Головна » Статті » Цікавинки » Цікаві об'єкти Європи [ Додати статтю ]

Національний парк "Баварський ліс"
  Приблизно в 50 км. на південь від Національного парку знаходиться місто Графенау. Вхід до парку вільний, і весь район покритий мережею стежок і грунтових доріг.
   У самому центрі Європи колись були дикі місця, покриті листяними і хвойними деревами безкрайніх мішаних лісів, які  розступалися лише по берегах річок і озер і навколо розсіяних по ньому боліт. У високогірних лісах переважали ялини, здатні винести суворі морози і сильні зимові снігопади. Баварський ліс - найбільший зі збережених й донині фрагментів колись куди більш потужного лісу; він розкинувся на площі близько 2020 кв.км. вздовж німецько-чеського кордону.
    Хоча в останні 150 років тут до певної міри розвивалося лісове господарство, деякі ділянки лісу збереглися до цих пір практично недоторканими, головним чином, через свою віддаленість, а останнім часом - завдяки розповсюдженій на них охороні: у 1969 році тут був заснований Національний парк "Баварський ліс". Знаменно, що більша частина парку площею в 132 кв.км. вкрита лісом. З огляду на Національний парк "Шумавський ліс" площею 1683 кв.км. з чеської сторони кордону, можна сказати, що значна частина загальної площі Баварського лісу знаходиться під охороною закону. Завдяки природоохоронним діям сліди втручання людини в життя лісу поступово зникають: припинилася рубка дерев, перекриваються прокладені дренажні канави, так що верхові болота починають відновлюватися.
   Національний парк "Баварський ліс" розкинувся в зоні гранітів і гнейсів, покритих кислими грунтами, сприятливими переважно для дерев хвойних порід. Ближче до вершин найвищих гір Національного парку, на висоті більше 1400 м, знаходяться смерекові ліси з убогим  трав'яним покривом з чорниці, брікеллії зонтичної і седмічника. Нижче по схилу ростуть клен, в'яз, ясен, вільха, бук і липа поряд з ялиною, білоїю ялицею і зрідка зустрічається тис. У цьому змішаному лісі набагато різноманітніші і рослини підліска: тут і папороті, і кочедижник жіночий, і різноманітні квіткові рослини, наприклад, маренка, лілія, вороняче око (вірна ознака стародавнього лісу) і надзвичайно рідкісна рослина - тирлич угорський.
    Ліс весь пронизаний міріадою струмків, які збігають по схилах гір і впадають у долині в верхові болота. Буйна рослинність по берегах цих потоків надзвичайно багата і полягає в тому числі з розкішного осоту альпійського, з синьо-фіолетовими квітами, жовтого дороніна австрійського і жовтцю гірського. На вологому дні долини переважають ялина і береза залізна, у сусідстві з іншими вологолюбними рослинами, такими як хвощі і афріс звичайний. На болотних купинах, утворених потужними подушками сфагнових мохів, також росте сланка сосна, водяники, чорниця і комахоїдна росянка.
   Лісові масиви та болота вражають багатством тваринного життя. Благородні олені стадами бродять по лісі, хоча інші тварини, наприклад рись, видра та куниця, зустрічаються дещо рідше. Ліс населяє безліч видів птахів, у тому числі таких як глухар, рябчик, мала мухоловка і чотири види дятлів: великий строкатий, білоспинний, трипалий і чорний. Настільки ж численні і хижі птахи, особливо звичайний осоїд, яструби і мохноногий і горобиний сичі. У Національному парку "Баварський ліс" ведеться робота з повернення в ці праліси таких видів, як пугач, довгохвоста сова та ворона.
Фото: wondnature.ru
Джерело: http://nature.worldstreasure.com
Категорія: Цікаві об'єкти Європи | Додав: wiktor (17.01.2010) W
Переглядів: 6703 | Теги: національний парк, Баварський ліс, Цікаве, географія | Рейтинг: 0.0/0
Матеріали по темі:
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar