Головна » 2011 » Сентябрь » 26 » Знайдене в Україні аномальне озеро з "рідким склом" - небезпечне
08:32
Знайдене в Україні аномальне озеро з "рідким склом" - небезпечне
  дайвінг, Воробйов, озеро, СоледарГрупа дайверів з Донецької, Дніпроперовської та Луганської областей виявила під Соледаром справжнє диво - озеро, в якому з глибиною вода стає не холоднішою, а гарячішою, і сама вода настільки щільна, що виштовхує наверх і пірнути неможливо.
  «Недалеко від міста Соледар раніше працювала соляна шахта. Місцеві жителі розповідають, що в період Великої Вітчизняної війни німці зберігали там щось настільки важливе, що при відступі вони підірвали цю шахту разом з її вмістом. А людей, які знали про вантаж, що зберігався там, розстріляли і не пощадили навіть німецьких солдатів, які охороняли шахту. Зараз вона повністю затоплена », - розповів« Сьогодні »один з членів експедиції, настоятель храму Ікони Божої дніпропетровського Матері« Іверська »отець Миколай Несправа. Він додає, що дайвери вирішили дослідити чотири озера, що покривають шахту, але зіткнулися з рядом не піддаються поясненню аномалій.
  Всі озера солоні, але одне з них здивувало дайверів не тільки гіперсолоністю, як в Мертвому морі, але і температурою: чим глибше вони занурювалися, тим гаряче ставало. «Це озерце невелике - у діаметрі метрів сто. І воно розділене посередині тонкою піщаною косою. На глибині 4,5 метра ми наткнулися на більш щільний шар води, ще більш солоний. Таке я зустрічав, тільки занурюючись в печери, де ви з прісної води можете переходити в солону. Цей перехід видно візуально. Виглядає він, як рідке скло, і називається «ефект галоклина». Але я не зустрічав галоклина в ситуації - солона і ще більш солона вода! Нижній шар води виявився настільки щільним, що ми на це «рідке скло» просто лягли. Нам не вистачило ваги устаткування, щоб просунутися далі. Крім того, прилади зафіксували, що вода стала гарячішою на десять градусів », - розповів нам керівник клубу підготовки підводного плавання Dir-дайвінг Андрій Воробйов.
  Якщо на поверхні вода прогрілася до 20 градусів, то глибше на п'ять метрів вона досягала 30-40 градусів. «Зазвичай буває навпаки: чим глибше, тим холодніше. Це знає кожен, хто хоч раз в житті купався у водоймах », - зазначив отець Микола. Але на цьому загадки не закінчилися. У другій половині озера, розділеного косою, вода виявилася, всупереч всім очікуванням, дуже холодною. «Тут було всього десять градусів. Як таке може бути в одній водної чаші - не розумію! Крім того, в цій частині озера, яка виявилася прісною, плавали рибки, а в тій - ні », - дивується Андрій Воробйов.
  Далі дайвери вирішили не спускатися, поки аномальне озеро не досліджують вчені, які зможуть пояснити, з чим пов'язаний цей природний парадокс. «Глибше не хочемо йти, тому що, якщо там відбувається якась хімічна реакція, це може бути небезпечно. Якщо ж це безпечно і там всього лише йде переродження породи, то теж варто про це сказати громадськості - раптом ми відкрили новий курорт. У будь-якому випадку потрібні дослідження. Зараз з цією метою шукаємо вченого, якого готові навчити підводному плаванню. Важливо зрозуміти, в чому там справа, адже мулом з цих озер обмащуються місцеві жителі, приписуючи йому чудотворні властивості. Якщо це небезпечно - потрібно попередити людей », - упевнений Андрій Воробйов.
   Головлікар спелеосанаторію «Соляна симфонія» (м. Соледар), Віктор Музилев, розповів «Сьогодні», що озеро місцевим жителям відомо давно.
  «Це старий рудник ім. Шевченка, на нього надходила вода, працювали водовідкачуючі станції. Коли наступали німці, ці станції підірвали і все почало затоплюватися. У 1943 році вода досягла межі, стався вибух - тоді й почали утворюватися озера. Ця територія вважається небезпечною і заборонена для відвідування людей - геологи кажуть, що ніхто не знає, що відбувається під землею, і в будь-яку хвилину можуть статися обвал грунту і утворитися величезні воронки. Раніше ставили огорожу, що прохід заборонений, тепер туди прориваються ентузіасти. Суперзагадочних речей тут ніколи не було. Наприклад, через те, що щільність води змінюється, є ефект заломлення - утворюється тепла внизу вода. Єдине, тут на душі стає дуже добре. Старожили розповідають, що в XVI-XVII століттях тут був храм. Напевно, тому. Вода тут солона і приємна, бруд надає лікувальну дію, але перебувати тут небезпечно », - пояснює Музилев.
Фото: Фото з особистого архіву О. Воробйова
Джерело: http://www.segodnya.ua
Категорія: В Україні | Переглядів: 3777 | Додав: wiktor | Теги: Воробйов, озеро, Соледар, дайвінг | Рейтинг: 5.0/1
Матеріали по темі:


Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar