-->Головна » Архив новостей

Японський острів Нісіносіма збільшився в 11 разів

Японський острів Нісіносіма виріс в 11 разів з моменту свого виникнення, яке стало результатом виверження підводного вулкана, що почався в 2013 році. Недавні спостереження показали, що вулкан продовжує вивергатися, збільшуючи тим самим розмір острова.

В даний момент ширина острова становить 1,95 км, довжина - 1,8 км. Площа ділянки суші складає 2,46 кв. км, проте учені припускають, що острів продовжить рости за рахунок прибуваючої магми. ... Читати далі»

Вчені знайшли в Атлантиці загадкові «металеві кулі»

Учені, що проводили землерозвідувальні роботи на морському дні в Атлантичному океані в січні, були здивовані, коли занурений під воду апарат застопорився. Ще більшим сюрпризом для них стало те, що вони побачили, піднявши пристрій на поверхню океану.

Сіті апарату були наповнені важкими металевими кульками, розмір яких варіювався від м'яча для гольфу до софтбольного м'яча. Фото, зроблені апаратом під водою, показали ціле поле марганцевих конкрецій - саме вони стали причиною вимушеного блокування машини. Дослідники стверджують, що це найбільші поклади марганцевих конкрецій, коли-небудь знайдені в Атлантиці. ... Читати далі»

Розроблено нову методику моніторингу стану річок і водойм

Мережа плаваючих так званих роботів-датчиків іменованих Floating Sensor Network, ідея виконання якої належить фахівцеві Олександру Беану і яка цілком може бути розгорнута незабаром в стислі терміни, покликана забезпечувати збір відомостей в режимі реального часу, з досить великою роздільною здатністю і на великій площі того чи іншого водоймища.

Датчики, які встановили на даних плаваючих апаратах, дозволяють в деякій мірі пролити світло на те, як саме переміщаються водні маси і як в ній поширюються найрізноманітніші забруднювачі. За допомогою датчиків іншого виду дані апарати можуть отримувати відомості про змішування солоної і прісної в дельті річки, крім усього іншого, ще один різновид датчиків може проводити реєстрацію навіть переміщень риб одного виду. Крім перерахованого вище, на роботі встановлюється ще велика кількість різноманітних інших датчиків, які дозволяють контролювати й інші, не менш значущі, параметри екосистеми водойм і річок. ... Читати далі»

Чому важливо мати якісну GPS-карту

Мандрівникам у ХХI сторіччі стало набагато комфортніше їхати по світу завдяки детальнішим супутниковим картам та пристроям із модулями GPS - навігаторами, або android, які доведуть точно до визначеногоо пункту. Це не застаріли компаси та схеми приблизних маршрутів – а якісна та точна навігація по суші або по воді. Крім того, GPS-модулі зараз є практично у кожному сучасному смартфоні або планшеті, а це означає, що для мандрівка потрібна тільки якісна карта із базою point of interest — точками інтересу та онлайн-маршрутизатор.

Але навігаційні карти — це програмне забезпечення навігаційного пристрою на першому місті у виборі. Навіть якісний навігатор не забезпечить вам точного маршруту, якщо на ньому встановлена карта або застаріла, або “зламана”, не ліцензійна, з “багами” та звичайними неточностями. Це особливо торкається ситуації, якщо ви мандруєте Україною — де, на жаль, ніхто не враховує якість доріг, й карта, яку не оновлювали, веде такими стежками, що вам не віриться, що це взагалі дорога. Можливо, для велосипедистів або мотомандрівників така ситуація не критична. А ось що робити, якщо ви на авто? ... Читати далі»

Революційний метеосупутник запущений на орбіту

Супутник SMAP був успішно запущений рано вранці в суботу, 31 січня. Метою трирічної місії супутника стане відстеження вологості грунту по всьому світу і передача даних ученим. Прилади супутника будуть вимірювати рівень зволоженості грунту кожні кілька днів, що дозволить створити глобальні карти стану земної поверхні.

Ракета «Дельта-2», на борту якої знаходився супутник, стартувала незадовго до сходу з каліфорнійською авіабази Ванденберг. Приблизно через годину після запуску супутник успішно відокремився від ракети і почав розгортати сонячні панелі для генерації енергії. Після «закріплення» супутника на орбіті на висоті 690 км до перевірки його інструментів приступили інженери. ... Читати далі»

Місяць стане джерелом корисних копалин

Планетолог і астробіолог Ян Кроуфорд з Лондонського університету вважає, що природні ресурси Місяця можуть використовуватися для допомоги у створенні промислової інфраструктури в навколоземному просторі.

За словами Кроуфорда, складно виділити якийсь конкретний природний ресурс Місяця, заради якого варто було б затівати його буріння. Без додаткових оцінок не обійтися, повідомляє портал SPACE.com. «М'яко кажучи, це непросте питання», - говорить учений. Потенційно, на земному супутнику можна буде видобувати рідкоземельні елементи або, приміром, гелій-3. Високу цінність мають також астроїди, що містять метали платинової групи. ... Читати далі»

Вітаємо з Новим роком та Різдвом Христовим!

Вітаємо Вас з Новим роком та Різдвом Христовим. Нехай ці свята – вісники оновлення, мрій і сподівань – принесуть Вам і Вашій родині добро, мир і добробут. Бажаємо міцного здоров’я, успіхів, родинного тепла, достатку і благополуччя! Нехай у Вашому житті панують гармонія та вдача, а людська шана стане гідною подякою за плідну і самовіддану працю. Щастя Вам, миру, здійснення найзаповітніших бажань.  ... Читати далі»

Пластикові відходи в океані розпадаються на волокна і опускаються на дно

Дослідники з британського університету Плімута і Музею природознавства Великобританії, а також їх колеги з Іспанії та Шотландії вивчили стан екосистеми морів. Вони зрозуміли, чому, незважаючи на всі розрахунки, моніторинг в останні десятиліття не показував, що концентрація пластика на поверхні морів або у берегових ліній значно збільшилася.

Доктор Люсі Вудолл з Музею природознавства заявила, що більша частина пластикових відходів розпадається на волокна, які невидимі неозброєним оком - ці волокна опускаються на морське дно. Близько 4 млрд волокон можуть засмічувати кожен квадратний кілометр глибоководних відкладень, передає Вести.ру. ... Читати далі»

« 1 2 ... 6 7 8 9 10 ... 262 263 »