Головна » Статті » Теорія географії » Економічна географія зарубіжних країн [ Додати статтю ]

Південна Азія: зовнішньоекономічні зв'язки, рекреація та туризм
Фото: venividi.ru
Південна Азія, Зовнішньоекономічні зв'язки, рекреація, туризм, курорти, Гоа

Зовнішньоекономічні зв'язки

 Роль регіону в світовій торгівлі невисока і має тенденцію до зниження. Проблемним для багатьох країн є від'ємне сальдо зовнішньої торгівлі. У структурі експорту (63,4 млрд дол.), як і раніше, переважають сільськогосподарська і мінеральна сировина. Країни вивозять:

— Бангладеш — джут і вироби з нього, чай, шкіряну сировину, продукти моря;

— Бутан — фрукти й фруктові консерви, кардамон, слонову кістку, цемент і графіт, деревину, спеції;

— Індія — чай, продукцію машинобудування, текстиль, кустарно-ремісничі вироби, цукор, бавовняні тканини, прянощі, дорогоцінне каміння;

— Мальдіви — рибу й рибопродукти, швейні вироби;

— Непал — джут, рис, шкіряну сировину, насіння олійних культур, лікарську сировину, килими;

— Пакистан — бавовну і бавовняні тканини, рис, шкіргалантерею, килими, нафтопродукти;

— Шрі-Ланка — чай, каучук, дорогоцінні камені, кокоси,нафтопродукти.

Непал великі прибутки одержує від служби своїх громадян (гуркхів) в армії Індії та від супроводження провідниками-шерпами експедицій на Джомолунгму.

В імпорті (понад 86 млрд. дол.) значно зросла частка машин й устаткування. Країни регіону ввозять нафту й нафтопродукти, чорні метали, хімічні продукти, добрива, продовольство тощо.

Україна експортує свої товари в Індію, Пакистан і Шрі-Ланку; імпортні товари надходять з Індії та Шрі-Ланки.

 Рекреація і туризм

 Істотним джерелом валютних надходжень у деяких країнах є іноземний туризм. Щорічно регіон відвідує понад 2 млн туристів, яких приваблюють гірські ландшафти Гімалаїв, Каракорума, тропічні пустелі, савани, вологі ліси, чудові морські узбережжя Індії та Мальдів, а також історичні й культурні реліквії й екзотика місцевого способу життя: культурні скарбниці ламаїстських монастирів, індуїзм і йога, індуїстська і могольська архітектура, монументи буддистів, сикхів, фестивалі, релігійні свята тощо.

Туристичною перлиною регіону є Індія з її різноманітною тропічною природою, строкатим етноконфесійним складом населення, великою кількістю міст зунікальними історико-культурними пам'ятками різних епох (Нью-Делі, Мумбай, Колката, Ченнай, священний для індуїстів Бенарес на р. Ганг, місто Агра із всесвітньо відомим дивом архітектури XVII ст. — Мавзолеєм Тадж-Махал). У Гімалаях чимало гірських курортів.

До списку ЮНЕСКО занесено 43 об'єкти:

— у Бангладеш (3) — руїни буддійського монастиря в Пахарпурі й мечеть Багерхата та ін;

— в Індії (23) — національні парки Казиранга, Манас, Кеоладео, Сундарбан і Нанда Деві, печерні храми Аджанта, Елора і Елефанта, індуїстські храми Конарак, Хампі, мавзолеї Хумаюна та Тадж-Махал, мечеть Кутб-Мінар, католицькі монастирі Гоа та ін.;

— у Непалі (4) — Лумбіні (місце народження Будди в 563 р. до н.е.), долина Катманду, національні парки Читауен і Сагарматха;

— у Пакистані (6) — археологічні пам'ятки Мохенджодаро, Таксіла, руїни буддійських храмів Тахт-і-Бахі та Сахр-і-Бахлол, історичні монументи Тхатти, форт і сади Шалімара (Лахор);

— у Шрі-Ланці (7) — священні місця Анурадхапура і Канді, давні міста Полоннарува і Сигірія, золотий храм Дамбулла, національний парк Сингараджа, історичний центр м. Галле.

В останні десятиріччя розвиток туризму в регіоні дещо гальмується політичною та воєнною конфронтацією між Індією та Пакистаном, міжетнічною ворожнечею в Шрі-Ланці, політичною нестабільністю в Бангладеш.

Фото:
Джерело:
Категорія: Економічна географія зарубіжних країн | Додав: wiktor (14.12.2010)
Переглядів: 7810 | Теги: Південна Азія, гоа, курорти, рекреація, туризм, зовнішньоекономічні зв'язки | Рейтинг: 0.0/0
Матеріали по темі:
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar