Головна » Статті » Цікавинки » Цікаві об'єкти Європи | [ Додати статтю ] |
Печери Фразассі в Італії
У печерах вапняних гір Центральної Італії знаходяться одні з наймальовничіших у світі зразків сталактитів і сталагмітів.
У 1971 році вражаюче відкриття було зроблено групою спелеологів з Анкони, що досліджували вапняні гори Апеннін. Велика система печер в ущелину Фразассі завжди користувалася популярністю у спелеологів і туристів, але ця група щасливчиків натрапила на найкрасивішу із печер Фразассі - Велику печеру вітру, по-італійськи La Grotta Grande del Vento. Це не просто одиночна печера, а ціла система, що з'єднується тунелями і переходами, що тягнуться майже на 13 км. Вона складається з декількох колосальних печер, у кожній з яких вільно міг би поміститися собор, і безлічі більш дрібних об'єктів. Всі ці печери прекрасні, кожна по-своєму. Одна з найбільш вражаючих - Зал свічок, або Sala Delle Candeline, із стелі якої звисають тисячі кремових сталактитів. Іншою перлиною печер Фразассі є Зал Нескінченності, або Sala dell'Infinito, де сталактити і сталагміти ростуть так давно, що багато які з них зустрілися, утворивши величні колони. Примхлива форма колон нагадує елегантні різьблені деталі готичної архітектури, створюється приголомшливе відчуття, ніби ці колони підтримують звід.
Взагалі, вся печерна система Фразассі буяє красою; переходячи з однієї печери в іншу, дивуєшся неймовірною різноманітністю представлених тут геологічних утворень: від тендітної бахроми з мінеральних відкладень, такої тонкої, що через неї проходить світло, до великих товстих стовпів, схожих на зуби величезного дракона . У багатьох печерах стікаюча вода містила не карбонат кальцію, а інші мінеральні солі, що додало деяким утворень сліпучі відтінки - від м'якого блакитно-зеленого до ніжного блідо-рожевого. Зовсім особливе, трохи моторошне, враження справляє Grotta delle Nottole, або Печера летючих мишей, де тисячі цих крихітних нічних ссавців звішується вниз головою зі зведень або безшумно носяться взад і вперед. В сутінки, коли тисячі кажанів покидають своє денне укриття, відправляючись полювати в темряві ночі за мухами і іншими комахами, біля входу в цю печеру починається гарячковий рух, що супроводжується шумом незліченної кількості крил цих дивних істот. У кажанів слабко розвинений зір, і вони знаходять свою здобич за допомогою складної системи ехолокації, до цих пір не до кінця вивченої науковцями. Печери Фразассі знаходяться в первинній карстової місцевості, де в товщі вапняку під дією ерозії, викликаної річкою Езіно та її притокою Зентіто, утворилися каньйони, які глибоко врізалися в передгір'я Апеннін. Вода двох річок створила і деякі з печер системи Фразассі, невпинно прориваючи і вимиваючи тунелі й печери там, де зустрічала більш м'яку породу.
Переглядів: 5378
| Теги: | |
Матеріали по темі: |