Головна » 2011 » Сентябрь » 1 » Доведено зв'язок між російською спекою і пакистанською повінню
19:57
Доведено зв'язок між російською спекою і пакистанською повінню
  НАСА, Росія, Пакистан, спека, повінь Дослідники НАСА показали, що минулорічні аномальна спека в Росії і небувалі повені у Пакистані - результат одного метеорологічного явища.
  Хоча спека почалася ще до повені, обидві події досягли максимуму майже синхронно.
   Автори дослідження Вільям Лау і Кю Мен Кім з Годдардівського центру космічних польотів нагадують, що атмосфера поводиться подібно рідини. У міру того як Земля обертається навколо своєї осі, величезні річки повітря - хвилі Россбах - розтікаються по світу з заходу на схід. Струми в центрі цих хвиль формують струменеві течії, що штовхають погодні системи в зазначеному напрямку.
  Теплий тропічне повітря і холодний полярний влаштовують кругообіги навколо областей низького й високого тиску, створюючи складні візерунки теплого і холодного фронтів. Їх зіткнення призводять до бурям і опадів.
  Влітку (при нормальних умовах) струминне протягом проштовхує погодні фронти через Євразію за чотири або п'ять днів, але в липні 2010 року цього не сталося. Над Західної Росією виник так званий блок Омега. Це явище розділило струминне перебіг і сповільнило хвилі Россбах. В результаті в Росії встановилася велика область високого тиску, що захопила гарячу і суху повітряну масу. Згодом земля висохла, і перенесення вологи з грунту в атмосферу сповільнилося. Опади припинилися, стало ще суші, і регіон перетворився на порохову бочку, яка не забарилася спалахнути.
  У цей час той же блок Омега викликав формування незвичайної низхідній троянди вітрів над Пакистаном. На передньому краї хвилі Россбах утворилися області низького тиску, і холодний сухий сибірський повітря виявився виштовхнуть в нижні широти. Він зіткнувся з теплою і вологою масою, яка йшла в Гімалаї з Бенгальської затоки, як і належить мусону. У результаті дощова область змістилася на північний захід і затопила північну частину Пакистану.
  Дослідження підтвердило дані попередніх студій, але залишило багато питань. Наприклад: чому формуються такі могутні блокуючі антициклони?
  Результати дослідження опубліковані у виданні Journal of Hydrometeorology.
  Підготовлено за матеріалами НАСА.
Фото: vokrugsveta.ru
Джерело: http://science.compulenta.ru
Категорія: Інші новини | Переглядів: 1975 | Додав: wiktor | Теги: Пакистан, повінь, НАСА, спека, Росія | Рейтинг: 0.0/0
Матеріали по темі:


Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar