Головна » Статті » Цікавинки » Цікаві об'єкти Європи | [ Додати статтю ] |
Земляні стовпи Ренона в Італії
Больцано знаходиться на північ від Верони, до нього близько 121 км. по автостраді, що проходить через віа Тренто; можна доїхати і на поїзді. Трохи більш довгий шлях по інших дорогах, на зразок гака на захід уздовж берега озера Гарда, яке може запропонувати більш цікаві види.
У більшості людей Альпи асоціюються з видами грандіозних, покритих снігом піків, височіючих над сніговими полями і льодовиками; але в Північній Італії Альпи мають зовсім інший вигляд. Тут знаходяться вершини Доломітових Альп, чиї разюче круті, з численними виступами, скелі тягнуться небо, як ряди гігантських зубів. Це один з кращих в Альпах маршрутів для скелелазів: не надто високі, звернені до сонця більшу частину дня, без важкопрохідних льодовиків. Больцано знаходиться на захід від Мармолади (висота 3200 м), а на північний схід лежить велике горбисте плато Ренон, або Ріттіх.
Воно складене твердою кристалічною породою, що включає окремі великі кристали, що різко контрастує з осадовою породою з карбонату кальцію і магнію (доломіт) самих Доломітових Альп. Найвища точка плато - Ріттнерхорн (2261 м), з якого відкривається чудовий краєвид на Доломітові Альпи, а на сході видно видно групу гір Гроссглок-нер в Австрії. Проте найбільш вражаюча частина цього пейзажу розташована набагато нижче. Поруч із чарівною селом Ленгмоос в долині Фінстербах, частково приховані деревами лісистих схилів, стоять знамениті земляні піраміди, або стовпи Ренона. Самі стовпи представляють собою групи земляних башточок, які схожі на високі, стрункі, закутані в плащі фігури; багато хто з них, до того ж, "насунув" на вершину невеликий кругляк. Причини виникнення цього дивного геоморфологічного феномена пов'язані з останнім льодовиковим періодом, коли цей регіон був покритий товстим шаром льоду. Льодовик залишив після себе морени - уламковий матеріал, захоплений і принесений льодовиком і відклався після того, як лід розтанув, - у відкладеннях валунів глини. Валунна глина містить, звичайно, і валуни, як на те вказує назва, але головним чином складається з піщанистої глини. Під впливом атмосферних явищ глина швидко починає розмиватися дощами, якщо тільки її зверху не прикриває валун або великий камінь. Навколо валуна глина все більше вимивається, поки він не виявляється поставлений на вершину вежі. З часом вершина глиняного стовпа стає занадто вузькою для валуна і він з неї скочується. Коли дощ візьметься розмивати вершину башточки, може оголитися новий валун і під ним утворюється нова башточка.
Переглядів: 3028
| Теги: | |
Матеріали по темі: |