Головна » Статті » Теорія географії » Економічна географія зарубіжних країн [ Додати статтю ]

У категорії матеріалів: 127
Показано матеріалів: 103-108
Сторінки: « 1 2 ... 16 17 18 19 20 21 22 »

Сортувати по: Дате · Названию · Рейтингу · Комментариям · Просмотрам

Західна Європа, сільське господарство, Франція, Голландія, НімеччинаЦій галузі традиційно властива мала кількість працюючих і дуже висока інтенсивність. Передумовами економічного розвитку сільського господарства є м'який і вологий клімат, величезні капіталовкладення, наявність платоспроможного попиту на сільськогосподарську продукцію за межами регіону.

Середній розмір ферм в регіоні — 40-50 га. У більшості країн фермери користуються урядовою підтримкою. Так, у Великій Британії частка державних субсидії у вартості продукції сільського господарства становить більше чверті та є однією з найбільших у світі.
Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:19800 | Додав: wiktor | Дата: 16.08.2010 | Коментарі (0)
Західна Європа, характеристика, промисловість     Промисловість є основою господарства регіону. Тривалий час вона розвивалася на базі власної сировини, але останніми десятиріччями цілком переорієнтована на імпортну. Сконцентрована переважно в трьох найбільших країнах — ФРН, Франції та Великій Британії (понад 4/5 вартості продукції). За територіальною концентрацією робочої сили та виробництва багато промислових районів цих країн, що збігаються з міськими агломераціями, належать до найбільших у світі: Рурський район і долина Рейну у ФРН, райони Центральної Англії та її південного сходу. Паризький і Північнофранцузький райони. Проте й інші країни регіону відіграють помітну роль у виробництві Європи. Їх промислові райони, які охоплюють насамперед усю територію Нідерландів, Бельгії та Люксембургу, також мають складну структуру і високий рівень розвитку.
Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:30927 | Додав: wiktor | Дата: 15.08.2010 | Коментарі (0)

Західна Європа, загальна характеристика, господарствоТериторіальна структура господарства Західної Європи складна і мозаїчна. Її визначає так звана центральна вісь розвитку, яка простягається територією Великої Британії, Бельгії, Люксембургу, ФРН, Франції, Швейцарії і далі В Італію, понад 1,5 тис. км. Займаючи 15 % площі Західної Європи, вона концентрує до 50 % її населення і майже 70 % промислового потенціалу. У межах цієї зони розташована більшість промислових районів.

Країни регіону мають високий рівень розвитку економіки, лише Ірландія помітно відстає від них. Структура господарства загалом однорідна. Частка промисловості у ВВП країн становить 2/5, питома вага сільського господарства разом з лісовим і рибним знизилася до 2-5 % (в Ірландії - 15 %). Частка послуг щорічно зростає. Країни Західної Європи відчутно впливають на тенденцію розвитку як європейської, так Західна Європа не поступається США та Японії за технологічним рівнем базових галузей промисловості (металургії та металообробки, машинобудування), а в хімічній промисловості є явним лідером (насамперед завдяки ФРН).
Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:22692 | Додав: wiktor | Дата: 15.08.2010 | Коментарі (0)
Західна Європа, населення, розміщення населення, вікова структура       Переважання високорозвинутих країн у регіоні вплинуло і на ситуацію з відтворенням населення. Всі вони належать до 1-го типу відтворення, який характеризується низькими рівнями народжуваності та смертності, старінням населення, здрібненням сімей. Природний приріст у всіх країнах близький до нуля і становить у середньому 0,5 % на рік, лише в Люксембурзі він максимальний для регіону — 1,1 %. Це зумовлено великою часткою населення літнього віку, диспропорціями статевого складу, малодітністю переважної більшості сімей. Кількість пенсіонерів і людей похилого віку постійно збільшується і у 2000 р. становила 15 % , молодого населення віком до 15 років — 18 %. У кількісному відношенні жінки переважають (51 %) над чоловіками.
Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:11679 | Додав: wiktor | Дата: 15.08.2010 | Коментарі (0)
Західна Європа, природні умови, ресурси     У Західній Європі широко представлені низовини, горбкуваті рівнини і молоді високі гори альпійської складчастості, які утворюють головний вододіл материка. Тут знаходяться невеликі за площею і висотою гори: Центральний Французький масив, Вогези, Шварцвальд, Рейнські Сланцеві гори, Північно-шотландське нагір'я тощо. Альпи — найвищі гори Європи, довжина їх — 1200 км, ширина — до 260 км. Складчаста структура Альп створена переважно рухами альпійського віку. Найвища вершина — гора Монблан (1807 м). Найвища — осьова — зона гір утворена давніми кристалічними (гнейси, сланці) породами. В Альпах домінують гірськольодовиковий рельєф і сучасне зледеніння (до 1200 льодовиків загальною площею понад 4000 км2). Льодовики та вічні сніги знижуються до 2500-3200 м. Гори прорізані долинами, заселені й засвоєні людиною, через перевали прокладено залізниці й автомобільні дороги.
Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:13290 | Додав: wiktor | Дата: 15.08.2010 | Коментарі (0)
Загальні відомості, регіон, Західна Європа, ЕГП     Країни Західної Європи межують з чотирма іншими регіонами Європи: Північною, Південною, Східною та Південно-Східною Європою. Регіон охоплює 11 країн. Економіко-географічне положення країн регіону характеризують:
      1) відносна компактність і межування між собою більшості країн. При цьому природні умови регіону не тільки не створюють перешкод для відносин між країнами, а, навпаки, сприяють їх розвитку. Гірські території давно освоєні й не становлять особливих труднощів для транспортних зв'язків (побудовано численні тунелі);
      2) приморське розташування більшості країн. Регіон омивається морями Атлантики (Балтійським, Північним, Ірландським, Середземним) та має безпосередній вихід у відкритий океан. Естуарії численних рік (Темзи, Сени, Ельби та ін.) заходять глибоко у суходіл, що здавна сприяло розвитку морського господарства. Вихід до Атлантичного океану та його морів створює зручні передумови для торгівлі з усім світом;
Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:8878 | Додав: wiktor | Дата: 15.08.2010 | Коментарі (0)
1-6 7-12 ... 91-96 97-102 103-108 109-114 115-120 121-126 127-127