Головна » Статті » Цікавинки » Цікаві об'єкти Центральної та Південної Америки [ Додати статтю ]

Басейн річки Амазонка
Басейн Амазонки в північній Бразилії тягнеться від андських висот до атлантичного узбережжя і включає в себе великі простори, що живлять численні притоки цієї могутньої ріки. В області трохи доріг, але багато посадкових майданчиків
 
Річка Амазонка простяглася на 6565 км, це друга за довжиною річка після Нілу (6648 км.). У басейні Амазонки розкинувся найбільший у світі вологий тропічний ліс, який займає неосяжну територію, майже в б мільйонів кв.км., поділену між дев'ятьма різними країнами. Кровоносної системою цього безмежного лісу є могутня Амазонка і її притоки; разом вони несуть приблизно 25% води, що міститься у всіх річках світу.
Вологість тропічний ліс з більш ніж мільйоном видів рослин і тварин можна без перебільшень назвати світовим генетичним фондом. Навіть на порівняно невеликій ділянці різноманітність дивуєшся, 10 кв.км. лісу може містити до 1500 видів квітів, 750 різних видів дерев, 125 видів ссавців, 400 різних видів птахів і незліченна кількість комах та інших безхребетних. Багато хто з видів досі невідомі і не описані. Вчені можуть лише здогадуватися про справжнє багатство і різноманітність природних ресурсів цього вологого тропічного лісу.
У Амазонці і її притоках мешкає більше 2000 видів риб і безліч незвичайних ссавців і рептилій, у тому числі Амазонський Ламартін, річковий дельфін інія, гігантська видра і крокодиловий Кайман. Різноманіття риб вражаюче: від маленької, але зловісної червоно-черево піраньї - наводить жах ненажерливого хижака, що мешкає на великих обмілинах, - до інших споріднених видів, що живляться насінням та фруктами, що падають у воду з Прибрам
Гострі зуби і потужна щелепу характерні для жахливої піраньї
них дерев. Арована, яка може досягати в довжину 1 м, вистрибує з води за що сидять на гілках жучками.
Розпочата недавно вирубка вологого тропічного лісу ведеться просто жахливими темпами: кожен час зникає 4 кв.км. невідновні лісу. Відчайдушне знищення цієї складної і різноманітної екосистеми має глобальні наслідки, загрожує існуванню дикої природи, способу життя місцевих індіанців, що жили у лісі протягом століть, загрожує позбавити майбутні покоління самої можливості насолоджуватися цим лісовим царством і розгадувати його таємниці.
Місцеві індіанські племена живуть в гармонії з лісом, використовують його, наслідуючи природу, не завдаючи шкоди. Єдиний промінь надії пов'язаний з визнанням колумбійським урядом індіанців кращими зберігачами лісу. У 1989 році був створений національний парк Чірі-бікете площею 10000 кв.км., у якому будь-яке зовнішнє використання лісу заборонено, а управління надано індіанцям. Не дивлячись на свою величину, він охоплює лише 0,17% території вологого тропічного лісу. Традиційний індіанський метод полягає в тому, щоб розчистити невелику ділянку, відомий як чагра, або "сад в лісі", на якому вирощуються юка, перець, манго та інші культури. Після короткого періоду високої врожайності плем'я переходить на нове місце і розчищає іншу чагру, повертаючи колишню лісі. Природна прогалина, яка може бути викликана пожежею, покривається лісом за 40 років; чагре потрібно до 200 років, але це краще, ніж повне знищення, викликане суцільною вирубкою.
Фото:
Джерело: http://nature.worldstreasure.com
Категорія: Цікаві об'єкти Центральної та Південної Америки | Додав: wiktor (17.01.2010)
Переглядів: 8004 | Теги: америка, географія, амазонка, Цікаве, річка | Рейтинг: 5.0/1
Матеріали по темі:
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar