Головна » Статті » Цікавинки » Цікаві об'єкти Центральної та Південної Америки | [ Додати статтю ] |
Озеро дьогтю на острові Тринідад
Озеро дьогтю знаходиться в Ла Бреа, на південному заході Тринідаду, приблизно в 80 км. від Порт-оф-Спейн по головному прибережному шосе, що веде в Бонас, на півдні
Серед перистих пальм і зеленого листя Тринідаду розкинулося масляниста озеро липкою сіро-чорного бруду - найвідоміша, хоч і не найкрасивіша визначна пам'ятка острова. Втім, постійний потік туристів показує, що цей феномен має певної специфічної привабливістю.
Озеро, розташоване на південно-західному березі острова, вважається найбільшим природним резервуаром асфальту і складається приблизно на 40% з бітуму, на 30% із глин і на 30% із солоної води. Озеро сягає приблизно 82 м. в глибину і займає 45 гектарів землі. Як не дивно, по ньому розкидані невеликі острівці, вкриті лісовою рослинністю, - там, де опале листя та інша схильна до гниття рослинна маса накопичилася в утворилися на поверхні кишенях і перетворилася на родючий компост, на якому змогли вирости вузлуваті дерева. Промисловий видобуток дьогтю і смол велася на озері протягом як мінімум 100 років, але все прокопані траншеї дуже швидко заповнюються новим асфальтом, що стирає всі сліди людської діяльності. Тринідад було відкрито Колумбом в 1498 році; сторіччям пізніше англійський авантюрист сер Уолтер Рейлі відвідав острів і використовував дьоготь для своїх кораблів, заявивши, що він значно перевершує за якістю дьоготь, що поставляється з Норвегії. Сьогодні природний асфальт частіше використовують для покриття місцевих доріг. Поверхня озера настільки щільна, що по ній можна пройтися, хоча на ній постійно вискакують і лопаються бульки виштовхуємо сірчистих газів. Вона ніби складається з хвиль густого, тягучого дьогтю. Дощова вода збирається в поглибленнях між складками, і бітумні масла розтікаються за цими лужицам, змушуючи їх переливатися всіма кольорами веселки в змінюється освітленні. За місцевою легендою, озеро дьогтю утворилося на місці поселення індіанців чайма, проклятого богами після того, як його жителі посміли вжити в їжу священних колібрі. Якщо вірити вченим, озеро дьогтю знаходилося колись на дні моря. Близько 50 мільйонів років тому тіла дрібних морських тварин опускалися на морське дно і розкладалися там у смоли, що просочується через пористі гірські породи. Потім під дією процесів у земній корі смоли витиснули на поверхню і згустилися під дією сонця. Озеро не статично: свіжий дьоготь постійно піднімається на поверхню і розганяє по краях повільними течіями.
Переглядів: 6708
| Теги: | |
Матеріали по темі: |