Головна » Статті » Цікавинки » Цікаві об'єкти Європи [ Додати статтю ]

Високий Тауерн в Австрії
   Близько 65% території Австрії покривають Східні Альпи, різко обмежуючи землі, придатні для сільськогосподарської обробки і для інших потреб людини. Високий Тауерн - назва, дана найвищій частині Австрійських Альп, що обрамляють з півдня долину Пінцгау. Регіон зазвичай поділяють на три гірських групи, розташованих з заходу на схід, відповідно Венедігер, Грантешпіце і Глокнер. Венедігер і Глокнер, групи високих гір з великим обмерзанням, з'єднуються не настільки високою грядою Грантешпіце зі слабким обмерзанням. Тільки Ецтальські Альпи на захід мають в Австрії більш великий сніговий і крижаний покрив.
   Найвищий пік групи Венедігер - Гроссвенедігер (3674 м), велична пірамідальна вершина, вкрита льодом і оточена снігом. Перше сходження на неї було здійснено в 1841 році Ігнацієм фон Кюрсінгером з групою з 40 чоловік (за сьогоднішніми стандартами виключно велика група першого сходження). Однак це не складний маршрут, він не представляє ніяких труднощів для людини, що має досвід проходження льодовика.
   Група Грантешпіце, ймовірно, найменш вражаюча з усіх, оскільки навіть її найвищий пік Гроссер Мунтаніц не перевищує 3232 м, і на ньому, відповідно, менше снігу. Хоча тут прокладені цікаві альпіністські маршрути і прекрасні види навколишньої місцевості, грандіозність сусідніх груп Венедігер і Глокнер затьмарює Грантешпіце.
    Група Глокнер - справжня перлина в короні Австрійських Альп. Менша за площею, ніж Венедігер, вона, проте, настільки різноманітна і настільки живописна, що при першому погляді залишає враження приголомшливої пишноти. Здається, що Гросглокнер, головна вершина групи в 3797 м. заввишки, піднісся над сусідніми вершинами. Гострі гребені тікають від вершини до оточуючих її обривистих крижаних схилів, порізаним тріщинами і льодопадами. За нижніми схилами звивається наче застиглий рів льодовик Пастерце довжиною понад 10 км. Це найбільший льодовик в Східних Альпах. Граф фон Сальм першим здійснив сходження на цю вершину в 1800 році, і вона до цих пір ставить цікаві завдання перед альпіністами.
   Поза всяким сумнівом, кращий спосіб побачити гори - це бродити і лазити по них, але у Високому Тауерні прокладено чудові дороги, що дають можливість побачити дивовижні панорами менш спортивним людям. З південного боку від гряди, з дороги з Лієнц на Міттерзіль, перед самим в'їздом до фельбертауернскій тунель, відкривається прекрасний вид на Гроссвенедігер. З Міттерзіля ви можете повернути на схід і доїхати по долині Пінцгау до Брука, а там звернути на Гроссглокнерскую дорогу, яка проходить зовсім недалеко від самої гори і перетинає пасмо у Хохтора, і спуститися назад у Лієнц - вийде коло довжиною 182 км. Від магістралей відходять дрібні дороги, що ведуть у гори, а відгалужується від Гроссглокнерському шосе трохи північніше Хейлігенблута дорога веде на висоту Франца-Йозефа поруч з льодовиком Пастера - чи не найкраще місце у всій області.
Фото: www.zastavki.com
Джерело: http://nature.worldstreasure.com
Категорія: Цікаві об'єкти Європи | Додав: wiktor (17.01.2010) W
Переглядів: 3386 | Теги: гори, Тауерн, географія, Авчтрія, Цікаве | Рейтинг: 0.0/0
Матеріали по темі:
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar