутими скелями, і все це разом  вкрите кригою. Тут зазвичай  погана погода, спроби висадки рідко бувають вдалими. Людина, що застрягла на Буве, зазнає справжньої самотності: найближча суша знаходиться 1689 км. на південь - це безлюдний антарктичний берег Землі королеви Мод; Кейптаун у Південній Африці лежить на відстані 2558 км. на північний схід.
     Острів був відкритий французьким мореплавцем Жан-Батіст Шарль Буве де Лозіе 1 січня 1739, коли він шукав міфічний тропічний рай, описаний іншим французом Полміером де Гонневіллем на початку XVI століття. Буве не зміг висадитися через постійні тумани і хвороби на кораблі,  йому довелося відступити. Він назвав своє відкриття мисом обрізання, вважаючи, що знайшов край південного континенту. Він, однак, записав широти і довготи острова і після повернення до Франції зміг повідомити, що відкрив зовсім не тропічний рай. Кілька інших дослідників і серед них такі відомі мореплавці, як капітан Джеймс Кук і Джеймс Кларк Росс, марно шукали згодом цей острів. Головною причиною їх невдачі було те, що вони шукали його зовсім не в тому місці, оскільки Буве, як і інші мореплавці його часу, не мав у своєму розпорядженні приладів, що дозволяють досить точно визначати географічні координати. Ще не був створений надійний хронометр - необхідний інструмент для визначення довготи, а пошук цього крихітного острова, чия площа всього 57 кв.км., а висота 935 м, потребує точної навігації.
      Протягом багатьох років після відкриття Буве існування цього острова ставилося під сумнів, але майже через 70 років, в 1809 році, він був знову відкритий англійськими китобоями Джеймсом Ліндсея і Томасом Хоппером. У 1822 році американець Бенджамін Моррелл здійснив першу висадку і назвав острів Буве на честь його першовідкривача. У грудні 1825 року острів був ще раз відкрито Джорджем Норрісом з британської експедиції по лову тюленів. Він назвав його островом Ліверпуль і оголосив володінням короля Георга IV. Норріс також дав ім'я довколишньому острову Томпсона і визначив його природу як вулканічну. Цей острів з тих пір ніхто не бачив, він вважався неіснуючим, але сучасна точка зору припускає, що він був знищений виверженням в 1895 або 1896 році. Кожен наступний відвідувач уточнював положення Буве, але тільки в 1898-1899 роках його місце розташування було чітко визначено німецькою океанографічною експедицією: 54 ° 26 'південної широти і 3 ° 24' східної довготи, що досить далеко від зазначених Буве 28 ° 30 'східної довготи.
    Природа острова Буве досить типова для Антарктики,  тут дуже мало відкритих грунтів, небагато  і рослинності. На острові і навколо нього зустрічаються пінгвіни й тюлені, а в XIX і на початку XX століття сюди споряджали експедиції за шкурами південного морського котика і за жиром морського слона. Якщо не рахувати цього, люди дуже рідко відвідують острів, і зимувати тут поки що нікому не доводилося. Найзагубленішому клаптику суші на Землі, схоже, визначено залишитися ще й самим пустельним.
Фото: rumbur.ru
Джерело: http://nature.worldstreasure.com
Категорія: Цікаві об'єкти Антарктиди | Додав: wiktor (18.01.2010) W
Переглядів: 5383 | Теги: Антарктида, острів, Буве, географія, Цікаве | Рейтинг: 0.0/0
Матеріали по темі:
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar