Головна » Статті » Цікавинки » Цікаві об'єкти Африки [ Додати статтю ]

Гірський хребет Рувензорі

   Гірський хребет Рувензорі - одне з небагатьох, вічно вкритих снігом і льодом, місць в Африці. Клімат тут змінюється залежно від висоти і розташування схилів - на південних схилах вологість вища, а над областю площею приблизно 2500 кв. м. проливається найбільша кількість опадів. Денна температура може значно коливатися (від +15 ° до +21 ° С), що рівнозначно переходу від глухої зими до зеніту літа протягом доби. Вершини гір часто сховані туманом, який іноді тримається над ними тижнями.
    Найвища вершина хребта - гора Нгаліема (5119 м). Рослинність в цих горах сильно залежить від висоти: передгір'я покривають соковиті трав'яні луги, які тягнуться до висоти 1219-1524 м, де їх змінює гірсько-лісовий пояс. Серед деревних видів тут переважають кедр, камфора і ногоплодник, який виростає до 50 м. у висоту. Цей вологий тропічний ліс панує до висоти близько 2400 м, а там переходить в ліс з гірського бамбука, для якого характерні густі зарості, непрохідні не тільки для тварин, але і для світла. Бамбук виростає до 12-15 м. З висоти 3000 м. починається субальпійський пояс, де панують осока і жорсткі злаки поряд з ялівцем і ногоплодником. Гілки вузлуватих, скрюченими дерев покриті бахромою мохів, печіночників, папоротей і довгих  лишайників; всі вони пишно розростаються у вологому повітрі. Картина виходить дуже романтична і дещо ірреальна, що виправдує ім'я "Місячні гори". Ще вище, починаючи з 4000 м, знаходиться альпійський пояс - пояс озер, карстових озер, застиглих водоспадів з надзвичайно цікавою флорою. Низькорослі в звичайних умовах трави набувають тут гігантських розмірів, і такі звичні види, як крестовнік, лобелія і калотропіс, виростають до 9 м, набуваючи товстого пробкоподібного стовбура, що покритий шаром відмерлого листя. На кінці кожної гілки рослини знаходиться розетка великих м'ясистих листків, покритих тонким пухом сріблястих волосків. Розетка оточує чутливий конус наростання, і вночі, коли температура різко падає, вона закривається і захищає його від холоду.
    Не тільки флора тут особлива; численна і різноманітна фауна на гірських схилах: хребет Рувензорі налічує 37 ендемічних видів птахів і 14 видів метеликів. Серед птахів - мальовничий червоноголовий папуга Турак, якого звичайно помічаєш, коли він промайне яскравою плямою в лісових хащах. Численні і хижі птахи, такі як чорний африканський орел і яструб, що полюють в лісі на мавп.
    У гірничо-лісовому поясі знайшли собі житло різноманітні ссавці, в тому числі слон, дворогий носоріг, лісовий Дукер і бонго, чорний і білий гверци і галаго. Полохливі окапі Джонсона (родичі жирафа), лісові свині і буйволи пасуться на рідколіссі, де земля покрита зеленим килимом трав і мохів. Однак найвідоміший мешканець гірських лісів - знаменита східна гірська горила, ендемік тутешніх місць.

Фото: businessinuganda.com
Джерело: http://nature.worldstreasure.com
Категорія: Цікаві об'єкти Африки | Додав: wiktor (17.01.2010) W
Переглядів: 6457 | Теги: Рувензорі, Хребет, географія, африка, Цікаве | Рейтинг: 0.0/0
Матеріали по темі:
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar