Головна » Статті » Теорія географії [ Додати статтю ]

У розділі матеріалів: 439
Показано матеріалів: 151-156
Сторінки: « 1 2 ... 24 25 26 27 28 ... 73 74 »

Західна Європа, природні умови, ресурси     У Західній Європі широко представлені низовини, горбкуваті рівнини і молоді високі гори альпійської складчастості, які утворюють головний вододіл материка. Тут знаходяться невеликі за площею і висотою гори: Центральний Французький масив, Вогези, Шварцвальд, Рейнські Сланцеві гори, Північно-шотландське нагір'я тощо. Альпи — найвищі гори Європи, довжина їх — 1200 км, ширина — до 260 км. Складчаста структура Альп створена переважно рухами альпійського віку. Найвища вершина — гора Монблан (1807 м). Найвища — осьова — зона гір утворена давніми кристалічними (гнейси, сланці) породами. В Альпах домінують гірськольодовиковий рельєф і сучасне зледеніння (до 1200 льодовиків загальною площею понад 4000 км2). Льодовики та вічні сніги знижуються до 2500-3200 м. Гори прорізані долинами, заселені й засвоєні людиною, через перевали прокладено залізниці й автомобільні дороги.
Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:13189 | Додав: wiktor | Дата: 15.08.2010 | Коментарі (0)
Загальні відомості, регіон, Західна Європа, ЕГП     Країни Західної Європи межують з чотирма іншими регіонами Європи: Північною, Південною, Східною та Південно-Східною Європою. Регіон охоплює 11 країн. Економіко-географічне положення країн регіону характеризують:
      1) відносна компактність і межування між собою більшості країн. При цьому природні умови регіону не тільки не створюють перешкод для відносин між країнами, а, навпаки, сприяють їх розвитку. Гірські території давно освоєні й не становлять особливих труднощів для транспортних зв'язків (побудовано численні тунелі);
      2) приморське розташування більшості країн. Регіон омивається морями Атлантики (Балтійським, Північним, Ірландським, Середземним) та має безпосередній вихід у відкритий океан. Естуарії численних рік (Темзи, Сени, Ельби та ін.) заходять глибоко у суходіл, що здавна сприяло розвитку морського господарства. Вихід до Атлантичного океану та його морів створює зручні передумови для торгівлі з усім світом;
Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:8847 | Додав: wiktor | Дата: 15.08.2010 | Коментарі (0)

Європа, географічна характеристика ,Європейський союз, ЄСЄвропа займає західну частину материка Євразія і є одним із найобжитіших та економічно найрозвинутіших регіонів світу. В Європі нараховується 43 держави. На площі 10,8 млн км2 проживає 14 % населення світу. Європейська культура відіграла значну роль у розвитку світової цивілізації. Попри значні відмінності, населення Європи має єдиний своєрідний етнокультурний «код», який визначає самосвідомість європейців.

Величезний вплив на формування цього коду справила релігія. Головною конфесією Європи є християнство північних районах — протестантство, центральних і південних — католицизм, східних — православ'я).

Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:18536 | Додав: wiktor | Дата: 15.08.2010 | Коментарі (0)

АСЕАН, СААРК, КАРІКОМ, ЛАД, ОІК, Співдружність націй, СНД, 00Н Асоціація країн Південно-Східної Азії — АСЕАН. Політико-економічний союз, створений 1967 р. у Бангкоку.

Склад (9 країн): Індонезія, Малайзія, Сінгапур, Таїланд, Філіппіни, Бруней, В'єтнам, Лаос, М'янма.

Мета: сприяння регіональному співробітництву в економічній, соціальній і культурній сферах з метою зміцнення миру в регіоні; прискорення економічного зростання, соціального прогресу і культурного розвитку в регіоні за допомогою спільних дій за принципом рівноправності та партнерства; співробітництво в сільському господарстві, промисловості, торгівлі, транспорті, зв'язку з метою підвищення рівня життя населення; зміцнення миру і стабільності тощо.

Керівний орган — щорічні конференції міністрів закордонних справ, які проводяться по черзі в столицях країн-учасниць.

Штаб-квартира — Джакарта (Індонезія).
Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:5110 | Додав: wiktor | Дата: 13.08.2010 | Коментарі (0)

економічні союзи, Амазонський пакт, ОЕСР, Вишеградська четвірка, ОПЕК, ЧРЕС, ЄСПосилення інтеграційних процесів у світовій економіці зміцнило статус економічних союзів та угруповань країн, які ставлять за мету сприяння економічному розвитку країн-учасниць, підвищення рівня життя їх населення та захист економічних інтересів цих держав на світовій арені.

Амазонський пакт. Торгово-економічний блок. Створений на основі Договору про співробітництво в Амазонії, набув чинності у 1980 р.

Склад (8 країн): Болівія, Бразилія, Венесуела, Гайана, Колумбія, Перу, Суринам, Еквадор.

Мета: прискорене спільне освоєння і раціональне використання природних ресурсів басейну Амазонії, захист їх від іноземної експлуатації, співробітництво у створенні інфраструктури.

Штаб-квартира — Ліма (Перу).
Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:9401 | Додав: wiktor | Дата: 13.08.2010 | Коментарі (0)

Міжнародні організації, союзи, політичні блоки, НАТО, ОАЄ, АНЗЮС, АНЗЮК, ОАД, Міжнародні організації — одна з найважливіших форм багатостороннього співробітництва між державами. Виникають вони на підставі угоди між учасниками.

Діяльність міжнародних організацій регламентується статутом, ефективність її залежить від ступеня узгодженості між державами.

Міждержавні організації почали існування ще в XVII—XVIII ст., переважно як військові або торгові союзи чи угруповання. Починаючи з 50-х років XX ст., поступово виникла і зміцнилася система міжнародних організацій. Інтеграційні процеси, що виникли в Західній Європі, згодом охопили й інші райони світу, в тому числі країни Північної та Південної Америки, Південно-Східної Азії, Африки. Зростала не тільки кількість міжнародних організацій, а й їх ефективність, зміцнювалися зв'язки між країнами-учасницями.
Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:9097 | Додав: wiktor | Дата: 13.08.2010 | Коментарі (0)
1-6 7-12 ... 139-144 145-150 151-156 157-162 163-168 ... 433-438 439-439