Головна » Статті » Цікавинки » Цікаві об'єкти Центральної та Південної Америки [ Додати статтю ]

Заплава та дельта річки Оріноко
Цей величезний регіон простягнувся від Кордильєри-де-Меріда на заході Венесуели до Гайанского щита і річки Оріноко на півдні і сході
 
Заплава, або по-іспанськи Льянос, річок Оріноко і Апуре разом з їх найбільш великими притоками утворює обширну болотисту область, загальна площа якої тільки в одній Венесуелі складає 239943 кв.км. Вона складається з 179953 кв.км. савани і 59984 кв.км. полулістопадних лісів і культивованих земель басейну річки Оріноко.
Швидкі, що несуть ил річки спускаються з передгір'я Анд, сповільнюючи свою течію в міру зменшення нахилу рельєфу і втрачаючи при цьому свій вантаж родючого алювію. У сезон дощів, між червнем та жовтнем величезні заплавні простору заливаються водою, що призводить до виникнення 101010 кв.км. боліт - химерної мозаїці повільних, що петляє річок і струмків, стариць, заплавних боліт, болотистих лісів, прісних озер і затопленого саванного лісу. До закінчення сухого сезону, у другій половині квітня розлилася вода Оріноко і Апуре всюди відступає, з'являються великі простори сухий савани, а багато хто з більш дрібних річок перетворюються в ланцюжок невеликих стоячих озерець.
Коли Оріноко досягає узбережжя, основне повноводе русло річки розділяється на складну розгалужену мережу більш дрібних рукавів з незліченними островами. Дельта Оріноко панує на Атлантичному узбережжі Венесуели, займаючи площу в 36260 кв.км. Тут зустрічається безліч різних рослинних угруповань: мангрові зарості, непересихающіе прісні болота з пальмами по краях, сезонно затоплювані саванного ліс, болотистий ліс і вічнозелений тропічний ліс на більш високих ділянках.
У дельті і заплаві Оріноко водиться мно
Капібари відрізняє характерний масивний ніс
ество болотних птахів, їх тут більше 100 колоній. Ефектний червоний ібіс гніздиться на деревах, розкиданих по Льянос, тутешня популяція з більш ніж 65000 пар складає значну частину всієї світової популяції цього птаха. У регіоні гніздиться також велика кількість деревних лелек - близько 5500 пар, а також безліч бразильських ябіру, різних видів чапель і качок. Особливого значення заплава має для двох видів деревних качок. Пташиний світ савани також своєрідний, тут зустрічаються ті-Наму, бразильська каріама і багате розмаїття дрібних співочих птахів, а також численних хижаків: яструбів, соколів, шулік, соколів і грифів.
Значні території в заплаві використовуються для випасу худоби, проте в даний час все більша увага починає приділятися розведення капібари. Напівводний капібари - найбільший у світі гризун, що досягає ваги в 80 кг. Він набагато вигідніше для розведення, ніж велика рогата худоба, оскільки дає в чотири рази більше м'яса з квадратного метра пасовиську землі. У савані часто зустрічається білохвостий олень і численні хижаки з родини котячих: кугуар, оцелот і ягуар.
У прісноводних озерах та річках дельти мешкає безліч різноманітних істот, у тому числі і найбільша в світі змія - анаконда. Як і раніше досить численний, незважаючи на безперервне винищення, крокодиловий Кайман, але орінокскій крокодил виявився не настільки живучим і в даний час занесений до Червоної книги. Чисельність ламантинів і гігантської видри катастрофічно впала за останні роки в результаті постійної полювання і послідовного руйнування їх природного місця існування.
Фото:
Джерело: http://nature.worldstreasure.com
Категорія: Цікаві об'єкти Центральної та Південної Америки | Додав: wiktor (17.01.2010)
Переглядів: 6394 | Теги: америка, Оріноко, географія, Цікаве, ріка | Рейтинг: 0.0/0
Матеріали по темі:
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar