Головна » Статті » Теорія географії » Економічна географія зарубіжних країн [ Додати статтю ]

Центральна Африка: транспорт, зовнішньоекономічні зв'язки, рекреація та туризм
Центральна Африка, транспорт, зовнішньоекономічні зв'язки, рекреація, туризмТранспорт

 

Транспорт недостатньо забезпечує потреби країн регіону. Основним його видом є автомобільний, парк якого налічує 599 тис. пасажирських і 344 тис. вантажних машин. Довжина автошляхів — 348,8 тис. км, з твердим покриттям — 26,2 тис. км. Якість їх дуже низька.

Територією регіону прокладено автомобільні магістралі Лагос (Нігерія) — Момбаса (Кенія), Дакар (Сенегал) — Майдугурі (Нігерія) — Нджамена (Чад).

Протяжність залізниць — до 9881 км. Переважають одноколійні лінії. Через деякі країни регіону проходить трансафриканська залізниця Лобіту (Ангола) — Бейра (Мозамбік). Залізницями доставляють сировину до морських портів. У внутріматерикових країнах (Чад, ЦАР), а також у Сан-Томе і Принсіпі залізниць немає.

Міста Мбінда (Камерун) і габонські рудники з'єднує одна з найдовших у світі (приблизно 80 км) канатних доріг.

За роки незалежності національний торговий флот створено в Анголі, Габоні. Зовнішні морські перевезення здійснюють переважно іноземні судна.

Із 16,4 тис. км судноплавних внутрішніх шляхів майже 14 тис. км використовується постійно, здебільшого на р. Конго та її притоках. Побудовано до 40 великих річкових портів, найпомітніші серед яких Кіншаса, Ілебо, Браззавіль тощо. Озерне судноплавство обмежне, забезпечує місцеві перевезення у ДРК, Чаді та ін.

Зовнішні повітряні перевезення здійснюються іноземними авіакомпаніями, для внутрішніх — у багатьох країнах створені національні авіакомпанії: ТААГ (Ангола), «Ер-Габон» (Габон), «Ер-Камерун» (Камерун), «Ер-Сентрафрик» (ЦАР). Міжнародні аеропорти функціонують у Браззавілі (Майя-Майя), Кіншасі, Луанді, Нджамені тощо.

У ДРК діє нафтопродуктопровід завдовжки 390 км. На більшості територій регіону основними видами транспорту є автомобільний та авіаційний. Глибинні райони дотепер залишаються важкодоступними. Прокладені дороги потребують модернізації та ремонту.

 

Зовнішньоекономічні зв'язки

 

Більше 3/4 зовнішньої торгівлі регіону припадає на Західну Європу. Експорт становить 18 млрд дол. Основні експортні товари:

— в Анголі — нафта й нафтопродукти, газ, алмази, кава, сизаль, риба, деревина, бавовна;

— у Габоні — нафта, урановий концентрат, марганцева руда, ліс й лісоматеріали;

— в Екваторіальній Гвінеї — нафта, какао-боби, деревина цінних порід, кава, продукти олійної пальми, банани;

— у Камеруні —нафта, какао-боби, кава, тропічна деревина, бавовна, каучук, банани, продукти олійної пальми, алюміній;

— у ДРК — алмази, мідь, нафта, кобальт, олово, срібло, золото, кава, чай, натуральний каучук, деревина тощо;

— у Конго — нафта, лісоматеріали, кава, какао, цукор, алмази ;

— у ЦАР — алмази, кава, деревина, бавовна, тютюн;

— у Чаді — бавовна, продукція скотарства, текстиль.

— у Сан-Томе і Принсіпі — какао-боби, копра, кава;

Найбільші обсяги імпорту (7,2 млрд дол.) становлять машини, устаткування, транспортні засоби, продовольчі товари, медикаменти та ін.

Україна експортує свої товари у ДРК та Анголу, а в Україну надходить найбільше імпорту з Камеруну.

 

1.      Рекреація і туризм

 

Країни регіону є найвідсталішими за рівнем соціально-економічного розвитку в Африці. Слабко розвинута тут і туристична інфраструктура. До того ж північна частина регіону страджає від частих посух. Це обмежує розвиток туризму, і мандрівників можуть привабити лише екзотична тропічна та екваторіаьна природа й нечисленні історико-культурні об'єкти, серед яких давні фортеці та форти в Анголі, національні парки з мальовничими озерами у ДРК, залишки міста давньої культури сао у Чаді тощо.

До списку ЮНЕСКО належать 7 об'єктів:

— Демократична Республіка Конго (5) — національні парки Вірунга, Каузі-Б'єга, Гарамба, Салонга та лісова резервація Окапі;

— Камерун (1) — тваринна резервація Джа;

— ЦАР (1) — національний парк Маново-Гоунда-Сент-Флоріс.

Розвиток туризму в регіоні стримується воєнно-політичними конфліктами (Ангола, ДРК, Чад), а також складним епідеміологічним станом території (поширення малярії, СНІДу тощо).

Фото:
Джерело:
Категорія: Економічна географія зарубіжних країн | Додав: wiktor (02.10.2010)
Переглядів: 6301 | Теги: рекреація, туризм, транспорт, Центральна Африка, зовнішньоекономічні зв'язки | Рейтинг: 4.5/2
Матеріали по темі:
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar