Головна » Статті » Цікавинки » Цікаві об'єкти Африки [ Додати статтю ]

Столова гора

   Часто одягнена білими хмарами, над Кейптауном піднімається Столова Гора. Але іноді хмари піднімаються або опускаються, так що лише трохи незрозуміла "скатертина" спадає з одного з кінців "столу", відкриваючи прекрасний вигляд. Гора влучно названа: якщо дивитися на неї знизу, з бухти, здається, що в неї зовсім плоска вершина, що простягнулася на 3,2 км. від кінця до кінця. Її круті схили піднімаються над морем на 1067 м.
  З Кейптаунської гавані гора бачиться грандіозним синьо-зеленим монолітом, у жару злегка тремтячим в серпанку марева, і, звичайно, вона є довгоочікуваним видовищем для багатьох моряків, які борються зі штормом біля мису Доброї Надії. З боку Атлантики ламає лінію обрію уступ з пісковика відомий під ім'ям Дванадцять Апостолів.
   Столова Гора являє собою північний край гірського пасма, що простягнулося між Кейптауном і мисом Доброї Надії. Гряда складена з пісковика і кварциту, що лежать на більш древніх гранітах і сланцях. На схід від Столової Гори стоїть Пік Диявола висотою 975 м, а на захід знаходяться більш низькі гори: Левова Голова і Сигнальна Гора, 640 і 335 м. відповідно.
   Скатертина лягає на вершину Столовой Гори, але ніколи не опускається до нижніх схилів. Утворюють її хмари, що приносяться південно-східним вітром, який постійно переймає їх на північ, вниз по схилах, до Кейптауну, але там вони зазвичай не затримуються. На вершині хмари можуть зібратися зненацька, роблячи погоду там непередбачуваною. Думка, ніби там завжди погана погода, підтверджується цифрами: в Кейптауні випадає 650 мм опадів у рік, на Столовій Горі їх кількість сягає 1830 мм на рік.
  Сильні дощі вимили безліч глибоких ярів на схилі гори, а найглибший з них - Ущелина - є до того ж найкоротшим шляхом до вершини. Від виду, що відкривається з Столової Гори в ясний день, захоплює дух. Два великих океани зустрічаються в краю Південної Африки: Атлантичний і Індійський. Зустріч холодних південних течій з більш теплими водами Індійського океану викликають наймогутніші шторми, розбурхують море навколо мису Доброї Надії.
   Першим європейцем, що досяг району Кейптауна, став в 1488 році Бартоломеу Діаш, який назвав його "Штормовим мисом". Після того як 22 роки по тому португальські моряки були перебиті місцевим племенем готтентотів, кораблі стали уникати цих місць, і тільки в 1652 році у Столової бухти було засновано голландське поселення, щоб забезпечувати овочами кораблі, що проходять до Ост-Індійської Компанії. Перші поселенці побудували фортецю, яку і зараз можна побачити в Кейптауні.

Фото: www.comparepasajes.com
Джерело: http://nature.worldstreasure.com
Категорія: Цікаві об'єкти Африки | Додав: wiktor (17.01.2010) W
Переглядів: 7256 | Теги: Столова гора, географія, африка, Цікаве | Рейтинг: 5.0/1
Матеріали по темі:
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar