Головна » Статті » Цікавинки » Цікаві об'єкти Європи | [ Додати статтю ] |
Національний парк "Пікос-де-Еуропа" на Піренейському півострові
Гори лежать у трикутнику, вершини якого утворюють порт Сантандер, Овьєдо і Леон; до них можна дістатися з будь-якої з мальовничих доріг, що ведуть у невеликі сонні села.
Національний парк Пікос-де-Еуропа включає 77,2 кв.км. суворих гір і альпійських лугів, що потіснив де-не-де ліс. Гори тут обривисті, вапнякові; найвищі вершини - Наронсо де Булнес (2515 м) і Торре Середа (2647 м). Щороку з грудня по травень, а часто й ще довше ці місця бувають вкриті густим і товстим шаром снігу, але з його таненням природа тут просто вибухає шаленим буйством фарб і запахів незліченних польових квітів.
Форми господарювання в цьому регіоні принципово не змінювалися, як мінімум, протягом останніх 5000 років; сюди не проникли сучасні добрива та пестициди. Гірські луки на нижніх схилах Пікос-де-Еуропа утворилися на місці змішаних дубових і березових лісів. Збереглися лісові масиви поряд з лісами суміжного Національного парку Кова-Донг на заході і Національного заповідника Саха на сході стали останніми в Європі притулком для цілого ряду видів тварин, колись широко поширених по всьому континенту. Найбільш примітні що знаходяться під загрозою зникнення - Іберійський вовк і бурий ведмідь, а також лісова кішка, віведра, видра, лісова куниця і кабан. На безплідних схилах з кам'янистими осипах, в неприступних місцях влаштувалися тисячі граціозних легконогих сарн. Пташиний світ Пікос-де-Еуропа надзвичайно багатий, і особливо різноманітно представлені тут хижі птахи, серед яких стерв'ятник і білоголовий сип, звичайний змієїд, беркут і орел-карлик, сарич, луговий лунь, польовий лунь і шуліка. Не менш цікаві й такі види, як світлочеревий вівчарик, горихвістка-чорнушка, чорний дятел, а також клушиця і альпійська галка. Багатство рослинного світу цих гірських лугів немає рівних у всій Північній Європі. Понад 550 видів квіткових рослин (число, що становить приблизно третину всієї британської флори) зібрано тут, на порівняно невеликій території, почасти через відсутність домінуючих видів. Такому багатству і різноманітності сприяють і незмінний протягом тривалого періоду часу характер господарювання, і відмінності в геологічній будові грунтів і висоті розташування гірських лугів. Серед квітів - погремок, пурпуровий язвенник багатолистий, біла асфодель, червона герань, тирлич і троянда, всі вони ростуть тут в достатку, а поряд з ними такі рідкісні види, як перстач гірський і лілія кучерява. На Пікос зустрічається також безліч видів орхідей, включаючи ранню та пізню і зозулинець чоловічий.
Переглядів: 3214
| Теги: | |
Матеріали по темі: |