На північному сході Атлантики створять ще шість заповідних територій У п'ятницю, 24 вересня, європейські країни погодилися створити шість захищених морських зон в північно-східній Атлантиці. Очікується, що ініціатива дозволить поліпшити охорону навколишнього середовища регіону.
Рішення було прийнято на нараді Комісії з захисту морського середовища Північного моря і Північно-Східної Атлантики ... Читати далі» 26.09.2010
У лабораторії відтворені умови на кордоні ядра і мантії Землі Геофізики з Єльського університету та Каліфорнійського університету в Берклі (США) відтворили в лабораторії умови, які встановлюються в шарі мантії Землі, що примикає до ядра.
Основною складовою мантії прийнято вважати мінерал перовськит. У 2004 році було показано, що в нижній її частині (так званому шарі D'') при тиску, приблизно в 1,3 млн разів перевищує атмосферний, ... Читати далі» 26.09.2010
У теплому кліматі льодовики руйнують гори, а в холодному - зберігають Високогір'я Анд - велична і вкрай корисна модель для геологів, які вивчають морфологію гірських масивів. Анди піднялися 14-17 млн років тому, потім їх хребти та перевали видозмінювалися під дією льодовиків та інших горообразующіх факторів.
Міжнародна група геологів вивчила особливості руйнування гір у холодному кліматі. Їм вдалося показати, що дія високогірних льодовиків на висоту і ш ... Читати далі» 26.09.2010
Відкрито загадкову синхронізацію вулканів Землі Вчені з університетів Бергена (UiB), Гаваїв (University of Hawaii) і Сіднея (University of Sydney) виявили, що вулкани на Землі підсилюють і послаблюють свою активність синхронно і з суворим періодом. Про відкриття планетарного пульсу вчені написали в журналі Lithosphere.
Автори роботи проаналізували дані про частоту і силу вивержень в усіх осн ... Читати далі» 24.09.2010
Українські заповідники отримають грант у 10 млн євро від уряду Німеччини Міністерство охорони навколишнього природного середовища України та Федеральне міністерство навколишнього середовища, охорони природи та безпеки ядерних установок ФРН домовились про реалізацію низки проектів з розвитку мережі національних природних парків України.
Зокрема, Німецький банк розвитку KfW розпочав підготовку тех ... Читати далі» 24.09.2010
Вчені винайшли світловий компас Група вчених з Росії і США винайшли світловий компас: промінь, що проходить через хмару атомів рубідію, безпосередньо і точно визначає розмір і орієнтацію магнітного поля
Високочутливі компаси необхідні для виявлення нафти, епіцентрів землетрусів, а також на ... Читати далі» 22.09.2010
Українські студенти будуть навчатися у провідних вузах світу Кабінет Міністрів України збирається почати практику навчання українських студентів за державні кошти у провідних навчальних закладах світу. Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров під час виступу на з'їзді Всеукраїнської молодіжної громадської організації "Союз молоді регіонів України".
М.Азаров зазначив, що реформа системи освіти - одна із першочергови ... Читати далі» 22.09.2010
110 років від дня народження Володимира Кубійовича Сьогодні відзначається 110 років від дня народження Володимира Михайловича Кубійовича (за ін. даними – народився 23 серпня 1900-1985), українського і французького географа, демографа, енциклопедиста, видавця, громадсько-політичного діяча, організатора видання та головного редактора Енциклопедії українознавства.
Володимир Кубійович народився в 1900 р. ... Читати далі» 22.09.2010
|