Головна » Статті » Теорія географії » Економічна географія зарубіжних країн [ Додати статтю ]

У категорії матеріалів: 127
Показано матеріалів: 19-24
Сторінки: « 1 2 3 4 5 6 ... 21 22 »

Сортувати по: Дате · Названию · Рейтингу · Комментариям · Просмотрам

Латинська Америка, господарство, географія світуВсі країни Латинської Америки належать до категорії тих, що розвиваються, суттєво відрізняючись між собою за рівнем соціально-економічного розвитку. У регіоні є нові індустріальні, ключові й найбідніші країни.

Розміщення продуктивних сил нерівномірне — найконцентрованішою є господарська діяльність у не багатьох промислових центрах, а до третини промислового потенціалу сконцентровано у зонах трьох міст-гігантів (Мехіко, Сан-Паулу, Буенос-Айрес). Помітно відрізняються країни за рівнем і темпами економічного зростання. На Аргентину, Бразилію й Мексику припадає 75 % продукції обробної промисловості регіону, решту її виробляють усі інші країни разом. Латинська Америка дає до 7 % світового ВВП та 6,5 % світового обсягу продукції обробної промисловості (45 % серед країн, що розвиваються). На країни регіону припадає менше 4 % світового парку комп'ютерної техніки.

Останніми роками помітна тенденція збільшення питомої ваги обробної промисловості у загальній структурі ВВП. Істотні зміни відбулися і в її структурі: знизилася частка традиційних галузей (харчової, текстильної, швейної, взуттєвої, деревообробної) і зросла — нових, «динамічних» (металообробка, машинобудування, нафтопереробка, хімічна промисловість). У другій половині 90-х років XX ст. значно збільшились обсяги випуску автомобілів, суден, авіаційної техніки, радіоелектроніки, телекомунікаційної апаратури, верстатів з ЧПУ.

Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:15302 | Додав: wiktor | Дата: 21.11.2010 | Коментарі (0)

Латинська Америка, промисловість, географія світу, Бразилія, Мексика, Аргентина, Парагвай

Частка промисловості в структурі ВНП становить [приблизно 26 %. Найрозвинутішими промисловими країнами є Аргентина, Бразилія, Мексика, Чилі, Венесуела,  Колумбія, Перу, на які припадає 85 % обсягу продукції регіону. Ці країни, по суті, й визначають його промисловий розвиток. Серед них виділяється «велика трійка» (Аргентина, Бразилія і Мексика), що концентрує 2/3 промислового виробництва Латинської Америки.

Видобувна промисловість. Розвинута переважно у Бразилії, Венесуелі, Болівії, Чилі, Перу, на Ямайці, у Суринамі, Гайані, Мексиці тощо. Основною продукцією видобувної промисловості є нафта, якої наприкінці 90-х років у регіоні видобували понад 415 млн т. Головними нафтодобувними країнами є Мексика (145 млн т), Венесуела (95 млн т), Аргентина (37 млн т), Еквадор, Колумбія, Трінідад і Тобаго, Перу, Болівія та ін. Бразилія є рекордсменом з глибоководного буріння і володіє найсучаснішим устаткуванням у цій сфері. Видобуток вугілля зосереджений переважно у Колумбії, Бразилії, Аргентині, Чилі, Мексиці й Перу. Країни Латинської Америки видобувають багато руд чорних й кольорових металів. Гірничорудна промисловість є провідною в економіці Гайани, Ямайки, Болівії, Чилі й Перу.

Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:29994 | Додав: wiktor | Дата: 21.11.2010 | Коментарі (0)
Фото: pstravel.ru
Південна Азія, природні умови, ресурси, Непал, Пакистан      Регіон розташований на півострові Індостан, в Індо-Гангській низовині, а також на островах Шрі-Ланка, Мальдівських, Андаманських, Нікобарських, Чагос та ін. Загальна довжина берегової смуги — 9436 км.

Країни мають унікальні й різноманітні ландшафти: давні пенеплени і східчасті лавові плато, великі плоскі алювіальні низовини і найвищі у світі гори й нагір'я, тропічні пустелі, перезволожені дельти річок, безмежні простори орних земель тощо.

