Головна » Статті » Цікавинки » Цікаві об'єкти Центральної та Південної Америки [ Додати статтю ]

Найвищий водоспад світу
Південно-Східна Венесуела - місце як і раніше досить глухе, але туди можна дістатися без великих труднощів. Подорож по річці з Пуерто-Ордас на Оріноко складає приблизно 240 км; політ з Ельдорадо і Санта-Елени - близько 120 і 240 км. Відповідно
 
У віддаленому районі південно-сходу Венесуели, неподалік від кордону з Гайаною та Бразилією, розташована високогірна область Ла-Гран-Сабана. На самій межі знаходиться Рорайма, один з найвищих гір у Венесуелі (2772 м), на південних схилах якої бере свої витоки річка Карон, згодом впадає в Оріноко. На північний захід лежить Ауян-Тепуі, прикметне високогірне плато, яке, досягаючи приблизно 2953 м, панує над оточуючими буйно-зеленими джунглями. Плато складено з горизонтальних шарів світло-червоного пісковика, прорізаного незліченними розломами і вертикальними тріщинами, що забезпечують дренажні канали для бурхливих потоків тропічного дощу, часто заливає ці місця. Дощі також розвивають і річку Чурун, притока річки Карон, яка повільно петляє по плато, поки не досягне обриву на північному його краї. Тут раптом відбувається різка трансформація.
Річка набирає швидкість на невеликому ухилі і потім безоглядно кидається вниз в порожнечу. Відстань від краю обриву до першого перешкоди - 807 м, потім - новий стрибок (172 м) до величезного озера в джунглях, біля самого підніжжя скель; в сумі виходить 979 м. Здалеку здається, що тонка біла смужка, що починається біля краю обриву, поступово , у міру того як вода летить вниз, розростається в білий стовп бризок і губиться в зеленому морі джунглів. У дощову погоду цей величний водоспад оточує величезна кількість більш дрібних цівок води, що вириваються під кручею з тріщин в пісковику. Це видовище одночасно неймовірно величне і елегантне у своїй простоті, гідне звання найвищого водоспаду світу.
Водоспад з найдавніших часів відомий місцевим племен індіанців як Чурун-Меру, а назва, дана ними плато - Ауян-Тепуі, означає "Гори диявола", що влучно визначає скелі, коли вони бувають оповиті густим туманом. У 1910 році водоспад був описаний Ернесто Санчо-сом ла Крус, але привернути до нього увагу цивілізованого світу було призначено американському пілотові. Джиммі Енджел облітав цей район, ведучи розвідку золота, коли зафіксував водоспад у своєму журналі 14 листопада 1933. І водоспад був названий на його честь: Салтів Анхель - по-іспанськи. Джиммі Енджел не знайшов золота, але його ім'я було увічнено.
Протягом довгого часу вся ця область була доступна лише найбільш наполегливим дослідникам джунглів, але потім слава спричинила за собою експлуатацію індустрією туризму. Сьогодні туристичну поїздку до водоспаду можна зробити на каное з мотором або на невеликому легкому літаку. До водоспаду також прагнуть любителі гострих відчуттів ради незабутнього стрибка з краю плато на дельтаплані - для ентузіастів це виняткова можливість першокласного розваги, що ніяк не можна знехтувати.
Фото:
Джерело: http://nature.worldstreasure.com
Категорія: Цікаві об'єкти Центральної та Південної Америки | Додав: wiktor (17.01.2010)
Переглядів: 5631 | Теги: америка, водоспад, географія, Цікаве, Анхель | Рейтинг: 0.0/0
Матеріали по темі:
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar