Головна » Статті » Цікавинки » Цікаві об'єкти Африки [ Додати статтю ]

Резерват Нгоро-Нгоро
   Резерват, що розкинувся навколо кратера Нгоро-Нгоро величезний, він охоплює площу близько 6500 кв.км.; його значення для цього регіону Африки підвищилося ще більше після того, як він отримав офіційний статус Міжнародної охоронної зони і біосферного заповідника. Колись вся ця область була частиною теперішнього Національного парку Серенгеті, однак як резерват вона виконує дві основні задачі - збереження природних ресурсів регіону, а також захист інтересів і традиційного способу життя місцевого племені масаї, яке, як і раніше пасе тут стада великої рогатої худоби, овець і кіз.
     Серцем резервату є кратер, або кальдера, Нгоро-Нгоро - залишки всього лише одного з багатьох вимерлих вулканів, розташованих у цій галузі. Кальдера
Нгоро-Нгоро пропонує саме мальовниче скупчення великої дичини в Африці; це до того ж одна з найбільших кальдер світу: її діаметр 14,5 км, глибина від 610 до 762 м, а загальна площа 264 кв.км.
    Значення резервату визначається різноманітністю представлених тут природних умов. Тут можна знайти ліси, болота, озера, річки і обширний степ, або савану, що входить в екосистему Серенгеті, яка простягнулася в Кенію і охоплює сусідній Національний заповідник Масаї Мара.
    Саванна годує величезну кількість самих різноманітних травоїдних тварин, особливо в сухий сезон, коли їжі тут з надлишком вистачає на більш ніж 2 мільйони травоїдних самих різних розмірів. Список тварин цього регіону читається як каталог африканської дичини і включає гну, зебру, газель, буйвола, канну і бородавочника, а крім того жирафа, слона і дворогого носорога. Більшість цих тварин кочує по всьому велетенському просторі Серенгеті, тим часом як інші, такі як бегемот, живуть поблизу озер і боліт. Там, де багато видобутку, неминучі і хижаки; резерват
Нгоро-Нгоро підтримує популяцію лева, плямистої гієни, шакала, гепарда, леопарда і сервала.
    Велика чисельність тварин може навести на думку про велике навантаження на регіон, однак насправді перед нами чудовий прояв комплексної рівноваги, досягнутої природою в таких складних випадках: кожний вид травоїдних займає свою специфічну нішу і в певній мірі залежить від інших. Так, зебра з'їдає жорстку частину багатьох рослин, відкриваючи антилопі доступ до більш соковитих частин. Гну дожовує залишену траву, стимулюючи появу нових пагонів, необхідних газелі. Без цього постійного тиску травоїдних значна частина савани знову перетворилася б в ліс.
Фото: www.realwildexplore.com
Джерело: http://nature.worldstreasure.com
Категорія: Цікаві об'єкти Африки | Додав: wiktor (17.01.2010) W
Переглядів: 5693 | Теги: географія, африка, Цікаве, Нгоронгоро, резерват | Рейтинг: 0.0/0
Матеріали по темі:
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar