Головна » Статті » Цікавинки » Цікаві об'єкти Північної Америки [ Додати статтю ]

Йосемітський національний парк
  Національний парк «Йосеміті» Національний парк знаходиться на гірській гряді Сьєрра-Невада в Центральній Каліфорнії, до нього легко дістатися по шосе.
   Небагато місць на землі може похвалитися стількома чудовими пам'ятками на маленькому п'ятачку, як долина Йосеміте - 12-кілометровий природний шедевр такої краси і різноманітності, що великий натураліст Джон Мюір заявив: "Бог тут у всьому перевершив самого себе".
   Притулок в серці каліфорнійської гірської гряди Сьєрра-Невада, долина Йосеміте приховує безліч приголомшливих явищ. Тут і річка Мерсед, і водоспади, у тому числі Йосеміте - третій за висотою (739 м) водоспад у світі. Ландшафт складається з безлічі чудових пагорбів і піків, у тому числі з декількох найбільших і величний "стінок" на Землі, найбільш вражаюча з них - Ель Капітан, гранітна громада, що піднімається майже вертикально з дна долини на висоту 1099 м.
   Долина Йосеміте, строго кажучи, становить лише невелику частину займає 3080 кв.км. Йосемітского національного парку. У 1864 році долина стала першим державним парком у Сполучених Штатах, а в 1890 році область навколо неї була оголошена національним парком, який в 1906 році включив в себе територію державного парку.
   Біля південного в'їзду в парк, в гаю Маріпоса ростуть величезні секвої, деяким з яких по кілька тисяч років. На схід лежить популярна гориста місцевість Туолемне-Мідоуз, де величезні кам'яні скелі підносяться над соковитими зеленими луками, а  озера невинно прозорі. За Туолемне-Мідоуз лежить перевал Тайога (3031 м), одна з найвищих точок парку, від якої крута дорога веде вниз, через національний ліс Іньо до східних схилів Сьєрра-Невади. На північ від цих місць лежить мало відвідуваний район Іосемітского парку Висока Сьєрра, що включає Великий каньйон річки Туолемне і водосховище Гетч-Хетча, створене в 1913 році і затопила долину майже настільки ж прекрасну, як і долина Йосеміте.
    Йосеміте був невідомий мешканцям Заходу до 1851 року, коли добровольці з батальйону Маріпоса увійшли в долину, переслідуючи групу індійців, яких вони повинні були доставити в резервацію. Назва парку походить від сплюндрованої місцевої індіанськоої назви грізлі - "узуматі". Вже через кілька років сюди почали приїжджати люди, щоб помилуватися видами долини, які відкриваються і сьогодні при виїзді з тунелю Вавона: зліва - похмура велич Ель Капітан, праворуч - витончений 189-метровий водоспад Брайдалвейл, що падає з хребта Катідрал Роке, потім здається абсолютно неприступною Сентінел Рок і прямо попереду - порізані льодовиками схили Халф-Доум.
  Завдяки старанням Джона Мюіра Іосеміте став частиною культурної спадщини американського народу. Мюір, безумовно зіграв ключову роль у формуванні концепції охорони лісових масивів як частини державної політики США, провів значну частину свого життя, ходячи по Сьєрра - особливо по Іосеміте - і описуючи різні чудеса природи, які зустрічав там. Його наступником у ролі пророка дикої природи Сьєрри став великий американський фотограф Ансел Адамі, чиї чорно-білі фотографії відобразили Іосеміте і його околиці в усі сезони і при будь-якій погоді.
Фото: tourism-usa.ru
Джерело: http://nature.worldstreasure.com
Категорія: Цікаві об'єкти Північної Америки | Додав: wiktor (17.01.2010) W
Переглядів: 9590 | Теги: америка, парк, Йосемітський, географія, Цікаве | Рейтинг: 2.2/4
Матеріали по темі:
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar