Головна » Статті » Цікавинки » Цікаві об'єкти Азії [ Додати статтю ]

Синій кит

    Синій кит - це без сумніву найбільша тварина, яка коли-небудь існувала на нашій планеті. Вага дорослого кита може більш ніж у два рази перевищує вагу брахіозавра, найбільшого з динозаврів глибокої давнини, і приблизно в тридцять разів - вагу самця сучасного африканського слона.
   Це справжній гігант, його середня довжина близько 26 м, а максимальна зареєстрована 33,5 м; середня вага 150 тонн, що відповідає вазі приблизно 2400 чоловік. Істота таких велетенських розмірів  потребує  величезної кількості їжі. Дорослий синій кит поглинає близько мільйона калорій на день, що відповідає 1 тонні криля,  що становить основу його раціону. Пропливаючи через колонію криля, кити заковтують колосальні маси цих рачків разом із сотнями тонн води. Потім криль фільтрується за допомогою язика, що служить своєрідним поршнем, що проштовхує воду скозь величезні, що нагадують сито структури (китовий вус), вони звішуватися з піднебіння. Товщина язика блакитного кита перевищує 3 м, а вага більше ваги слона.
    Колись сині кити борознили всі океани і за припущеннями, тільки в Антарктиці налічувалося до 250 000 цих істот. Однак, за останні роки безжалісний промисел залишив менше 1% від наведеної вище цифри. Визначити загальну кількість цих величезних тварин дуже важко, тому величина антарктичної популяції синього кита за сучасними підрахунками коливається від кількох сотень до 11000. Але яка б не була точна цифра, вона в будь-якому випадку є небезпечно низькою в порівнянні з раніше існуючою чисельністю.
     Під час своїх сезонних міграцій сині кити покривають дуже великі відстані. Влітку вони живуть в полярних водах, годуючись серед величезних колоній криля біля кордону пакових льодів, а з наближенням зими відправляються в теплі екваторіальні води, здійснюючи подорожі в тисячі миль. Відомо, що один кит подолав понад 3000 км. всього за 47 днів. Ці довгі подорожі відводять їх від пасовищ, і протягом тривалого періоду, іноді до чотирьох місяців, вони не їдять взагалі, витрачаючи накопичені ресурси.
    Вагітність у синього кита триває 11 місяців, а новонароджене дитинча досягає 7 м. в довжину і важить більше 2 тонн, при цьому він поглинає більше півтонни молока на день і всього за тиждень подвоює свою вагу. На той час коли дитинчата починають харчуватися самостійно, вони встигають подвоїти свою довжину, але їм потрібно ще чотири з половиною роки, щоб досягти статевої зрілості і повного зростання.
     Синій кіт звик борознити світовий океан, подорожуючи поодинці, зрідка парами, і може дожити до 120 років. Незважаючи на відокремлений спосіб життя, у китів виробився спосіб спілкування, за допомогою якого вони зв'язуються один з одним через немислимі відстані за допомогою звуку дуже низької частоти, але високої інтенсивності. Це самий гучний звук, вироблений живими істотами, він доходить до рівня 188 децибел і перевершує рев двигуна реактивного літака. Звуки можуть тривати до 30 секунд і чути іншим синім китам на відстані більше 1600 км.

Фото: larece.ru
Джерело: http://nature.worldstreasure.com
Категорія: Цікаві об'єкти Азії | Додав: wiktor (18.01.2010) W
Переглядів: 13811 | Теги: Антарктида, географія, синій кит, Цікаве | Рейтинг: 3.3/7
Матеріали по темі:
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar