Головна » Статті » Цікавинки » Цікаві об'єкти Центральної та Південної Америки [ Додати статтю ]

Острови Галапагос
Галапагоські острови лежать на екваторі в східній частині Тихого океану, приблизно в 800-1000 км. від найближчого пункту на материку
 
На відвідувачів Галапагоських островів завжди справляють враження краса, різноманітність і унікальність їхньої природи. Так сталося і з Чарльзом Дарвіном, коли він опинився на цих островах в 1835 році, під час свого повноті відкриттів подорожі на "Біглі". Тут він побачив багато чого з того, що надихнуло його на великий труд "Походження видів".
Галапагоси - група океанічних островів, сформованих лавою, що піднімається з морського дна. Архіпелаг простягнувся з півночі на південь на 300 км. і складається з 15 великих островів, 42 острівців і ще 26 скель або рифів. В цілому вони займають 7800 кв.км., і 96,6% цієї території є в цей час національним парком, оточеним морським заповідником площею 79900 кв.км. Це острова контрастів. Низинні прибережні ділянки - сухі і арідні, серед рослинності тут домінують кактуси. Вологість підвищується з висотою, і схили між 200 і 500 м. вічнозеленим покриті лісом, між тим як найвисокогірніші області представляють собою відкриту місцевість з осокою і папороттю.
Флора і фауна цих островів, як і всіх океанських архіпелагів, складається з видів, випадково занесених морем або по повітрю, але останнім часом і люди зіграли в цьому певну роль. Багато хто з мешкають тут тварин не зустрічаються ніде крім архіпелагу, а є й такі, які зустрічаються лише на окремих його островах. Наприклад, Гал
Галапагоський канюк катається на гігантській черепасі на острові Ісабела
апагосскіе острови - єдине місце на Землі, де є морські ігуани. Ці ящірки, що харчуються виключно морськими водоростями, пристосувалися до водного способу життя, придбавши перетинки на лапах. Сім різних видів морських ігуан, кожна з яких володіє помітними відмінностями, розвинулося на різних островах. На шести з островів зустрічається і вид наземних ігуан, специфічний для Галапагос.
Острови знамениті та іншої рептилією - гігантської черепахою. Доросла особина може важити від 135 до 180 кг. Виникло п'ятнадцять видів цих тварин, що заповнили різні ніші, на які не було інших претендентів, але чотири з них вимирають, а п'ята представлена в даний момент єдиним самцем.
Два види тюленів мешкають у водах навколо Галапагоських островів, і обидва вони ендемічні. Галапагоський морський котик, єдиний тропічний представник субантарктичних роду, активний вночі, а Галапагоський морський лев - вдень. Що ще цікавіше, існує два види кажанів, також ендемічних, а крім того, три види місцевих пацюків, в тому числі недавно відкриті гігантські щури, перш відомі тільки по викопних останків.
Серед птахів є й перелітні, такі як галапагоські альбатроси, що прилітають на острови гніздитися, і 28 видів ендемічних, наземних. На острові гніздиться понад 750000 пар морських птахів. Тут же знаходиться найбільша з відомих у світі колоній маскованих олуш, і мешкають ендемічні Галапагоський пінгвін і Галапагоський буревісник.
Фото:
Джерело: http://nature.worldstreasure.com
Категорія: Цікаві об'єкти Центральної та Південної Америки | Додав: wiktor (17.01.2010)
Переглядів: 4324 | Теги: Галапагос, америка, острів, Цікаве, географія | Рейтинг: 1.5/2
Матеріали по темі:
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar