Головна » Статті » Цікавинки » Цікаві об'єкти Центральної та Південної Америки [ Додати статтю ]

Острів Вогняна Земля
Вогняна Земля - архіпелаг у самому краї Південної Америки. Існують авіарейси з великих аеропортів у Буенос-Айресі і Сантьяго в менш великі аеропорти в Ушуая, порве-НДР і Ріо-Гранде, звідки можна обстежити Вогненну Землю
 
Взимку жорстокі шторми, сном крижаний, сніжними вітрами антарктичних морів, терзають смутні берега біля південного краю Південної Америки. Влітку повітря на узбережжі теплий і м'який, але раптові шквали несуть грізне нагадування про те, що Вогняна Земля розташована зовсім недалеко від диких берегів Антарктиди. Загальна площа архіпелагу - 72520 кв.км., з яких 70% належить Чилі, а решта - Аргентині.
Вогняна Земля складає частину "гачка" на кінці південноамериканського континенту - смужка землі, що простягнулася до безкрайніх крижаних пустель Антарктиди, що лежить менш чим в 1000 км. Вогняна Земля і Антарктичний півострів колись складали єдиний ділянка суші, але континенти почали розходитися 25 мільйонів років тому. Близькість структур і типів порід дозволяє визначити місця їхнього колишнього з'єднання. Копалини залишки також дозволяють припустити, що багато тварин і рослини, що існували в Південній Америці, жили і в Антарктиді.
Архіпелаг, що становить Вогненну Землю, був відкритий в 1520 році португальським мореплавцем Фернаном Магелланом, що дав йому це ім'я через вогнищ, запалених індіанцями уздовж берега, коли він пропливав по протоці, відомому тепер як Магеллановий. У 1578 році сер Френсіс Дрейк відкрив невелику групу островів, пізніше названих голландськими дослідниками мисом Горн. Детальний дослідження Вогненної Землі було зроблено лише в XIX столітті, коли Британське Адміралтейство направило туди дві експедиції. Друге з цих подорожей було зроблено капітаном Робертом Фицроя на кораблі "Бігль". Фіцрой хотів взяти з собою натураліста для опису цих маловивчених земель і зупинив свій вибір на 22-річний Чарльз Дарвін.
27 грудня 1831 "Бігль" підняв вітрила в Плімуті, вирушаючи у подорож, яке повинно було тривати майже п'ять років. Вони досягли Вогненної Землі в грудні 1832 року; ступивши на землю, Дарвін зауважив про гори і льодовиках: "Навряд чи можна уявити собі щось більш прекрасне". Фіцрой назвав припорошені снігом гори, що вишикувалися уздовж протоки Бігль, на честь Дарвіна. Поки крихітний кораблик з трудом пробирався по протоці, Дарвін займався пошуками місцевих індіанців. Вважалося, що в 1830-і роки тут жило близько 3000 індіанців племені Ямана, але знищення мисливських угідь та інші зміни, нав'язані європейськими поселенцями, практично викосили їх популяцію.
Дарвін зазначив суворий спосіб життя людей, перебивався жалюгідною рослинною їжею і виходять у вируючі море на вутлих каное. Перед індіанцями Ямана завжди маячила перспектива голодної смерті. Але не одні індіанці страждали від місцевого клімату та мізерних запасів їжі. У 1580 році група іспанських поселенців приблизно з 300 чоловік заснувала колонію в 64 км. від Пунта-Аренас; всі, крім одного, померли від голоду.
Фото:
Джерело: http://nature.worldstreasure.com
Категорія: Цікаві об'єкти Центральної та Південної Америки | Додав: wiktor (17.01.2010)
Переглядів: 7536 | Теги: америка, острів, Вогняна Земля, Цікаве, географія | Рейтинг: 0.0/0
Матеріали по темі:
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar