Головна » Статті » Теорія географії [ Додати статтю ]

У розділі матеріалів: 439
Показано матеріалів: 49-54
Сторінки: « 1 2 ... 7 8 9 10 11 ... 73 74 »

Фото: orientir.ae
Південно-Західна Азія, промисловість, Нафтова і нафтопереробна, Машинобудування, Цементна промисловість, ОАЕ , Ліван
         Регіон має 65 % світових запасів нафти. Займає він провідні позиції і у видобутку її — понад 1 млрд т щорічно, що становить 30 % світового, забезпечуючи понад 40 % експорту нафти у світі та 25 % нафтопродуктів. Стабільні позиції регіону і на світовому ринку газу: за його запасами він поступається лише країнам СНД, даючи 6 % світового видобутку газу, майже 7 % експорту рідкого газу.

У середині 70-х років XX ст. держави — члени ОПЕК збільшили ціни на нафту майже у 5 разів, закріпивши за собою роль світових лідерів за її видобутком і продажем. Великі обсяги доходів істотно підвищили роль країн регіону у світовому господарстві. Вони є власниками значних валютно-фінансових ресурсів, експортерами капіталу в промислове розвинуті та країни, що розвиваються. У Бахрейні 150 банків оперують понад 60 млрд дол., в ОАЕ — 60 банків — до 40 млрд дол. Бахрейн, ОАЕ і Катар є лідерами за розвитком офшорних банківських зон.

На Кіпрі нараховується 17 тис. офшорних компаній. На країни Близького і Середнього Сходу припадає загалом до 5 % світових золото-валютних запасів.


Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:19795 | Додав: wiktor | Дата: 29.12.2010 | Коментарі (0)
Фото: moscow.mfa.gov.il
Південно-Західна Азія, загальна характеристика господарства, регіон, структура господарства, Кувейт, Катар, Кіпр         Регіон має 65 % світових запасів нафти. Займає він провідні позиції і у видобутку її — понад 1 млрд т щорічно, що становить 30 % світового, забезпечуючи понад 40 % експорту нафти у світі та 25 % нафтопродуктів. Стабільні позиції регіону і на світовому ринку газу: за його запасами він поступається лише країнам СНД, даючи 6 % світового видобутку газу, майже 7 % експорту рідкого газу.

У середині 70-х років XX ст. держави — члени ОПЕК збільшили ціни на нафту майже у 5 разів, закріпивши за собою роль світових лідерів за її видобутком і продажем. Великі обсяги доходів істотно підвищили роль країн регіону у світовому господарстві. Вони є власниками значних валютно-фінансових ресурсів, експортерами капіталу в промислове розвинуті та країни, що розвиваються. У Бахрейні 150 банків оперують понад 60 млрд дол., в ОАЕ — 60 банків — до 40 млрд дол. Бахрейн, ОАЕ і Катар є лідерами за розвитком офшорних банківських зон.

На Кіпрі нараховується 17 тис. офшорних компаній. На країни Близького і Середнього Сходу припадає загалом до 5 % світових золото-валютних запасів.


Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:16500 | Додав: wiktor | Дата: 29.12.2010 | Коментарі (0)
Фото: wired.com
Південно-Західна Азія, населення, Релігійний склад, Етнічний склад, Ізраїль, Йорданія, Ірак, Іран     У південно-західноазіатських країнах мешкають понад 254 млн осіб. Більше 80 % населення проживає у Туреччині, Ірані, Іраку, Афганістані, Саудівській Аравії. Максимальна чисельність його в Ірані (67,3 млн осіб), мінімальна — у Катарі (0,55 млн осіб).

Демографічні особливості. Вплив ісламу на життя більшості країн позначився і на демографічних показниках: простежується швидке зростання населення, «демографічний вибух».

Показники народжуваності дуже високі — 20-35 %о на рік. Середні щорічні темпи приросту населення — 2,8 %. Максимальні значення спостерігаються в Катарі та ОАЕ (5,8 %), Йорданії (4,7 %), Омані (4,5 %), Саудівській Аравії (4,3 %), Ємені (4,2 %), що є одними з найвищих рівнів у світі; мінімальні — у Грузії (0,2 %), Кувейті (0,3 %), Азербайджані, Вірменії, Туреччині (1,7 %), на Кіпрі (1,2 %). Смертність за останні десятиріччя знизилася, а середня тривалість життя зросла. Рівень дитячої смертності в окремих країнах ще дуже високий, наприклад в Афганістані — майже 150—200 %о на рік (один із найвищих у світі).

Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:15004 | Додав: wiktor | Дата: 29.12.2010 | Коментарі (0)
Фото: foto.mail.ru
Південно-Західна Азія, природні умови, ресурси, Вірменія, Грузія, Ємен, Оман
 
        Південно-Західна Азія охоплює значну частину Близького і Середнього Сходу, півострови Мала Азія та Аравійський, Закавказзя, Вірменське й Іранське нагір'я, Месопотамію, острів Кіпр і низку невеликих островів Перської затоки та Червоного моря.

Довжина берегової смуги — 13 638 км.

Різноманітними є природні ландшафти, де переважають випалені сонцем пустелі, напівпустелі та гірські системи.

Для регіону характерна значна гористість альпійського віку, висока сейсмічність, свідченням чого є землетруси у Вірменії, Туреччині, Ірані тощо. Найбільші гірські системи регіону — Кавказькі гори. Іранське й Анатолійське (Малоазіатське) нагір'я. Хребти Кавказу мають альпійські форми рельєфу і здебільшого характер куест із явищами карсту (Воронцовська, Новоафонська печери, Сатапліа та ін.). Вершини деяких із них досягають понад 5000 м висоти (Ельбрус — 5642 м, Дихтау — 5203 м, Казбек — 5033 м).

Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:16488 | Додав: wiktor | Дата: 29.12.2010 | Коментарі (0)
Південно-Західна Азія, Загальні відомості, регіон, Економіко-географічне положення, Азербайджан, Афганістан , Бахрейн
       До складу регіону входять 19 країн, на які припадає до 17 % території Азії та майже половина її держав. Займає він півострів Мала Азія, Вірменське та Іранське нагір'я, частково Великий і Малий Кавказ, Месопотамію, Палестину, Аравійський півострів і острів Кіпр.

Країни регіону мають давню історію і такі особливості:

— розташування на «жвавому місці» — стику трьох частин світу: Азії, Європи й Африки, межування з країнами регіонів Південна та Південно-Східна Європа, Північна Африка, Північна та Центральна і Південна Азія;

— більша частина території регіону омивається морями: Середземним, Чорним, Червоним і Каспійським морем-озером, а також Перською затокою Аравійського моря. За доступністю суші з моря регіон поступається тільки Європі;


Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:14819 | Додав: wiktor | Дата: 29.12.2010 | Коментарі (2)
Фото: feerie.com.ua
Південно-Східна Азія, зовнішньоекономічні зв'язки, рекреація, туризм

Регіон багатий на рекреаційні ресурси, які через економічну відсталість деяких країн використовуються недостатньо. Базою для розвитку туристичної галузі є унікальні й мальовничі екваторіальні ландшафти, курортні зони узбережжя, історик^ архітектурні пам'ятки різних епох, екзотика сучасного життя і традиції різних народів.

Основними центрами іуризму є Малайзія (6,5 млн туристів щорічно), Сінгапур (5,8 млн), Таїланд (5,7 млн), а найпривабливішими туристичними містами — Бангкок, Сінгапур («Азія у мініатюрі», «Азія на одну мить»).

Загалом туристичний бізнес у регіоні не отримав належного розвитку (крім Сінгапуру і Таїланду). Для пожвавлення іноземного туризму в країнах здійснюються різноманітні заходи (будівництво нових готелів, розширення транспортної мережі туристичних маршрутів тощо).

Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:9186 | Додав: wiktor | Дата: 29.12.2010 | Коментарі (0)
1-6 7-12 ... 37-42 43-48 49-54 55-60 61-66 ... 433-438 439-439