Серед різних форм рельєфу переважають пологохвилясті великі рівнини висотою понад 500 м із широкими долинами і вулканічними плато, що утворюють потужне плоскогір'я Декан, утворене давніми кристалічними породами віком від 300 до 500 млн років. Рухи земної кори тут спричинили появу розламів, вздовж яких деякі ділянки опустилися, утворивши грабени. Підняті й розчленовані краї півострова формують брилові гори — Західні Гати (Сах'ядрі) та Східні Гати.

Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:16284 | Додав: wiktor | Дата: 14.12.2010 | Коментарі (0)
Фото: venividi.ru
Південна Азія, сільське господарство, рослинництво, тваринництво, МГПП, Ганг      Сільськогосподарське виробництво переважно дрібне і трудомістке. Рівень агротехніки та врожайності є одним із найнижчих у світі. Площа господарств не перевищує 1 га. Розвиток сільського господарства гальмує також відстала соціально-економічна структура села.

Третина сільських жителів не має власної землі й працює за наймом.

Рослинництво. В усіх країнах регіону сільське господарство має рослинницький напрям. Як і в інших регіонах Азії, галузь є багатоукладною. Важливе значення має плантаційне господарство, культивують чай, джут, гевею і кокосові пальми. Зернові культури займають майже 50 % посівної площі, технічні — не більше 20 %.

У МГПП більшість країн Південної Азії представле на традиційними аграрно-сировинними монокультурами. Індія й Шрі-Ланка є найбільшими у світі виробниками й експортерами чаю (1/3 світового збору) і спецій.

Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:18179 | Додав: wiktor | Дата: 14.12.2010 | Коментарі (0)
Фото: dic.academic.ru
Загальні відомості, регіон, Північна Азія, Центральна Азія, Казахстан        Вигідним є економіко-географічне положення регіону, який є єднальною ланкою між Європою і Далеким Сходом в Євразії. Країни регіону безпосередньо межують із регіонами Східної Європи, Південно-Західної та Східної Азії. Лише вузька смужка території Афганістану відділяє їх від найбільших країн Південної Азії — Індії та Пакистану.

Північна і Центральна Азія розташована на перехресті важливих торговельних шляхів євразійського значення. Територія має вихід до трьох водних басейнів (Північний Льодовитий і Тихий океани, безстічний Арало-Каспійський басейн). Проте відсутність виходу до Світового океану в країнах Центральної Азії дещо погіршує їх транспортно-географічне положення.

З розпадом СРСР новоутворені незалежні держави Центральної Азії стали ареною зіткнення політико-економічних інтересів мусульманського світу (Туреччина, Іран), з одного боку, і східноазіатського регіону (Китай, Південна Корея) — з іншого. Тривале співіснування країн регіону в межах колишнього СРСР зумовило багато спільних рис їх соціально-економічного розвитку.

Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:6529 | Додав: wiktor | Дата: 15.12.2010 | Коментарі (0)
Фото: feerie.com.ua
Південно-Східна Азія, зовнішньоекономічні зв'язки, рекреація, туризм

Регіон багатий на рекреаційні ресурси, які через економічну відсталість деяких країн використовуються недостатньо. Базою для розвитку туристичної галузі є унікальні й мальовничі екваторіальні ландшафти, курортні зони узбережжя, історик^ архітектурні пам'ятки різних епох, екзотика сучасного життя і традиції різних народів.

Основними центрами іуризму є Малайзія (6,5 млн туристів щорічно), Сінгапур (5,8 млн), Таїланд (5,7 млн), а найпривабливішими туристичними містами — Бангкок, Сінгапур («Азія у мініатюрі», «Азія на одну мить»).

Загалом туристичний бізнес у регіоні не отримав належного розвитку (крім Сінгапуру і Таїланду). Для пожвавлення іноземного туризму в країнах здійснюються різноманітні заходи (будівництво нових готелів, розширення транспортної мережі туристичних маршрутів тощо).

Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:9248 | Додав: wiktor | Дата: 29.12.2010 | Коментарі (0)
1-6 7-12 13-18 19-24 25-30 31-36 ... 121-126 127-127