Головна » 2012 » Сентябрь » 11 » Вибух чисельності медуз обумовлений людською діяльністю
11:06
Вибух чисельності медуз обумовлений людською діяльністю
   МедузаНа думку екологів, щоб зменшити чисельність медуз, потрібно в першу чергу відучити їх личинок осідати на бетоні, пластиці, залізі і інших матеріалах, з яких будуються нафтові вишки, кораблі і портові споруди.
  Бурхливе розмноження медуз не тільки псує відпочинок на морському узбережжі, але й загрожує серйозними екологічними неприємностями: вчені вважають, що медузи виснажують екосистеми, в буквальному сенсі викидаючи поживні речовини на вітер. Медузи взагалі почувають себе непогано, і часті періоди бурхливого розмноження цих тварин сильно турбують біологів. Спроби пояснити причини інтенсивного розмноження будуються зазвичай на екології дорослих медуз, тобто дослідники намагаються зрозуміти фактори, які, наприклад, допомагають цим істотам полювати або уникати хижаків.
  А ось учені з Університету Західної Австралії дійшли висновку, що своїм успіхом медузи зобов'язані тому, що незріла, поліпоїдна стадія цих кишковопорожнинних на диво добре пристосувалася до сусідства з людиною. На одній зі стадій розвитку личинка осідає на поверхні і перетворюється в поліп, який потім дає початок дорослим медузам. Виявилося, що поверхні різноманітних споруд підходять для розвитку поліпів як не можна краще. Мова йде про причали, порти, набережні, нафтові вишки, ферми з розведення молюсків і риб і т. п. Дослідники перевірили кілька видів матеріалів, на які сідають поліпи, включаючи природні (такі як раковини молюсків) і штучні (бетон, цегла, пластик ). На предмет поліпів екологи проінспектували доки, пірси і понтони чи не по всьому світу, від Японії до Великобританії.
  Природно, у поліпів є свої уподобання, і якісь поверхні можуть подобатися їм більше, а якісь - менше. Але, як пишуть вчені в журналі Frontiers in Ecology and the Environment, щільність поліпів, які осіли на поверхнях з штучних матеріалів, була особливо велика: у середньому більше 10 тисяч особин на квадратний метр, і деколи ця величина доходила до 100 тисяч особин.
  Людина, можна сказати, створила дуже зручні ясла для медуз, якими ті не забарилися скористатися. Очевидно, якщо задатися метою зменшити чисельність цих тварин, в першу чергу потрібно якось відучити личинок осідати на берегових спорудах.
  Підготовлено за матеріалами Університету Західної Австралії.

Фото: http://geografica.net.ua
Джерело: http://science.compulenta.ru/706796/
Категорія: Сучасні дослідження | Переглядів: 2482 | Додав: wiktor | Теги: популяція, екологія, Океан, штучні матеріали, медузи | Рейтинг: 0.0/0
Матеріали по темі:


Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar