Головна » Статті » Теорія географії » Економічна географія зарубіжних країн [ Додати статтю ]

У категорії матеріалів: 127
Показано матеріалів: 1-6
Сторінки: 1 2 3 ... 21 22 »

Сортувати по: Дате · Названию · Рейтингу · Комментариям · Просмотрам
   Карикатура на джерріменедінгРівне виборче право - найважливіший принцип демократичних виборів. Громадяни країни повинні мати рівне представництво у вищому законодавчому органі країни парламенті, це означає, що кожен депутат повинен представляти однакове число жителів. Так, якщо 100 млн. жителів країни обирають 1 тис. депутатів, це означає, що кожен депутат повинен бути обраний від 100 тис. громадян. Таким чином, завдання нарізки округів для голосування зводиться до уявної простої процедури: використовуючи дані перепису населення про конкретне розміщення людей, країну треба розділити на округи, щоб у кожному з них проживало по 100 тис. виборців і вибрати по одному депутату від кожного округу. Однак, нарізка округів - це не суто технічне питання. Товариство володіє певною територіальною структурою і складається не просто з окремих громадян, а з різних за людністю і площею територіальних спільностей комун, громад. Очевидно, що ці "природні" осередку суспільства не будуть збігатися з нарізаними таким чином округами для голосування. Межі виборчих округів повинні обов'язково їх враховувати. Тому нарізка виборчих округів перетворюється на складне завдання, від вирішення якого залежать політичні результаты выборов.
Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:6682 | Додав: wiktor | Дата: 20.08.2012 | Коментарі (0)
Фото: liveinternet.ru
Південно-Західна Азія, зовнішньоекономічні зв'язки, рекреація, туризм, Мекка, курорти Кіпру
       Зовнішня торгівля орієнтована здебільшого на розвинуті країни. Експортні товари (на 298 млрд дол.) постачають переважно у СЩА, Японію, країни Західної Європи. Основною експортною продукцією в країнах Аравійського півострова і Перської затоки є нафта й нафтопродукти. Держави регіону вивозять:

— Азербайджан — нафту, газ, бавовну, фрукти, чай;

— Вірменія — електро- і радіотехнічні вироби, мідь, вино-коньячну продукцію;

— Грузія — марганцеву руду, вантажні автомобілі, чай, лавровий лист, цитрусові, вино-коньячні вироби;

— Афганістан — опіум, сухофрукти, бавовник, килими, каракуль;

— Бахрейн — нафту і нафтопродукти, алюміній;

— Ізраїль — оброблені діаманти, цитрусові, хімікати, мінеральні добрива, фруктові соки та консерви, програмне забезпечення;

Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:11693 | Додав: wiktor | Дата: 29.12.2010 | Коментарі (0)
Фото: 1001facts.info
Південно-Західна Азія, транспорт, верблюд, караван, Туреччина, Сирія, транспортна мережа
       Інтенсивного розвитку сучасні види транспорту набули з початком активного нафтодобування в багатьох країнах регіону.

Залізнична мережа загальною протяжністю 26 689 км зосереджена у північно-західній частині, в прибережних районах Середземномор'я, Туреччині, Ірані, Грузії, Азербайджані. Через територію багатьох країн проходить Транс'євразійська магістраль Берлін — Белград — Стамбул — Басра. У 1958 р. була відкрита залізнична поромна переправа через Босфор (Сіркелі—Хайдар) завдовжки 2 км, через яку здійснюється сполучення регіону з країнами Європи. Бахрейн, Ємен, Кіпр, ОАЕ, Оман, східна частина Саудівської Аравії залізниць не мають, в Афганістані побудовано всього 24,5 км колії.

У зовнішніх і внутрішніх перевезеннях важливу роль відіграє автотранспорт. Загальна протяжність автомобільних шляхів — до 400 тис. км, найбільші автостради прокладено в усі центри цивілізації і райони видобутку нафти. Автопарк регіону становить 11,9 млн пасажирських і 4,5 млн вантажних машин. Через територію регіону прокладено Трансаравійське шосе.

Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:12544 | Додав: wiktor | Дата: 29.12.2010 | Коментарі (0)
Фото: mixnews.lv
Південно-Західна Азія, сільське господарство, Рослинництво, тваринництво, опіумний мак, плодові насадження, Саудівська Аравія
         Дотепер воно є найважливішим сектором зайнятості населення (крім країн Перської затоки), але продуктивність його дуже низька через малоземелля і значну орендну плату за землю і воду. Зрошувальних земель багато, але іригаційні системи переважно примітивні.

Низькі темпи відтворення у сільськогосподарському виробництві зумовлені передусім незадовільним технічним і технологічним забезпеченням, переважанням доіндустріальних форм виробництва. У 70—80-ті роки XX ст. в усіх країнах регіону з метою стимулювання фермерського сільськогосподарського виробництва було проведено аграрні реформи (ліквідовано велику земельну власність, встановлено максимум володіння землею на одну особу або сім'ю). Здійснювалася політика сприяння кооперативному рухові. Але у зв'язку з непослідовністю реформи не дали очікуваної ефективності.

Рослинництво. Є провідним у сільському господарстві. Майже повсюдно спостерігаються невисокі врожаї, низька товарність. Під сільськогосподарськими культурами перебувають невеликі площі (14,5 %), а у деяких країнах оброблюваних земель надзвичайно мало (в Омані; в Саудівській Аравії та Бахрейні — 2 %).

Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:55348 | Додав: wiktor | Дата: 29.12.2010 | Коментарі (0)
Фото: orientir.ae
Південно-Західна Азія, промисловість, Нафтова і нафтопереробна, Машинобудування, Цементна промисловість, ОАЕ , Ліван
         Регіон має 65 % світових запасів нафти. Займає він провідні позиції і у видобутку її — понад 1 млрд т щорічно, що становить 30 % світового, забезпечуючи понад 40 % експорту нафти у світі та 25 % нафтопродуктів. Стабільні позиції регіону і на світовому ринку газу: за його запасами він поступається лише країнам СНД, даючи 6 % світового видобутку газу, майже 7 % експорту рідкого газу.

У середині 70-х років XX ст. держави — члени ОПЕК збільшили ціни на нафту майже у 5 разів, закріпивши за собою роль світових лідерів за її видобутком і продажем. Великі обсяги доходів істотно підвищили роль країн регіону у світовому господарстві. Вони є власниками значних валютно-фінансових ресурсів, експортерами капіталу в промислове розвинуті та країни, що розвиваються. У Бахрейні 150 банків оперують понад 60 млрд дол., в ОАЕ — 60 банків — до 40 млрд дол. Бахрейн, ОАЕ і Катар є лідерами за розвитком офшорних банківських зон.

На Кіпрі нараховується 17 тис. офшорних компаній. На країни Близького і Середнього Сходу припадає загалом до 5 % світових золото-валютних запасів.


Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:19490 | Додав: wiktor | Дата: 29.12.2010 | Коментарі (0)
Фото: moscow.mfa.gov.il
Південно-Західна Азія, загальна характеристика господарства, регіон, структура господарства, Кувейт, Катар, Кіпр         Регіон має 65 % світових запасів нафти. Займає він провідні позиції і у видобутку її — понад 1 млрд т щорічно, що становить 30 % світового, забезпечуючи понад 40 % експорту нафти у світі та 25 % нафтопродуктів. Стабільні позиції регіону і на світовому ринку газу: за його запасами він поступається лише країнам СНД, даючи 6 % світового видобутку газу, майже 7 % експорту рідкого газу.

У середині 70-х років XX ст. держави — члени ОПЕК збільшили ціни на нафту майже у 5 разів, закріпивши за собою роль світових лідерів за її видобутком і продажем. Великі обсяги доходів істотно підвищили роль країн регіону у світовому господарстві. Вони є власниками значних валютно-фінансових ресурсів, експортерами капіталу в промислове розвинуті та країни, що розвиваються. У Бахрейні 150 банків оперують понад 60 млрд дол., в ОАЕ — 60 банків — до 40 млрд дол. Бахрейн, ОАЕ і Катар є лідерами за розвитком офшорних банківських зон.

На Кіпрі нараховується 17 тис. офшорних компаній. На країни Близького і Середнього Сходу припадає загалом до 5 % світових золото-валютних запасів.


Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:16274 | Додав: wiktor | Дата: 29.12.2010 | Коментарі (0)
1-6 7-12 13-18 ... 121-126 127-127