Головна » Статті » Цікавинки » Цікаві об'єкти Азії [ Додати статтю ]

Озера Келі Муту

   Три тихих озера розташовані в декількох футах один від одного в кратері великого щитоподібного вулкану на острові Флорес в Індонезії. Два з них пофарбовані в різні відтінки зеленого, а третій - чорно-червоне. Такі забарвлення викликані різним мінеральним складом донних порід цих озер. Щитоподібний вулкан сформувався, коли рідка лава вилилася з жерла і розтеклася по великій території. (Подібні вулкани можуть займати величезні простори: діаметр вулкана Мауна-Лоа на Гаваях складає близько 190 км. В основі.) Кальдери - казаноподібні западини - виникли там, де вершина вулкана провалилася. Саме водою, що скопилася в подібних кальдерах, і утворені озера в Келі Муту.

Всі три озера носять романтичні імена. Ти-ше Ата Поло означає "Озеро зачарованих людей", воно - темно-темно червоне, тепер майже чорне. Поруч з ним - Тівое Ноеа Моє-ри Коо Фай, що перекладається як "Озеро юнаків і дівчат", воно - матового смарагдово-зеленого кольору. Третє - Тівое Ата Мбоепое - яскравого, соковитого зеленого кольору, з прозорою і чистою водою.

Так чому ж ці три озера в Келі Муту, хоча вони і розташовані зовсім поруч, так несхожі один на одного?

У Тівое Ноеа Моері Коо Монофонічні є сольфатара, так називається постійно тліюча тріщина, яка наче попереджає спостерігачів, що вулкан ще не заснув. Головними компонентами вулканічних газів є сірководень і пари соляної кислоти, вони-то і випускаються постійно сольфатарою біля озера.

У водах Тівое Ноеа Моері Коо Монофонічні і Тівое Ата Мбоепое висока концентрація вільних сірчаної і соляної кислот, і саме ці кислоти фарбують озера в яскраво-зелений колір.

Тівое Ата Поло було колись розкішного полум'яному-яскраво-червоного кольору, але поступово ставало все темніше і темніше; його незвичайний колір викликаний   залізом. У розплавленій магмі багато силікатів, і деякі з них відрізняються високою концентрацією заліза. Коли залізо вступає в реакцію з атмосферним киснем, утворюється яскраво-червоний окис заліза, який і забарвлює воду в озері в червоний колір.

Зелені озера, сформовані вулканічною діяльністю, зустрічаються і в інших частинах світу, але ніде в світі більше не можна побачити зелені та червоні озера в такому тісному сусідстві Один з одним. Цілком можливо, що розгадка цієї головоломки прихована в донних породах Тівое Ата Поло. Магма, іщо походить з одного і того ж вулкану, може володіти різним хімічним складом. Ймовірно, донні породи Тівое Ата Поло містять більше заліза, ніж донні породи інших озер, з іншого боку, не виключено, що кислотність у червоному озері вище, ніж у зелених. Містять залізо породи червоного озера розчиняються сильною сірчаною і соляною кислотами, змінюючи його колір.

Вулкан Келі Муту входить до "Вогняного кільця", що оточують Тихий океан. В Індонезії багато вогнедишних гір, і геологи стверджують, що, як мінімум, 132 вулкана виявляли активність за останні 10000 років.

Фото: www.skotcher.com
Джерело: http://nature.worldstreasure.com
Категорія: Цікаві об'єкти Азії | Додав: wiktor (18.01.2010) W
Переглядів: 4554 | Теги: Келі Муту, озеро, географія, Азія, Цікаве | Рейтинг: 0.0/0
Матеріали по темі:
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar