Головна » Статті » Цікавинки » Цікаві об'єкти Азії [ Додати статтю ]

Гори Гімалаї

    Гімалаї, де знаходиться 96 із 109 існуючих у світі вершин висотою понад 7300 м, безперечно є найбільшим гірським пасмом на Землі. І хоча Південноамериканські Анди утворюють довший (близько 7500 км) гірський ланцюг, вони не такі високі. Але факти і цифри - це одне, а те як приводить в священний трепет вид Гімалаїв - зовсім інше.

Хоча найвища на нашій планеті гора більше відома в усьому світі під англійською назвою Еверест, її непалське ім'я - Джомолунгма - "Снігова Богиня-Матір" - створює образ, який може бути застосований і до всіх Гімалаїв.

Гімалайська гірська гряда, включаючи гори Каракорум, простягнулася більш ніж на 2414 км. уздовж північного кордону півострова Індостан, відокремлюючи його від  північної Азії. Гори Каракорум простяглися з північного заходу, з Північного Пакистану, на південний схід, через Кашмір в Північній Індії. Гімалаї ж повертають на схід, захоплюючи гірські королівства Непал, Сіккім і Бутан і наостанок провінцію Ару-Почав-Прадеш північно-східного штату Ассам. Північні кордони цих країн пролягають по гірському вододілу, на північ від якого лежать китайські області Тибету і китайський Туркестан.

На захід від Каракоруму гори поділяються на Памір і Гіндукуш, а на сході відбувається різкий поворот на південь, до менш високих гір Північної Бірми.

Народи, які населяють Гімалаї, ніколи особливо не прагнули до дослідження гір, це продиктовано їх безпосередніми життєвими потребами; ця "висока" честь випала, в основному, більш непосидючим європейцям.

 У той час як піонери альпінізму почали штурмувати піки європейських Альп, в індійському урядовому департаменті землекористування вирахували розташування піку, який, як здавалося, був вищий, ніж інші. Завершена у 1856 році обробка теодолітних зйомок 1849 і 1850 років показала, що висота піку XV на тибетсько-непальському кордоні - 8840 м, і, отже, це найвищий пік у світі. Він був названий на честь полковника сера Джорджа Евереста, колишнього генерального топографа Індії.

Таким чином, в альпіністів з'явилася нова мета. Після Першої світової війни їх зусилля сконцентрувалися, в основному, на підходах до Евересту з боку тибетських схилів, оскільки Непал був закритий для будь-яких експедицій. Після Другої світової війни Непал відкрив свої кордони для дослідників і почалося обстеження південних схилів; однак неприступна вершина підкорилася лише 29 травня 1953 новозеландцеві Едмунду Хілларі і непальському шерпові Тенцінгу Норгаю.

Ця гірська гряда унікальна і багато в чому іншому. У Каракорумі, наприклад, знаходиться найдовший льодовик за межами полярних регіонів - Сіячен, що простягнувся на 76 км.

Біля гори Ракапоші (7788 м) найкрутіший у світі схил. Ця гора піднімається над долиною Хунза на 6000 м, а довжина схилу становить майже 10 км; таким чином, загальний кут нахилу дорівнює 31 °.

Найвищий підйом знаходиться на південному схилі Аннапурни I (8091 м), а самий довгий підйом - по зверненому до Рупалу схилу гори Нангапарбат в Каракорумі при висоті підйому 4482 м.

З найвищих піків гряди слід назвати К2 у Каракорумі (8661 м) і Канченджангу (8586 м).

Фото: dic.academic.ru
Джерело: http://nature.worldstreasure.com
Категорія: Цікаві об'єкти Азії | Додав: wiktor (18.01.2010) W
Переглядів: 15420 | Теги: Гімалаї, гори, географія, Азія, Цікаве | Рейтинг: 4.3/6
Матеріали по темі:
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar