Головна » Статті » Теорія географії [ Додати статтю ]

У розділі матеріалів: 439
Показано матеріалів: 73-78
Сторінки: « 1 2 ... 11 12 13 14 15 ... 73 74 »

Фото: venividi.ru
Південна Азія, сільське господарство, рослинництво, тваринництво, МГПП, Ганг      Сільськогосподарське виробництво переважно дрібне і трудомістке. Рівень агротехніки та врожайності є одним із найнижчих у світі. Площа господарств не перевищує 1 га. Розвиток сільського господарства гальмує також відстала соціально-економічна структура села.

Третина сільських жителів не має власної землі й працює за наймом.

Рослинництво. В усіх країнах регіону сільське господарство має рослинницький напрям. Як і в інших регіонах Азії, галузь є багатоукладною. Важливе значення має плантаційне господарство, культивують чай, джут, гевею і кокосові пальми. Зернові культури займають майже 50 % посівної площі, технічні — не більше 20 %.

У МГПП більшість країн Південної Азії представле на традиційними аграрно-сировинними монокультурами. Індія й Шрі-Ланка є найбільшими у світі виробниками й експортерами чаю (1/3 світового збору) і спецій.

Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:17922 | Додав: wiktor | Дата: 14.12.2010 | Коментарі (0)
Фото: elfplast.ru
Південна Азія, промисловість, металургія, енергетика, Індія, Пакистан      Розвиток промисловості в регіоні розпочався із середини XIX ст. і впродовж наступного півсторіччя відбувався досить повільно. Першими були побудовані фабрики з виробництва джутових виробів (за рахунок британського капіталу) та бавовняних тканин (засновані місцевими підприємцями).

Після отримання незалежності Індія і Пакистан почали активно розвивати свою індустрію. Разом із традиційними галузями із 60-х років зростає видобувна промисловість. Інтенсивно розвиваються сучасні наукомісткі галузі (виробництво електрообладнання, побутової техніки, електроніки, ЕОМ тощо). Специфічним для промисловості країн регіону є поєднання різноманітних форм виробництва — від крупних заводів, оснащених найсучаснішим обладнанням, до примітивних кустарних майстерень.

Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:7964 | Додав: wiktor | Дата: 14.12.2010 | Коментарі (0)
Фото: adme.ru
Південна Азія, загальна характеристика господарства ,економічний розвиток країн      

Ключовою країною з тих, що розвиваються, є Індія, де найповніше представлені патріархально-доіндустріальні, індустріальні й сучасні (з урахуванням НТР) типи господарювання.

Різноманітність продуктивних сил у країнах доповнює строката мозаїка соціально-економічних укладів: натуральне господарство, феодальне землеволодіння, дрібний кустарний промисел, приватнотоварне виробництво, державне- і національно-капіталістичне виробництво, іноземне підприємництво.

Для більшості країн традиційними є консерватизм, господарська інертність, ігнорування потреб народу, синдром територіальної відокремленості. Поширена «тіньова економіка», яка набула значних масштабів.

Головна проблема регіону — бідність. За роки незалежності у більшості країн вдалося підняти поріг бідності майже вдвічі, але й дотепер він залишається високим. Тільки в Індії кількість офіційно безробітних перевищує 50 млн осіб.

Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:9297 | Додав: wiktor | Дата: 14.12.2010 | Коментарі (0)
Фото: zhurnal.lib.ru
Південна Азія, населення, Шрі-Ланка, етнографічний склад, релігії Азіїї, расовий склад      Чисельність населення. Південна Азія — один з найбільш перенаселених регіонів світу. В Індії — другій за чисельністю населення державі світу — мешкає понад 1 млрд жителів. Густота населення дуже висока — в середньому майже 200 осіб/км2, а у дельтах річок — до 500, у деяких районах Бангладеш — до 1000 осіб/км2 (за цим показником країна посідає 1-ше місце у світі).

Демографічні показники. Для країн регіону характерні високі темпи приросту населення — 2—3 % на рік. Високий рівень народжуваності зумовлений історичними, етнічними та релігійними традиціями. Населення регіону порівняно молоде: понад 38 % становлять діти, працездатного населення віком від 15 до 64 років — 58 %, осіб старшого віку небагато — до 4 %. Середня тривалість життя досягає 55 років.

Чоловіків у регіоні більше, ніж жінок (відповідно 51 та 49 %). Це пояснюється підвищеною смертністю жінок, пов'язаною з ранніми шлюбами і ранніми численними дітонародженнями. У кожній сім'ї в середньому 5-б дітей.

Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:14013 | Додав: wiktor | Дата: 14.12.2010 | Коментарі (0)
Фото: pstravel.ru
Південна Азія, природні умови, ресурси, Непал, Пакистан      Регіон розташований на півострові Індостан, в Індо-Гангській низовині, а також на островах Шрі-Ланка, Мальдівських, Андаманських, Нікобарських, Чагос та ін. Загальна довжина берегової смуги — 9436 км.

Країни мають унікальні й різноманітні ландшафти: давні пенеплени і східчасті лавові плато, великі плоскі алювіальні низовини і найвищі у світі гори й нагір'я, тропічні пустелі, перезволожені дельти річок, безмежні простори орних земель тощо.

Серед різних форм рельєфу переважають пологохвилясті великі рівнини висотою понад 500 м із широкими долинами і вулканічними плато, що утворюють потужне плоскогір'я Декан, утворене давніми кристалічними породами віком від 300 до 500 млн років. Рухи земної кори тут спричинили появу розламів, вздовж яких деякі ділянки опустилися, утворивши грабени. Підняті й розчленовані краї півострова формують брилові гори — Західні Гати (Сах'ядрі) та Східні Гати.

Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:16048 | Додав: wiktor | Дата: 14.12.2010 | Коментарі (0)
Фото: indostan.ru
Економіко-географічне положення, Південна Азія, Бангладеш, Бутан, Індія, Мальдіви      Країни Південної Азії межують з трьома сусідніми азіатськими регіонами: Південно-Західною, Східною та Південно-Східною Азією. Омиваються водами Індійського океану, зокрема Аравійським морем на заході, Бенгальською затокою та Андаманським морем на сході. Дві країни розташовані безпосередньо на островах: Мальдівська Республіка на однойменному архіпелазі та Шрі-Ланка на великому однойменному острові біля південно-східного узбережжя Індії. Індії належать три значних архіпелаги: Лаккадівські острови в Аравійському морі та Андаманські й Нікобарські острови в Індійському океані.

До Другої світової війни всі країни регіону перебували під владою Великої Британії й становили одну колонію під назвою «Імперія Індії». Непал і Бутан мали права васальних князівств. У 30-х роках в окрему колонію був виділений Цейлон. Після війни метрополія змушена була визнати незалежність своїх колоній, але гальмувала й ускладнювала утворення нових держав.

Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:15427 | Додав: wiktor | Дата: 14.12.2010 | Коментарі (0)
1-6 7-12 ... 61-66 67-72 73-78 79-84 85-90 ... 433-438 439-439