Головна » Статті » Теорія географії » Економічна географія зарубіжних країн [ Додати статтю ]

У категорії матеріалів: 127
Показано матеріалів: 25-30
Сторінки: « 1 2 3 4 5 6 7 ... 21 22 »

Сортувати по: Дате · Названию · Рейтингу · Комментариям · Просмотрам
Фото: foto.mail.ru
Південно-Західна Азія, природні умови, ресурси, Вірменія, Грузія, Ємен, Оман
 
        Південно-Західна Азія охоплює значну частину Близького і Середнього Сходу, півострови Мала Азія та Аравійський, Закавказзя, Вірменське й Іранське нагір'я, Месопотамію, острів Кіпр і низку невеликих островів Перської затоки та Червоного моря.

Довжина берегової смуги — 13 638 км.

Різноманітними є природні ландшафти, де переважають випалені сонцем пустелі, напівпустелі та гірські системи.

Для регіону характерна значна гористість альпійського віку, висока сейсмічність, свідченням чого є землетруси у Вірменії, Туреччині, Ірані тощо. Найбільші гірські системи регіону — Кавказькі гори. Іранське й Анатолійське (Малоазіатське) нагір'я. Хребти Кавказу мають альпійські форми рельєфу і здебільшого характер куест із явищами карсту (Воронцовська, Новоафонська печери, Сатапліа та ін.). Вершини деяких із них досягають понад 5000 м висоти (Ельбрус — 5642 м, Дихтау — 5203 м, Казбек — 5033 м).

Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:16693 | Додав: wiktor | Дата: 29.12.2010 | Коментарі (0)
Фото: mixnews.lv
Південно-Західна Азія, сільське господарство, Рослинництво, тваринництво, опіумний мак, плодові насадження, Саудівська Аравія
         Дотепер воно є найважливішим сектором зайнятості населення (крім країн Перської затоки), але продуктивність його дуже низька через малоземелля і значну орендну плату за землю і воду. Зрошувальних земель багато, але іригаційні системи переважно примітивні.

Низькі темпи відтворення у сільськогосподарському виробництві зумовлені передусім незадовільним технічним і технологічним забезпеченням, переважанням доіндустріальних форм виробництва. У 70—80-ті роки XX ст. в усіх країнах регіону з метою стимулювання фермерського сільськогосподарського виробництва було проведено аграрні реформи (ліквідовано велику земельну власність, встановлено максимум володіння землею на одну особу або сім'ю). Здійснювалася політика сприяння кооперативному рухові. Але у зв'язку з непослідовністю реформи не дали очікуваної ефективності.

Рослинництво. Є провідним у сільському господарстві. Майже повсюдно спостерігаються невисокі врожаї, низька товарність. Під сільськогосподарськими культурами перебувають невеликі площі (14,5 %), а у деяких країнах оброблюваних земель надзвичайно мало (в Омані; в Саудівській Аравії та Бахрейні — 2 %).

Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:56809 | Додав: wiktor | Дата: 29.12.2010 | Коментарі (0)
Фото: liveinternet.ru
Південно-Західна Азія, зовнішньоекономічні зв'язки, рекреація, туризм, Мекка, курорти Кіпру
       Зовнішня торгівля орієнтована здебільшого на розвинуті країни. Експортні товари (на 298 млрд дол.) постачають переважно у СЩА, Японію, країни Західної Європи. Основною експортною продукцією в країнах Аравійського півострова і Перської затоки є нафта й нафтопродукти. Держави регіону вивозять:

— Азербайджан — нафту, газ, бавовну, фрукти, чай;

— Вірменія — електро- і радіотехнічні вироби, мідь, вино-коньячну продукцію;

— Грузія — марганцеву руду, вантажні автомобілі, чай, лавровий лист, цитрусові, вино-коньячні вироби;

— Афганістан — опіум, сухофрукти, бавовник, килими, каракуль;

— Бахрейн — нафту і нафтопродукти, алюміній;

— Ізраїль — оброблені діаманти, цитрусові, хімікати, мінеральні добрива, фруктові соки та консерви, програмне забезпечення;

Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:11980 | Додав: wiktor | Дата: 29.12.2010 | Коментарі (0)

загальна характеристика, Латинська Америка, населення, ЕГП, Мексика, Антигуа і Барбуда, Багамські островиЛатинська Америка — один із найбільших регіонів світу, розташований на південь від США, який простягається до крайнього півдня материка Південна Америка. За свою історію регіон мав такі назви: Ібероамерика, Індоамерика та Іспанська Америка. Назва «Латинська Америка», яка закріпилася в 30-ті роки XX ст., пов'язана з тим, що більшість мешканців регіону розмовляє іспанською або португальською мовами (виникли від латини), а також з тим, що романські («латинські») країни Європи помітно вплинули на формування його культури.

У регіоні налічується 47 політико-територіальних утворень, 33 з яких є суверенними державами, інші — колоніальні володіння США, Великої Британії, Франції та Нідерландів.

Історично регіон поділяють на 4 субрегіони, які об'єднують у 2 надрегіони: Середня Америка і Південна Америка

Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:16974 | Додав: wiktor | Дата: 09.11.2010 | Коментарі (0)

Центральна Африка, транспорт, зовнішньоекономічні зв'язки, рекреація, туризмТранспорт недостатньо забезпечує потреби країн регіону. Основним його видом є автомобільний, парк якого налічує 599 тис. пасажирських і 344 тис. вантажних машин. Довжина автошляхів — 348,8 тис. км, з твердим покриттям — 26,2 тис. км. Якість їх дуже низька.

Територією регіону прокладено автомобільні магістралі Лагос (Нігерія) — Момбаса (Кенія), Дакар (Сенегал) — Майдугурі (Нігерія) — Нджамена (Чад).

Протяжність залізниць — до 9881 км. Переважають одноколійні лінії. Через деякі країни регіону проходить трансафриканська залізниця Лобіту (Ангола) — Бейра (Мозамбік). Залізницями доставляють сировину до морських портів. У внутріматерикових країнах (Чад, ЦАР), а також у Сан-Томе і Принсіпі залізниць немає.

Міста Мбінда (Камерун) і габонські рудники з'єднує одна з найдовших у світі (приблизно 80 км) канатних доріг.

За роки незалежності національний торговий флот створено в Анголі, Габоні. Зовнішні морські перевезення здійснюють переважно іноземні судна.

Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:6520 | Додав: wiktor | Дата: 02.10.2010 | Коментарі (0)

Класифікація країн, рівень розвитку, наука та техніка, соціально-економічний розвитокОсобливістю наукової діяльності в епоху НТР стало перетворення її досягнень на новий вид ресурсу. Бурхливий розвиток усіх сфер науки зумовив інтенсивне накопичення знань як інформаційного (інтелектуального) ресурсу. За значенням він дорівнює традиційним для минулих років матеріальним ресурсам — землі, корисним копалинам, лісам тощо. Роль розвитку науки і техніки у світі постійно зростає, попит на науково-технічні досягнення збільшується в країнах із різним рівнем розвитку.

Виділяють 4 типи країн: з високорозвинутими, розвинутими, нерозвинутими наукою і технікою та відсталі в науково-технічному й економічному відношенні.
Категорія:Економічна географія зарубіжних країн | Переглядів:53816 | Додав: wiktor | Дата: 13.08.2010 | Коментарі (0)
1-6 7-12 13-18 19-24 25-30 31-36 37-42 ... 121-126 127-127