Головна » 2014 » Февраль » 10 » Знайдено перший штормовий цикл у Південній півкулі
09:08
Знайдено перший штормовий цикл у Південній півкулі
   Бувалі моряки знають , що середні широти Південної півкулі - місце найсильніших бур на планеті. За словами вчених , « Ревучі сорокові » і « Несамовиті п'ятдесяті » - результат закономірностей в циркуляції атмосфери .
  Осциляція тривалістю від 20 до 30 днів вимальовується в атмосферному циклі , який називається бароклинним кільцевим режимом ( БКР ) . Ці структури впливають на силу штормів Південного океану , в тому числі на те , скільки тепла переносять бурі , скільки випадає дощу і снігу.
  Кліматологи вже передбачають погоду і зміну клімату по добре відомим типам тропічної циркуляції атмосфери , які переміщують тепло і вологу навколо планети передбачуваним чином . Одні цикли укладаються в 40-70 днів, інші тривають роками , як , наприклад , Південна осциляція ( Ель- Ніньо - Ла- Нінья ) , яка займає від двох до семи років. Однак до останнього часу не вдавалося виявити осциляцію в середніх широтах жодної з півкуль.
  Девід Томпсон з Університету штату Колорадо ( США ) виділив новий цикл в супутникових даних останніх 30 років. Спочатку він і Джонатан Вудворт знайшли 25 - 30 - денну осциляцію в бурях Південного океану. Потім він разом з Елізабет Барнс показав , як виникає БКР . Розгадка полягає в дисбалансі температур між північчю і півднем. У низьких широтах Південної півкулі накопичується тепло , але бурі не відразу доставляють його з берегів Південної Америки , Африки та Австралії в Антарктиду. Ця затримка призводить до виникнення петлі зворотного зв'язку , що приводиться в рух нерівномірним нагріванням атмосфери . БКР , по суті , являє собою переміщення дисбалансу туди-сюди між півднем і північчю середніх широт.
  « Дана періодичність , безсумнівно , може мати велике значення для розуміння і прогнозування кліматичної варіативності Південної півкулі в широкому просторовому масштабі , - пишуть автори. - Наприклад , відкриття штормового циклу Південного океану може виявитися корисним для попередження реакції Південної півкулі на зміну клімату ».
  Результати досліджень опубліковані в журналі Science і прийняті виданням Journal of Atmospheric Sciences .
  Підготовлено за матеріалами LiveScience .
Фото: http://geografica.net.ua
Джерело: http://compulenta.computerra.ru/zemlya/klimatologiya/10011350/
Категорія: Природні катаклізми | Переглядів: 2280 | Додав: wiktor | Теги: БКР, цикл, несамовиті п'ятдесяті, ревучі сорокові, Південна півкуля, шторм | Рейтинг: 0.0/0
Матеріали по темі:


Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar