Головна » Статті » Цікавинки » Цікаві об'єкти Африки [ Додати статтю ]

У категорії матеріалів: 16
Показано матеріалів: 7-12
Сторінки: « 1 2 3 »

Сортувати по: Дате · Названию · Рейтингу · Комментариям · Просмотрам
   Атолл Альдабра повністю оточений кораловим рифом, розрізаним трьома проходами; два більш глибоких ділять атол на чотири великі острови, що оточують велику дрібну, зарослу по краях манграми лагуну площею 150 кв.км., яка, в свою чергу, містить кілька острівців. Найбільший з островів - Південний; разом із Західним островом, Середнім островом і Іль Полімнік вони складають близько 186 кв.км. суші.
    Більшість тропічних островів століттями інтенсивно використовувалися людиною, але атол Альдабра вважався негостинним, і моряки за старих часів його обходили; таким чином йому вдалося уникнути безглуздого руйнування, якому піддалися інші відокремлені острівні групи.
Категорія:Цікаві об'єкти Африки | Переглядів:4254 | Додав: wiktor | Дата: 17.01.2010 | Коментарі (0)
   Сахара займає всю північ Африки, протягнувшись на 5149 км. від Єгипту та Судану до західних берегів Мавританії і Західної Сахари. Найбільша пустеля світу покриває площу в 9269594 кв.км.
    Слово "Сахара" народжує образи нескінченних, дихаючих жаром піщаних барханів, дуже рідко перериваних дорогоцінними смарагдово-зеленими оазисами. Але на безкрайніх просторах Сахари можна зустріти практично будь-який вид пустельного ландшафту; тут є і безплідні скелясті плато, усипані камінням, і дивовижні геологічні утворення і зарослі колючих чагарників.
Категорія:Цікаві об'єкти Африки | Переглядів:13955 | Додав: wiktor | Дата: 17.01.2010 | Коментарі (0)
    Безкрайнє море піщаних барханів йде в глиб материка, до висохлого серця пустелі Наміб. На перший погляд, зовсім небагато тварин і рослин мешкає в цьому сухому кліматі, проте варто тільки побризкати дощику, і пустеля раптом прокидається, починається яскраве і активне життя. Насіння та цибулини, довгий час поховані в піску, раптом дають пагони, сухі долини перетворюються на луки, а слідом за рослинами з'являються птахи і тварини. В'юрки і жайворонки їдять насіння трав, а сарич ласує численними комахами. У деяких місцях пустеля може навіть прогодувати антилопу, що харчується молодою травою. Але якщо в один рік відбувається вибух життя в пустелі, то другий рік може подарувати лише невелику рослинність, і мало знайдеться тварин, готових нишпорити по безплідної пустелі в пошуках їжі. море піщаних барханів йде в глиб материка, до висохлого серця пустелі Наміб. На перший погляд, зовсім небагато тварин і рослин мешкає в цьому сухому кліматі, проте варто тільки побризкати дощику, і пустеля раптом прокидається, починається яскраве і активне життя. Насіння та цибулини, довгий час поховані в піску, раптом дають пагони, сухі долини перетворюються на луки, а слідом за рослинами з'являються птахи і тварини. В'юрки і жайворонки їдять насіння трав, а сарич ласує численними комахами. У деяких місцях пустеля може навіть прогодувати антилопу, що харчується молодою травою. Але якщо в один рік відбувається вибух життя в пустелі, то другий рік може подарувати лише невелику рослинність, і мало знайдеться тварин, готових нишпорити по безплідної пустелі в пошуках їжі.
Категорія:Цікаві об'єкти Африки | Переглядів:9883 | Додав: wiktor | Дата: 17.01.2010 | Коментарі (0)
      Безкрайні вологі тропічні ліси покривали колись велику частину цього простягнутого на 1609 км. острова, але за останні 40 років ліс повністю перевели на дрова  для потреб сільського господарства, що підтримує постійно зростаюче населення. Незважаючи на це Мадагаскар все ще залишається островом приголомшливого біологічного різноманіття. Коли острів відколовся від Африки, а це було, як мінімум, 165 мільйонів років тому, створилися умови для еволюції тварин і рослин без впливу ззовні: Мадагаскар практично перетворився на грандіозну лабораторію, і  рослини і тварини , що зустрічаються тут часто не схожі ні на які у світі. Близько 10000 рослин зустрічаються тільки на Мадагаскарі, як і половина з усіх хамелеонів. Один з видів хамелеона - брукезія - настільки малий, що може легко поміститися на кінчику великого пальця, проте жителі Мадагаскару уникають його, так як вірять, що він приносить нещастя. Унікальні для острова і такі рептилії, як промениста і клювогруда черепахи.
Категорія:Цікаві об'єкти Африки | Переглядів:9083 | Додав: wiktor | Дата: 17.01.2010 | Коментарі (0)
    Озеро Накуру - перлина національного парку, що носить його ім'я, і це один з найпрекрасніших куточків світу дикої природи. Накуру входить в систему озер, що простягаються ланцюжком вздовж східного берега Африки по Зоні розломів від Лівану до Мозамбіку. Ці озера розташовані на різній висоті і розрізняються за ступенем солоності: серед них є прісні, помірно солоні і надсолоні або содові озера.
    Накуру, що лежить на південь від екватора на висоті 1759 м, - одне з найбільш високогірних озер, його басейн становить близько 1800 кв.км., причому воно вбирає більшу частину води двох великих річок - Ньіро і Ндеріт. З озера не випливає ні однієї великої річки, рівень води в ньому залежить від кількості води, що впадає в нього  (яка, у свою чергу, залежить від опадів), певна кількості води забирається людьми на свої потреби, від притоку води із сезонних джерел і швидкості випаровування . Його площа близько 40 кв.км., максимальна глибина близько 2,7 м.
Категорія:Цікаві об'єкти Африки | Переглядів:5917 | Додав: wiktor | Дата: 17.01.2010 | Коментарі (0)
    У девонський період, тобто близько 400 мільйонів років тому, група кісткових риб, відомих як кістеперові, жила на мілководдях океану по всьому світу. Викопні останки показують, що ці риби водилися в досить великих кількостях і досягали в довжину приблизно 20-30 см. Є свідчення, що вони вимерли в кінці крейдяного періоду, приблизно 70 мільйонів років тому, тобто приблизно в один час з динозаврами.
    Однак у 1938 році рибалка з невеликого селища на Коморських островах, недалеко від північно-західній частині Мадагаскару, витягнув свою сіть і виявив дивну рибу, яку ніколи раніше не бачив. Риба швидко розклалася через спеку і прийшла в дуже поганий стан на той час, коли її зміг оглянути учений - Марджері Куртене-Латімер, яка подорожувала у цих місцях і випадково побачила її. Огляд не залишив жодних сумнівів у тому, що це кистепера риба, або Целакант, вимерлий, як вважалося, 70 мільйонів років тому.
Категорія:Цікаві об'єкти Африки | Переглядів:5148 | Додав: wiktor | Дата: 17.01.2010 | Коментарі (0)
1-6 7-12 13-16