Головна » Статті » Методичні матеріали » Методичні матеріали для школи [ Додати статтю ]

Вікторина «Інтелектуальний лабіринт»
 Вікторина «Інтелектуальний лабіринт»
Дана вікторина призначена для позакласної роботи зі старшокласниками і має на меті розширення їх кругозору та підвищення інтересу до навчання. Вона може бути використана для організації суспільного огляду знань, шкільних вечорів, семінарів з вивчення досвіду позакласної роботи, методичної тижня в школі.
Тема: «Країни та народи»
Вчитель історії, кл.рук-ль: Ігнатьєва І.Г., Висш.1 кат.
ПРАВИЛА ГРИ:

У грі беруть участь три команди довільній чисельності. У число глядачів можуть входити однокласники гравців, їхні батьки, друзі та знайомі. За тиждень до її проведення вчитель знайомить гравців з сіткою вікторини та темами резервних питань, дає необхідні пояснення і список рекомендованої літератури. Перед початком гри команди розігрують право вибору лінії старту, виконуючи на час одне і те ж завдання, яке в подальшому буде називатися попереднім. Команда, яка раніше за інших правильно виконає це завдання, починає гру першим. Учитель читає вголос питання для глядачів, а команді дає карту з його записом. «Стартовий» питання складається з двох частин: основного і додаткового, який задається у разі неправильного відповіді на основне (після ходу суперників). Правильно відповівши на це питання, команда після ходу суперників вибирає тему наступного, користуючись покажчиками - стрілками. У випадку невірної відповіді команда повертається на вихідну позицію і після ходу суперників намагається відповісти на інше питання. Команда, неправильно відповіли на всі питання, які вона має право вибрати за вказівником, вибуває з гри. У випадку, коли одна з команд вибере шлях до питання, на який правильно відповіли їхні суперники, варто скористатися одним з резервних питань, наведених нижче, або одним з питань, повернення до якого неможливий. Перемагає команда, перша відповідь на одне з трьох питань «лінії фінішу».
В ході гри командам дозволяється користуватися географічними картами.
Для зручності і наочності можна скористатися фішками різного кольору, використовуючи схему вікторини як ігрове поле.
Основна сітка вікторини (див. схему).
ПОПЕРЕДНЄ ЗАВДАННЯ:
Видатний мандрівник XIX століття Олександр Гумбольдт вважав найкрасивішими містами землі Неаполь, Стамбул і цей, австрійський, назва якого на російську мову можна перекласти як «Соляної замок». (Зальцбург).
СТАРТОВУ ПИТАННЯ:
«МУЗИЧНИЙ» континент.
1) На цьому континенті знаходяться півострів Бетховена, затоки Верді, Брамса, Мендельсона, Шуберта, Гайдна, мис Берліоза, Россіні, гори і піки Ліста, Гріга, Глюка, група островів Глінки. (Антарктида). 2) На цьому континенті всього одна річка - Онікс і всього одне озеро - Ванда. А в 1966 р. з його карти зникли 4 географічних об'єкта: мис еймерій, бухти Торсгавн, Еванс і Енгам - вони знаходилися на обломиться і уплившей в океан частини материка. (Антарктида).
«Сплячого міста»
1) В Італії кажуть: «Мілан працює, Рим їсть, Неаполь співає». А який знаменитий місто згідно цій приказці спить? (Венеція). 2) В середні віки найстрашнішим після зради батьківщині злочином в цьому місті вважалося нанесення будь-яким чином шкоди державним вод, тобто моря, а як крайній межа розкоші сприймався невеликий сад при палаці. (Венеція).
УНІКАЛЬНИЙ ОСТРІВ
1) У цього острова є одна унікальна особливість - відсутність корінних ссавців: ті зони проживання, які на інших зайняли звірі, на ньому дісталися птахам. (Нова Зеландія). 2) Долину гейзерів можна побачити лише на Камчатці, в Ісландії, Йеллостоунском національному парку США і в цій країні. Недарма на мові аборигенів цей острів іменується Аотеароа - «Країна великого білого хмари», а улюблене національна страва їх - м'ясо або овочі, зварені в киплячій воді гейзерів. (Нова Зеландія).
ПИТАННЯ З покажчик:
СУМНА КРАЇНА
На початку XII століття перший датський історик Саксон Граматик дав цій країні наступне географічний опис: «неродючий, усіяна повсюдно скелями, поцяткована тріщинами, вона здається сумною країною руїн. У самій північній її частині ховається не на одну ніч денне світило, а потім довго світить, нехтуючи добової зміною дня і ночі ». В даний час на території цієї держави знаходиться найбільший північне місто світу, а крайня південна точка цієї країни, розташована приблизно під 58 градусом п.ш., приблизно збігається з місцем розташування російських міст Псков і Рибінськ. Про який державі йде мова? (Норвегія).

ЗАГАЛЬНИЙ ОЗНАКА
Саме ця обставина об'єднує назви таких несхожих країн, як Танзанія і Пакистан. (Назви цих країн є абревіатурами. Танзанія: назва з'явилася після об'єднання Республіки Танганьіка і Народної республіки Занзібар і Пемза. Пакистан: П - Пенджаб, А - Афганістан, К - Кашмір, С - Сінд, Стан - від Белуджистана. У той же час -- «пак» - чистий, незаплямований, «стан» - країна.
ПРОГНОЗ ПУШКІНА
Саме стільки років відводить О. С. Пушкін в романі «Євгеній Онєгін» для того, щоб в Росії з'явилися гарні дороги. (500 років).
«Племінні ферми ЄВРОПИ»
Та обставина, що принцес цієї країни традиційно видавали заміж за монархів багатьох європейських держав, що дало підставу Бісмарку уїдливо назвати її «племінний фермою Європи». (Німеччина).
«СТОЛИЦЯ сосисок»
По-італійськи назва цього німецького міста звучить як Монако, а у ФРН його називають ще й «столицею сосисок», і «пивний столицею» країни. (Мюнхен).
ПРЕЗИДЕНТСЬКИЙ ЗАБОРОНА
Подібно до Петра I, перший президент цієї ісламської країни заборонив національний чоловічий костюм. Сталося це на початку XX століття. Про який державі йде мова в питанні? (Туреччина, Кемаль Ататюрк).
РОСЛИНА На гербі
Зображення саме цієї рослини прикрашає герби таких несхожих держав, як Узбекистан і Ангола. (Бавовна).
«ОСТРІВ ЩАСЛИВИХ»
У перекладі на російську мову назва цієї держави означає «Східна країна». Ця маленька європейська країна відома тим, що дала найбільше лауреатів Нобелівської премії в перерахунку на мільйон жителів, а римський папа Павло VI назвав її «островом щасливих». (Австрія).
Загадкові цифри
У в'їзду в кожен американський місто стоїть стовп з табличкою. На ній - назва населеного пункту і крихітні цифри. На Заході США ці цифри позначають число жителів. А що означають вони на Сході країни? (Рік заснування).
«Аномально» ШТАТ
У цьому штаті США стрілка компаса вказує не на північ, а на схід (Аляска, тому що північний магнітний полюс знаходиться на території Канади).
«Місто Лева»
Цей «Місто Лева» (санскрит) останнім часом називають то «драконом», то «молодим тигром». Інше образну назву цього міста-держави - «Західні ворота Сходу і східні ворота Заходу». Його порт нещодавно став найбільшим у світі, відтіснивши на друге місце порту Роттердама. (Сінгапур).
ПИТАННЯ лінії фінішу:
ГОЛОВНИЙ ПРИЗ
Яку країну американський президент Джордж Буш (старший) називав «головним призом СРСР у другій світовій війні»? (Східну Німеччину - НДР).
Прізвище сіверян
Іноземці називають цим прізвиськом всіх американців, американські жителі півдня - жителів півночі, а мешканці півночі - жителів Нової Англії. (Янкі - «торгаші», «попалися»).
«РІЧКА Арабія»

Загальна назва цих двох річок називають ще в Шатт-ель-Араб - «Річка арабів». (Тигр і Євфрат).
РЕЗЕРВНІ ПИТАННЯ:
1) Найкоротша кордон. Між цими державами проходить найкоротша у світі кордон. (Найкоротша з можливих кордонів - математична точка, така межа знаходиться на Північному полюсі між Росією і Канадою). 2) Країна 1000 островів. Країна, про яку йде мова в питанні, є найбільшим острівною державою в світі, її часто називають «Країною 1000 островів». Рабіндранат Тагор так сказав про це державі: «Я всюди бачу Індію, але я буду знати її». (Індонезія).
Фото:
Джерело: http://www.uroki.net
Категорія: Методичні матеріали для школи | Додав: wiktor (15.01.2010)
Переглядів: 12635 | Теги: вікторина, народи, методика, школа, країни | Рейтинг: 1.0/1
Матеріали по темі:
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar